haannyys haannyys komentáře u knih

Život, vesmír a vůbec Život, vesmír a vůbec Douglas Adams

Pro mě na čtení nejtěžší z dílů, četla jsem jí na můj vkus moc dlouho, spíš jsem se nutila. Nevím proč. Neurazí, nenadchne (oproti předchozím dílům)

16.11.2020 3 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Mám ráda styl Hanišové, byla jsem nadšená, že má novou knihu a hned jsem si pro ni šla. Styl jako vždy čtivý, příběhy věcné. Brala bych knihu delší, ale i za těch necelých 200 stran jsem ráda

22.10.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Další do mé sbírky, nelze nečíst

Hana Hana Alena Mornštajnová

Dávno přečtená, ale v myšlenkách rozhodně stále živá kniha. Úžasný počin

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Říkala jsem si, jestli mě zaujme téma této knihy. Rozhodnuto bylo hned během prvních stránek, děj plyne, osudy jsou zajímavé a syrové, takové, jaké musely být. Pro mě rozhodně další zajímavá autorka i dílo samotné. Dovětek mě dojal možná i víc než celá kniha.

Jmenuji se Orel Jmenuji se Orel Romi Grey

Kniha je velmi jednoduchá, pro dospělého mi to přijde moc, ale pro děti určitě vhodné. Líbily se mi oba typy ilustrací, stejně tak i motivace autorky pro napsání takové knížky.

16.10.2020 3 z 5

Debutant Debutant Sergej Lebeděv

Úplně jiné čtení, než jsem zvyklá, hodně prapodivných slov, ale rozhodně se dá začíst. Je třeba rozklíčovat, kdo je kdo, ale dá se to.

28.09.2020 4 z 5

Uf, no byla to síla. Jednou jsem knížku odložila, dvakrát se mi zvedl žaludek. A rozhodně bych tuhle knížku doporučila všem. Ne tedy asi maminkám malých holčiček. Ale pak všem.

27.08.2020 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Knihu jsem začala číst a po cca 40 stránkách odložila. Asi tak na rok. Že si k ní určitě jednou najdu cestu. A to z ničeho nic, mezi záplavou jiných knih, bylo teď. A nelituji, byla jsem jinak naladěná a to prospělo, přečetla jsem ji jedním dechem, skvělé dílo! Málokdy se pustím do knihy, která má přes 300 stran, ale tahle, ta za to rozhodně stála!

18.08.2020 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Četla jsem po Heřmánkovém údolí, a opět jsem nesáhla vedle, čtivé, se zápletkou.

07.08.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Ráda dám této knize výborné hodnocení, protože si ho prostě zaslouží. Někde jsem četla, že autorka píše podbízivě, aby se to lidem líbilo. Nesouhlasím. Píše čtivě, protože jsou tam opravdové emoce, ne jen "mělo by to tam být, tak to tam dám". Díky a ráda sáhnu po nějakém dalším titulu

24.07.2020 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Po sledování StarDance jsem měla na autorku lehkou averzi, knihu jsem odkládala dlouho. Poměrně mile mě překvapila, protože jsem raději neočekávala nic. Styl psaní je čtivý, ale v půlce jsem si vzpomněla na Cimrmana: 'Jakej Vavroch, prosim vás, vy tam máte figur jak na orloji..'. Ztratit se v množství propletených osudů je víc než snadné. Zároveň mi chyběla mezi ženami ta, která by byla šťastná a spokojená.

07.06.2020 3 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Trvalo mi dlouho, než jsem se začetla, i proto, že jsem byla fixovaná na filmové zpracování. Ale postupně se děj od filmu liší, a to bylo mnohem lepší. Dokonce se těším na pokračování. Líbilo se mi i zpracování knihy s ilustracemi a příjemným tmavě modrým tiskem písmen.

04.06.2020 4 z 5

Království Království Amanda Stevens

Kniha se četla dobře, ale začala jsem tímto dílem bez znalosti prvního. Bohužel mě nenalákal k přečtení předchozí nebo následující knihy. Nelze ale upřít, že napětí krásně graduje.

06.10.2019 3 z 5

Vertigo Vertigo Patrik Girgle

Nezajímavé, nezáživné, za mě bohužel ztráta času.

06.10.2019 1 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Poměrně trapná záležitost, dočetla jsem ji jen proto, že jsem ji dostala a knihy nerada odkládám. Takže jsem zatla zuby, abych se na konci rozčílila, že je to jen první z dalších knih. Děkuji nechci.

06.10.2019 1 z 5

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

Bohužel, ačkoli mám určitě kus duše dítěte, tato kniha není jak stylisticky tak obsahově pro mě. Jsem ráda, že jsem ji četla, ale znovu to nepotřebuji.

06.10.2019 2 z 5

Pán much Pán much William Golding

Dobře čtivá kniha a o tématu, které chápou nejen dospělí, ale i děti, proto bych se nebála dát tuto knihu i starším dětem. Byť si z ní každá generace odnese něco jiného, rozhodně si něco odnese. Jediná výtka je k dialogům, sem tam jsem se ztratila, ale nic, co by se nedalo přežít.

03.09.2019 4 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Myslím, že knihu může přečíst i laik a hodně mu dá. Je přirozené, že nelze souhlasit s každým výrokem, i tak si každý najde "to své". Rozhodně stojí za přečtení.

29.07.2019 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Četla jsem někde v komentářích k této knize, že je to, jako by ji psal někdo jiný než Hanišová. Nemohu souhlasit, je to přesně její styl, kterému s každou další knihou přicházím čím dál více na chuť. Tato kniha mi zatím přišla jako nejlepší.

26.07.2019 5 z 5