haannyys haannyys komentáře u knih

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Těžké téma, které vás ale nenechá zapomenout. Kdykoli ve volné chvíli prostě chcete vědět, co jak bylo.

14.06.2019 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Pro Mornštajnovou mám prostě slabost. Její sloh čtu jedním dechem, propojenost osudů mě vždy uchvátí. U Hotýlku jsem věděla ihned po nalistování obsahu, že jsem opět nesáhla vedle - takto krásně udělaný obsah jsem ještě neviděla. Těším se na další knihu.

10.06.2019 5 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Nečekala jsem, že vyjde další kniha z této řady, ale víc jsem nečekala (asi naivně - pozor, malý spoiler), že se touto knihou připraví spisovatel na řadu dalších dílů. To mě trochu mrzelo (aby autor nešel jen po penězích, neochudil děj...), nicméně kniha je po vlažnému začátku dobře čtivá, rozvíjí dál oba světy, objasňuje, vytahuje kostlivce ze skříní. Ve výsledku se na další díly těším.

02.06.2019 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Přečteno za jeden den, velmi dobře zpracované téma

15.05.2019 4 z 5

Nekonečná noc Nekonečná noc Agatha Christie

Málo známá kniha s velmi dobrou zápletkou, rozhodně stojí za přečtení! Sehnala jsem ji zde v prvním výtisku, takže i zažloutlé stránky dodávaly na dramatičnosti :)

07.05.2019 5 z 5

Zajímavá kniha, ale autorka se mi při čtení trochu přestala líbit. Nicméně je to poutavě napsané, kniha je dobře sestavená a je velmi pěkná.

07.05.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Velmi mi sedí styl psaní této autorky. Zajímavě pracuje s generačním propojením a tím, jak naše činy mění nás i naše okolí.

07.05.2019 5 z 5

Pohřbení ve snu – Deset a jedna japonská detektivka Pohřbení ve snu – Deset a jedna japonská detektivka * antologie

Poprvé jsem sáhla po japonských autorech a udělám to rozhodně znovu. V knize je patrná odlišná kultura, sloh ke čtivý a příběhy dobře postavené.

Lískový les Lískový les Melissa Albert

Dočetla jsem to jen proto, že knihy neodkládám. Ráda bych řekla, že je to vážně kniha pro děti, ale nedovedu si představit, že by se dítě v tomto ději dobře orientovalo. Třeba ano, pro mě to byl přehmat.

07.05.2019 1 z 5