Co dělají pocity?

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Laskavá obrázková knížka (nejen) o emocích Vezměte děti na výpravu do světa citů, pocitů a emocí. Nečekejte však žádné barvy. Naopak, paleta něžných ilustrací Alexandry Zającové je příjemně neutrální, měkce šedá, růžová či modrá. O to více vyniká to, co autorky chtějí sdělit. Z pocitů totiž stvořily zvláštní bytůstky — malé, velké, roztomilé i strašidelné —, které si žijí vlastním životem v našem nitru. Radost skáče na trampolíně, vztek vybuchuje, smutek se choulí v dece, trpělivost pěstuje růže, strach dělá, že není… láska rozsvěcuje. To, co tyto bytůstky dělají, vystihuje hlubokou podstatu daného pocitu a neobvyklým způsobem jej tak dětem přibližuje. Půvabné ilustrace doprovázené krátkými poetickými texty vybízejí k otázkám a hledání odpovědí. Emoce tu nejsou ani hodnoceny, ani nijak klasifikovány, prostě jen jsou a jednají. Přesně tak jako v každém z nás....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476771/big_co-delaji-pocity-ONf-476771.png 4.853
Žánr:
Obrazové publikace, Psychologie a pedagogika, Pro nejmenší

Vydáno: , Host
Originální název:

Co robią uczucia?


více info...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Co dělají pocity?

aydam
11. února

Tolik pravdy v krátkých větičkách.
Zajímavé ilustrace.

veriszv
27. ledna

V jedné větě obsáhnout podstatu je opravdu kumšt!
K výstižné větě výstižná ilustrace a mistrovské dílo je na světě.
Kniha je to jemná, něžná, laskavá.


Domca1
25.11.2022

Krásna, nežná, podnetná, originálna, výstižná a pútavá knižôčka. Na každej jej dvojstránke je ukrytá priliehavá a kreatívna metafora, ktorá učiní zadosť detskej i dospeláckej fantázii a tvorivo stelesní ten či onen ľudský pocit. Oceňujem najmä to, že použité obrazy nie sú prvoplánové, ale autorka sa snaží o čo najväčšiu mieru nápaditosti a tvorivej interpretácie. Knižka vhodná určite nie len pre deti :-)

"Nenávisť prerušuje spojenia....." - "Láska je elektrikár."

Dsenbi
23.11.2022

Knížka je plná krásných ilustrací, což mám jako rodič ráda a na každé straně je krátká věta k danému pocitu. Vybízí k diskuzi s dítětem a zamyšlení. Nejvíc se mě dotkl obrázek laskavosti, která schovává pod deštníkem děti před bouřkou. Vztek zase znázorňuje vybuchující Ježek. A tak jsme mohli mluvit o tom, jak můžeme druhé při vzteku zranit jako Ježek bodlinami a taky jak se to dá napravit, nebo jak se vztekem pracovat, abychom druhým neublížili fyzicky ani slovem. :) Opravdu u téměř každého obrázku se dá o něčem přemýšlet a mluvit.

Natique
12.10.2022

Moc krásně zpracovaná kniha o pocitech. Krátké poetické texty doplněné snovými ilustracemi přímo vybízejí k diskuzi s dětmi a k zamyšlení, jak se daný pocit projevuje uvnitř nás, když ho právě pociťujeme... Kniha je doporučená již pro děti od 5 let, určitě ale stojí za to si knihu přečíst i se staršími dětmi.

MoonR
20.09.2022

Najviac sa mi páči ako táto kniha vystihuje hravým spôsobom podstatu jednotlivých pocitov. A myslím, že nie je len pre deti.. je síce pôvodne určená deťom, ale to vôbec neznamená, že dospelí v tejto oblasti majú nevyhnutne jasno ;) A taký malý-milý obrázok môže pomôcť k všeličomu lepšiemu. Osobne mi tam chýbajú farby (hlavne ak to má byť pre deti), takže za seba si ju trošku domaľujem.. Každopádne, ako celok je to nádherný kus "práce".

Litocha
31.05.2022

Ach, to je tak hezoučká kniha. Jemné, oku lahodící ilustrace a neskutečně výstižný text - a stačí na to jediná věta. (Syn sice tolik okouzlený jako já není, ale to nevadí, jí si to oáchám a ovzdychám i za něj.)

muchomurka
11.04.2022

Moc jsem nevěděla, co od této knížky čekat a příjemně mě překvapila. Krásně a nápaditě zpracované téma pocitů. Přesto však nevím, jak bych s touhle knížkou a s Bambulkou pracovala. Potřebovala bych k tomu návod. Ale třeba na to spolu přijdeme. Tuhle knížku bych si ráda pořídila do knihovničky, tak až přijde její čas, vyzkoušíme.

1