Hana62 Hana62 komentáře u knih

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Zajímavé pojetí, jak přiblížit život včel. Já je nesmírně obdivuji pro jejich pilnost, organizaci, užitečnost. Jsou prostě úžasné. Mají můj respekt a doufám, my jim svým chováním nenarušíme jejich svět.

09.08.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Spisovatelka zpracovává vždy těžká témata. A vždy se jí to daří na 110 %. Nebojí se jít do hloubky, jazyk je srozumitelný, příběhy uvěřitelné, bez příkras. Jsem smutná, ale to v tomto případě ani jinak nejde. Spisovatelce držím palce.

08.08.2023 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Celou dobu jsem si to tak myslela. Ale palec nahoru, úžasně zpracované téma, plné zvratů, překvapení, napětí. Doporučuji.

07.08.2023 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Čtení na dovolenou. Moc se mi kniha líbila, osudy všech jsem s napětím sledovala. Příběh byl dost uvěřitelný, i když místy trochu nadsazený. Nakonec s radostí konstatuji, jsem ráda, že jsem se narodila ve 20. století...

31.07.2023 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Přečteno jen díky ČV. Kniha mě mile překvapila. Toto téma bylo pro mě zcela nové, ale přiznám se, že další vyhledávat nebudu.

27.07.2023 5 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Těžké téma, ještě těžší v souvislosti s válkou na Ukrajině. Člověk nepochopí, co se dá vymyslet za zrůdnosti proti lidem jiné víry, národnosti, přesvědčení...

20.07.2023 4 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Tato řada se mi líbí víc, než s Erikou. Postavy mají lépe propracované charaktery, zápletky jsou uvěřitelné, děj slušně postupuje. Ale už chci normální detektivku. Sériové vraždy se mi už přejídají.

30.06.2023 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Vždycky, když se dívám na Lásku přes internet, slibuji si, že si konečně přečtu Pýcha a předsudek. Díky výzvě splněno. Chvílemi jsem knihu odkládala jako Tom H., ale dočetla jsem s pochopením. Doba, ve které autorka žila, je skvělé vykreslena, ironie podtrhuje šílené přetvařování, charakter hlavních postav úžasně popsán. Jsem ráda, že jsem se narodila ve 20. století...

20.06.2023 5 z 5

Modrý déšť Modrý déšť Stanislav Rudolf

Přečteno po 45 letech podruhé. Jj v pubertě to byly jiné "grády":-)
Spisovatel mladých, nic víc asi nebudu vymýšlet.

20.06.2023 5 z 5

Camille Camille Pierre Lemaitre

První setkání s autorem. Trochu mi vadil styl vyprávění. Asi další knihy nebudu shánět.

02.06.2023 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Trochu mě mrzí, že téměř všechny detektivní romány zpracovávají sériové vraždy. Nejde psát "pouze" o jednotlivých vraždách? Jako by to nestačilo... Musí to být šokující? Škoda.

28.05.2023 3 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Tak nevím, HH stárne jako my všichni, ale v tomto díle mi to vadilo. Co mi však vadilo více, absence překladu anglických dialogů, kterých bylo fakt dost. Ne všichni čtenáři ovládají angličtinu a na vyhledávání překladu na Google jsem rezignovala po třetině knihy. Jinak souhlasím, že to bylo překombinované, místy těžko uvěřitelné. Uvidíme, zda autor bude pokračovat a nebude vařit z vody. Nová série by neuškodila.

13.05.2023 5 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Četla jsem znovu, ale víc jak jeden díl nedám. Umělý, pro efekt psaný román, prý podle skutečnosti. Tomu nevěřím.

09.05.2023 2 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Trochu zklamání. Zase Jurek, už to chce změnu. Vůbec by mi nevadila detektivka s jednou vraždou a méně brutality.

29.04.2023 4 z 5

Doppler Doppler Erlend Loe

No,co vím určitě, další díly číst nebudu. Prý to mělo být nevšedně humorné, čtivé a bůhví co ještě. Za mě dočteno jenom proto, že knížky neodkládám.

06.04.2023 2 z 5

Matčina panenka Matčina panenka Abby Davies

Slabší... Konec překombinovaný, neuvěřitelný a zbytečný. Šlo to využít líp, nápad nebyl špatný, ale bohužel potenciál zůstal nevyužit.

26.02.2023 2 z 5

Šelma Šelma František Šmehlík

Trochu mě mrzí, že autor musel kopírovat dnešní trend: asocialní vyšetřovatelka v hlavní roli... Jinak dobrý, zajímavé zápletky, rozuzlení, vykreslení postav. Asi další díl si přečtu. Ale "Jeleni" se mi líbili víc.

22.02.2023 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Přečteno jedním dechem. Výborně zpracované téma pomsty. Všichni měli uvěřitelné pohnutky. Skvěle popsané postavy, jejich charaktery, napětí do konce. 1***

22.11.2022 5 z 5

Park ozvěn Park ozvěn Michael Connelly

Na mě moc překombinované. Některé zápletky chtěly víc propracovat, některé postavy neuvěřitelné, za mě jeden díl stačil.

07.11.2022 3 z 5

Pojď, dáme sbohem žízni Pojď, dáme sbohem žízni Eliška Horelová

No potěš koště, vrátilo se mi období mladí a normalizace. Socialismus stříká z každé stránky. No nic, asi zkusím najít knihovnu...

03.11.2022 1 z 5