haannyys haannyys komentáře u knih

Deníček psychiatričky Deníček psychiatričky Anna Moricová

Ale jo, tohle byl zajímavý vhled do života mladého doktora. Díky za něj.

20.03.2022 4 z 5

Asi jsem měla větší očekávání, takže poprvé jsem knihu odložila. Nicméně jsem se k ní vrátila a pak se mi četla dobře. Styl je pro mě podobný jako Stopařův průvodce galaxií. Líbila se mi zápletka,ke konci by mohly být kratší "politické" pasáže. Ale je to dobrá oddechovka.

15.03.2022 3 z 5

Jenom lidé Jenom lidé Sylvain Neuvel

Nebyla jsem si jistá, jak hodnocení knihy pojmout. Jako samostatnou knihu nebo závěr trilogie? Proto prostě napíšu, že se mi líbí. Líbí se mi trochu nový styl (přeskakování z jedné doby jednoho světa do světa druhého v jiné době), protože jsem se trochu bála, že třetí kniha bude jen popis, ale tohle to oživilo. Líbilo se mi rozuzlení, líbí se mi kniha jako taková. Jen teď nevím, co budu číst. Jsem naladěná na Themis. Bude mi chybět.

22.02.2022 5 z 5

Probuzení bohové Probuzení bohové Sylvain Neuvel

(SPOILER) Trochu jsem se bála, aby druhý díl nebyl slabší než první. Není. Je jiný, ale není slabší. Čte se skvěle, na chvíli se člověk začte a najednou je na konci. Líbí se mi, že se autor nebojí zabít jedny z hlavních postav, i když jsem trochu čekala jejich návrat jako v 1. díle, ale jsem ráda, že to tak nebylo.

17.02.2022 5 z 5

Někdo mě má rád Někdo mě má rád Dominik Landsman

Nemám ráda Ovčáčka, mám ráda Landsmana a TMBK. Ale tohle je brak každým coulem. Prvoplánové, "vtipné" na sílu, kniha pro knihu. Landsman mívá některé fóry na úrovni Šimka a Grossmanna, ale tady se tomu nějak obloukem vyhnul. Škoda knihy, škoda energie do toho vložené autory, škoda času čtenáře.

14.02.2022 1 z 5

V hlavě V hlavě Gábina Pokorná

Po dlouhé době kniha, která mě donutila číst všude. Kurvafixdrátek. Byla jsem jako na pérkách (případně na piku). Pane Skalský, dlouho jsme se neviděli, chyběl jste mi. Hodiny ukazovaly půl třetí, ale věř ciferníku. Přijde vám to schizofrenní? Přečtěte si knihu..

10.02.2022 5 z 5

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Náhodně vybraná kniha v akci za směšnou cenu, kterou po přečtení knihy bych nazvala skoro urážkou! Kromě poutavé obálky vnímám jako přidanou hodnotu i formu rozhovorů. Sloh je čtivý, děj někdy maličko předvídatelný, ale se zvraty. Rozhodně si přečtu i další dva díly (i když získat ten druhý za přijatelnou cenu byl oříšek).

04.02.2022 4 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Někde jsem četla recenzi, že je to hezká kniha pro děti. No, pro děti určitě taky... Není od věci vnímat svět taky jinýma očima, trochu se zamyslet nad sebou a nad ostatními, nad pocity, nad přátelstvím. Hodně jsem se u knihy zasmála, hodně jsem se dojímala.

28.01.2022 5 z 5

Skvělá samota – Putování Pacifickou hřebenovkou Skvělá samota – Putování Pacifickou hřebenovkou Tim Voors

Tohle je úplně jiný druh knihy, než bych si vybrala normálně, ale je tak dobrá! Kromě úžasných fotografií a precizního zpracování se mi líbil jasný strohý popis cesty, snaha o přenesení životního zážitku na papír, což muselo být velmi obtížné. Sloh se čte velmi dobře. Za mě rozhodně nabádá k zamyšlení se.

25.01.2022 5 z 5

Co dělají pocity? Co dělají pocity? Tina Oziewicz

Zpracování je originální, krásný papír, ilustrace. U některých pocitů jsem se i dojala, rozhodně bych ji doporučila pro děti - na vazbě je psáno 5+, nicméně i menším dětem to zvládnete vysvětlit. A orientovat se ve svých pocitech je důležité!

21.01.2022 5 z 5

Konec dobrý Konec dobrý Irena Dousková

Možná jsem měla velká očekávání. Líbila se mi pestrost postav, i promítnutí doby. Některé povídky byly samozřejmě lepší než jiné, ale bohužel jsem se v některých pasážích trochu nudila. Krátká oddechovka.

14.01.2022 3 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Prvních 90 stran pro mě bylo náročných, bez výraznějšího děje, ale jak bylo později znát, bylo to nutné pro uvedení do vztahů. Poté se knížka četla sama, sloh je kupodivu dobře čtivý, zápletka rozhodně zajímavá.

09.01.2022 4 z 5

Odposlechnuto v Praze 2 Odposlechnuto v Praze 2 kolektiv autorů

Nejlepší je, že se to prostě může stát. Vím tedy o jedné historce, která se traduje už desítky let ("mluvíš?"), ale nic to nemění na tom, že je to oddychové čtení, vydáváno je to s přesahem, a zpracování je výborné.

07.01.2022 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Pět hvězd za krásné zpracování, otevřenost a ilustrace. Ačkoli jsem extrovert, kousek introverta v sobě mám (a mám ho ráda), takže jsem se sama sobě nad několika situacemi z knihy od srdce zasmála.

07.01.2022 5 z 5

Zlovolné bytosti Zlovolné bytosti Nelly Černohorská

Po knize jsem sáhla na Světě knihy kvůli vydařené obálce a zajímavé anotaci. Trochu jsem váhala mezi hodnocením 3 nebo 4 hvězdami. Dávám 4, protože se mi líbí myšlenka balad a čtivý sloh, kterým je celá kniha napsaná. To, co mě znejistilo v hodnocení, jsou někdy dle mého nevhodně užitá slova, která do děje nesedí, párkrát jsem se přistihla u nechápavéhilo zavrtění hlavou, ale klady pro mě převážily. Jelikož se jedná o autorčinu prvotinu, rozhodně jí dám šanci i v jejím novém počinu.

29.12.2021 4 z 5

Cesta z těsta - České pečení pro celý rok Cesta z těsta - České pečení pro celý rok Petra Burianová

Tohle je tak milá kniha. Velmi se mi líbí zpracování, krásné fotografie. U kuchařek oceňuji, když jsou suroviny napočítány tak, že využiju buď celé balení nebo jsou minimální zbytky, což tady není (např. Je třeba koupit dvě smetany, přičemž z druhé využiju jen malý podíl), takže jedna subjektivní hvězdička dolů, ale na celkové kvalitě knihy to ubírá jen málo.

26.11.2021 4 z 5

Zkáza Ďáblova akru Zkáza Ďáblova akru Ransom Riggs

Slohu za mě není co vytknout, kniha je čtivá, děj poutavý. Hvězdička dolů za to, že některé pasáže jsou příliš rozvleklé, ale akční část závěru je na pár stránkách. Přitom by se s tím tak krásně dalo pracovat. Série mě oslovila, vždycky jsem si nový díl hned ráda koupila (i tento), nicméně kdyby mělo být ještě pokračování, přišlo by mi to jen jako umělé prodlužování.

23.11.2021 4 z 5

Nemám ústa & musím křičet Nemám ústa & musím křičet Harlan Ellison

Jako na houpačce. Něco super, něco (pro mě) směs slov bez významu. U předposlední povídky jsem si říkala, že dám jen dvě hvězdičky, ale poslední povídka se mi líbila velmi, takže vysloužila knize ještě jednu hvězdu navíc.

08.11.2021 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Po knize jsem sáhla hlavně kvůli čtenářské výzvě. A musím říct, že jsem za to vážně ráda, příběh mi přišel skvělý! Sloh je samozřejmě na čtení náročnější, ale je to jen o zvyku.

03.10.2021 4 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Malá knížka plná velkých činů, velkých pravd a velkých emocí. Styl psaní úžasný, úderný právě tak jak bylo třeba.

19.09.2021 5 z 5