...a pak přišlo ráno

Vysvobození z noční můry. Druhá šance. Zázrak. Nebo jen nový den starého života. Rozbřesk přináší mnohé – ovšem co pro nás má skutečně nachystáno, to se nedozvíme, dokud sami neotevřeme oči. A nejinak tomu je i s touto sbírkou povídek a básní od nové vlny českých spisovatelů. Každý z autorů pojal zadané téma jinak. Po svém. Vznikla tak žánrově pestrá antologie plná niterných zpovědí, humoru a mrazivých rozuzlení, u které nikdy nevíte, co přinese další stránka. Některá jména, jež zde najdete, dobře znáte z obálek bestsellerů. S jinými se setkáte nejspíš poprvé, ovšem rozhodně ne naposledy. Připravte se. Přichází ráno. A s ním třiadvacet probuzení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425266/a-pak-prislo-rano-ZVG-425266.jpg 4.224
Povídky, Literatura česká
Vydáno, Martin Koláček - E-knihy jedou

Kniha ...a pak přišlo ráno

petrarka72
04.08.2020

Zatraceně nevyrovnaná sbírka - ale mezi spoustou průměrností se najdou drobné skvosty. Třeba Landsmanova Láska v dobách cholery, lepry a taky trochu kurdějí (parádní), Zvelebilové Válečná hrdinka (cynická k popukání), Kantnerova Prostitutka (kdyby na posledních pěti stranách nedovysvětlovala, byla by ještě lepší), Koláčkovo Znovu do té průrvy (ze sci fi záležitostí ještě ta nejsofistikovanější), Mondscheinova Melicharova smyčka (dtto ve fantasy příspěvcích) nebo Dostálové Chcípčára (roztomile anekdotická). Zbytek jsem zapomněla vzápětí po dočtení.

Misshell1
23.05.2020

Narazila jsem na knihu náhodou a o to víc jsem byla překvapená s jakou originalitou, napětím a humorem byly povidky napsany. Některé mi utkvěly v paměti, jiné méně. Doporučuji přečíst.

Evelin2506
27.04.2020

Byly povídky, které se mi četly hezky, přiznávám, že dvě jsem přeskočila.

Blaufik
21.01.2020

I když se mi nelíbily úplně všechny povídky, tak celkově tento počin hodnotím kladně. V podstatě mě bavilo číst příběhy z per českých autorů a užívat si jejich fantazii, která rozhodně probouzela i tu mou.

Pokud jste fanoušky povídkových knih, tak tato vám rozhodně nesmí utéct. Věřím, že si v knize každý najde to své a v konečném důsledku uzná, že si kniha zaslouží být čtena.
Plusem pro čtenáře e-knih je také fakt, že si knihu můžete zdarma stáhnout u svého oblíbeného prodejce.

ManitraM
12.01.2020

Tuto knihu jsem si vybrala proto, že se mi hodí do čtenářské výzvy 2020 - téma 18. Kniha, jejíž název je na obálce červenou barvou. Splňuje pro mě sice i jiná témata (10, 12 a 15), ale vybrala jsem ji opravdu jen kvůli barvě názvu. A přišlo celkem překvapení...
Ačkoliv povídky spojuje to, že během děje nastane ráno, je každá úplně jiná. Některé byly dobré, ale některé mi přišly opravdu jen na vyplnění stránek. Každopádně to ale za přečtení stálo a zaslouží si za ty zdařilejší povídky 4 hvězdičky ;)