Skvělá samota – Putování Pacifickou hřebenovkou

„Tahle drsná otevřená krajina byla divočinou, o které jsem snil. Země svobody, kde neplatí žádná pravidla a kde celé dny nikoho nepotkáte.“ Připravte se na okouzlující nádheru Pacifické hřebenovky. Toto putování americkým západem vedoucí z Mohavské pouště přes k nebi se tyčící vrcholky pohoří Sierra Nevada až do Kanady není pro slabé povahy. Ovšem ti, co vytrvají, budou odměněni křišťálově čistými horskými jezery, nocemi pod hvězdami a spontánními přátelstvími vznikajícími u ohně. Tim Voors – vášnivý hiker na dlouhé vzdálenosti, který sám po dobu šesti měsíců putoval Pacifickou hřebenovkou – vám podrobně vylíčí vše, co potřebujete vědět. Od hikerské etikety přes plány na doplnění zásob až po to, jak projít územím medvědů. Skvělá samota je bohatě ilustrovanou knihou s dechberoucími fotografiemi, díky které vám před očima ožije každý krok z této 4 265 kilometrů dlouhé trasy. Putování Pacifickou hřebenovkou je stejnou měrou o fyzické i psychické výdrži, jakož i o tom, jak překonat samotu a strach. Skvělá samota vám vylíčí, jak dokáže síla divočiny povzbudit lidskou duši. Voorsův nakažlivý entuziasmus vás vybízí, abyste i vy popadli krosnu a vydali se za dobrodružstvím vedoucím ke znovuobjevení sama sebe. Svět čeká....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469373/big_skvela-samota-putovani-pacifickou-h-KlW-469373.jpg 4.626
Literatura světová, Biografie a memoáry, Cestopisy a místopisy

Vydáno: , Práh

The Great Alone: Walking the Pacific Crest Trail, 2019

Kniha Skvělá samota – Putování Pacifickou hřebenovkou

Niamh15

Z velké většiny povrchní popis nezajímavých událostí, autorových bolístek s hromadou egoistických výlevů. Chybí tomu hloubka a zájem o cokoli mimo vlastní osobu. Hvězdička za pěkné fotky.

andik007

Tak tohle je naprosta pecka. Takovy nizozemsky Miroslav Nevrly. Velmi inspirativni kniha, ktera rozviji zajimave myslenky

MikySkjaera

Skvělá kniha! Moc mě mrzelo, když jsem dočetl do konce.

snobold

Přečetl jsem všechny knihy o Pacifické hřebenovce na našem trhu a tahle je jednoznačně nejlepší. Mimo popis dnů na stezce autor dílo prošpikoval i filosofickými úvahami o způsobu svého života a to je u cestopisu moc příjemný nadstandard. Velmi čtivé, přečteno jedním dechem.

RUSTY

Tim mi svým příběhem a uvažováním dal totální heartshot . Hned o víkendu beru spacák a budu pod hvězdami uvažovat nad tím, proč sakra taky trávím tolik času před PC nebo s lidma, kteří mě mnohdy vyčerpávají tak, že mi z toho tiká oko!

soukroma

Krásné fotky a je jich opravdu hodně.

Vlk.kh

Osobně se na tuhle tůru nechystám, za Velkou louži mě to netáhne, ale i tak jsem tulák a vandrák a tahle kniha byla přesně něco pro mou krevní skupinu. Není to suchý itinerář, jako třeba Jakubův cestovní deník, ale autorovy myšlenkové pochody a občasné filosofování také nejsou nic náročného, aby to bylo určeno jen pro nějakou užší skupinu čtenářů. Je to čtivé, dobrodružné, místy vtipné a vhodné pro každého, kdo se rád ztratí na pár dní do přírody a nepotřebuje k tomu nutně autokemp a bandy řvoucích lidí kolem. Ve mě osobně to vykřesalo jiskru po delší době upustit od třídenních vejšlapů po lesích a horách a podniknout zas něco delšího a trochu praštěnějšího, dokud to jde :-) Nemohu vynechat a nezapět chválu na fotografický materiál - ty snímky divoké krajiny jsou úchvatné.

jana0338

Přečetla jsem 4 knihy o Pacifické hřebenovce a za mě je tato nejlepší a nejvíce se ztotožňuji s myšlenkovými pochody autora . Je to můj sen se vydat a kniha pro mě byla velkou inspirací a motivací