Hana62 Hana62 komentáře u knih

Němý křik Němý křik Angela Marsons

100%. Dostala jsem poslední díl k narozeninám a Kim mě úplně dostala. Rozhodně chci přečíst celou sérii. Má to napětí, spád srozumitelné zápletky. Super.

30.08.2022 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Za mě skvělý literární počin. Čtivý román, který nutil dohledávat další informace, které průměrnému čtenáři chybí... Bylo mi chvílemi hodně smutno. Náš národ má těžkou historii. Nikdo z našich sousedů nemá tolik krve na rukou. Ani se nedivím, že jsme ateistickým národem. K naší škodě.

24.08.2022 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Jodi P.se pomalu stává "mojí autorkou". Zatím 3. kniha, ale určitě ne poslední. Líbí se mi její snaha najít a vykreslit pravdivě a uvěřitelně charakter postav. Přiblížit myšlenkové pochody, nebát se citlivých témat, odborných pasáží, skrytých "předsudků". Doporučuji!

09.08.2022 5 z 5

Zážitky z karantény Zážitky z karantény Halina Pawlowská

Trochu zklamání, od Haliny vždy něco vtipného, nečekaného, optimistického. Tentokrát vaření z vody...

01.08.2022 3 z 5

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Skvělá oddechovka. Vše očekávané, ale milé. Pokud nečekáte nic duchaplného, s chutí do toho.

25.07.2022 3 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Knihu jsem dostala jako dárek. Kim si mě ihned získala. Už sháním první díly. V knihovně jsou některé dostupné, ale první díl série je vypůjčený. Co se dá dělat, musím vydržet...

19.07.2022 5 z 5

Děravé paměti - Šedesát báječných let pod psa Děravé paměti - Šedesát báječných let pod psa Michal Viewegh

Dávám za pravdu autorově matce "je to soběstředné". Bohužel tato kniha mi nic nedala. Jen smutek, že toto vůbec vyplodil...

12.07.2022 2 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Tak nezbývá než zase čekat. Stále si říkám, že se snad dozvím, co se stalo před lety...a nic! Pokračování příště:-)
Zklamaná ale nejsem, Olsen umí napsat pokaždé jiný příběh. Carl se mi líbí víc, je lidský, více si váží spolupráce s kolegy z oddělení Q. Doporučuji.

09.07.2022 5 z 5

Jak hacknout zlomené srdce Jak hacknout zlomené srdce Kristin Rockaway

Nečekané, prostředí IT pro mě naprosto neznámé. I tak srozumitelné, zajímavé a pohodové čtení. Vhodné do čekárny k zubaři.

24.06.2022 3 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Výsledek dopředu znám, ale nevadí. Přišla jsem na jiné myšlenky. Naprostá pohoda, relax, klídek.

24.06.2022 4 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Potřebovala jsem něco, u čeho se nebudu bát, kdy budu znát konec, zasměji se, odpočnu si. Vše splněno.

19.06.2022 4 z 5

Válkotvůrci Válkotvůrci František Kotleta (p)

Není to můj šálek kávy. Nevadí mi nadpřirozené jevy, ale války s mimozemšťany jo...

12.06.2022 2 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Za víkend jsem to nedala, ale týden stačil. Nešlo se odtrhnout, hodně dobře napsané, celou dobu nevíš, kdo je vrahem. Líbí se mi styl, odbočky od hlavního děje, vztahové kotrmelce, rodinné příběhy. Snad se v příštím díle dočkáme očekávaného posunu...

11.06.2022 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Kromě toho, že celou dobu víš, jak to dopadne, užila jsem si to. Po detektivkách jsem potřebovala oddych. A tato knížka to do puntíku splnila. Teď jdu dočíst Neklidná krev.

03.06.2022 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Hodně dobrá knížka. Odhodlala jsem se po roce, trochu jsem měla strach, jestli Keplera dám. Čekala jsem silný příběh, těžké momenty, napětí, nečekané rozuzlení. Vše tam bylo v nemalém množství. Doporučuji číst pouze v dobré psychické kondici.

01.06.2022 5 z 5

Děvčátko Suomi Děvčátko Suomi Libor Konopka

Kniha zajímavá, první kapitolu jsem s chutí přelouskala. Po 500 stránkách odkládám, dalších 503 stránek nedám. Nemám ve zvyku knížky nedočíst, třeba se k ní vrátím, ale není to můj šálek kávy.

26.05.2022 3 z 5

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Hans Rosenfeldt (p)

No teda!!! Úžasné, spád, napětí a příslib. To ale nevydržím. Na tento díl jsme čekali 3 roky!!!! V kontextu toho, že čekám další díly z jiných sérií, už mám trochu v hlavě zmatky. (Calbraith, Kepler, Minner, Olsen, Nesbo Bjork...:-)

24.05.2022 5 z 5

...a pak přišlo ráno ...a pak přišlo ráno * antologie

Menší problémy u poezie, ale to je spíš moje omezení, jsem moc při zemi... některé nečekané, překvapivé. Ale žádná povídka nevyvolala touhu přečíst něco dalšího od autorů.

22.05.2022 4 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Dojemné, plné naděje, laskavosti odhodlání. Příběh, který by měl znát každý mladý člověk. Jsem šťastná, že moje vzpomínky nejsou zatíženy ztrátou blízkých.

09.04.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Rychlá jízda. Za dva dny přečteno. Bylo to výživné, zkratkovité, ale nevadí. Některé situace mimo moje nahlížení a pochopení, jsem však dost "přízemní ". Z Hartlovych knížek tato je nejlepší.

03.04.2022 5 z 5