gossipavlina gossipavlina komentáře u knih

Tajná dcera Tajná dcera Shilpi Somaya Gowda

Moc pěkné a čtivé. Líbila se mi!

13.02.2019 4 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Spíš 4 a 1/2*.
Začátek mě moc nebavil, ale se zvyšujícím se počtem přečtených stránek to bylo lepší a lepší. Až mi na konci bylo líto, že už příběh končí.

22.01.2019 4 z 5

Vyvolávač deště Vyvolávač deště John Grisham

Jako vždy 5*, J.G. nezklame.

26.11.2018 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Jak se říká: do třetice všeho nejlepšího, a tady to oravdu platí. Skvělá zápletka a perfektně podané. Celou dobu mě to bavilo. Baví mě i Strike a Robin. A nakonec vrahem úplně někdo jiný, než jsem tipovala (ale tak nějak očekávala).

07.11.2018 5 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Souhlasím s komentářem níže, bylo to svižné, rychlé, příjemně akční. K 5* mi tam přebývalo několik věcí, které jsou nepravděpodobné, až nemožné. Jsem ráda, když se lidi, v případě této knížky ženy, chovají dle přírodních zákonů a ne jako Xena (pokud tomu teda povaha postavy neodpovídá po celou dobu příběhu). Ale jinak jsem mile překvapena českým autorem. Zase trochu svěžího větru v české literatuře......

24.10.2018 4 z 5

Písařka ze Sieny Písařka ze Sieny Melodie Rose Winawer

Jestli si dobře vzpomínám, o cestování časem jsem ještě nikdy nečetla. Takže za mě atraktivní námět. Propojení historie se současností. Skvělé čtení, i když mi trvalo poměrně dlouho, než jsem ji přečetla.
Doporučuji.

18.10.2018 5 z 5

Milá, víkendová knížka.

05.09.2018 4 z 5

Návrat domů Návrat domů Yaa Gyasi

Zajímavá a čtivá. Akorát bych za sebe uvítala na začátku každé kapitoly uvedení času. Trochu jsem se v tom čase ztrácela.
Jinak skvělá práce napoprvé.

29.08.2018 4 z 5

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Začátek se mi líbil. Přišlo mi to vtipné, svěží. A pak najednou, jak když zmáčknete knoflík, mi to připadalo dost trapné. Především ty dialogy. Erotické scény, když už tam musí být, mi přišly useknuté, nepropracované.
Romantický či erotický román si občas ráda přečtu. Tenhle mě bohužel zklamal.

15.08.2018 3 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Skvělé. O fous lepší, než předchozí kniha. Přesto mi tam něco chybělo k tomu, abych dala hvězd 5. Přišlo mi, že autorka tak trochu klouzala po povrchu. Přeci příběh o takovém tématu by mi měl vehnat slzy do očí. A to mi tam trochu chybělo.
Přesto jsem si knížku užila, ostatním můžu doporučit a těším se na další knihu od Celeste Ng.

11.08.2018 4 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Detektivní zápletka byla fajn. Připojuji se k těm, kdo měl problém s podobností jmen. Ale ta omáčka kolem mě nudila - Anna, návštěvy u Patrika. I Erika, ale tu omlouvají splašené hormony v těhotenství. :)
Patrik je sympoš.
Předchozí kniha Ledová královna se mi ale líbila mnohem víc.

03.08.2018 3 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Váhala jsem, jestli dát 3 nebo 4*. V tomto žánru se toho moc inovativního vymyslet nedá. Bylo to čtivé, odpočinkové, celkem zábavné. Víc jsem nečekela. A ani mě to ničím nepřekvapilo. Co jsem chtěla, to mi knížka splnila.
Byť za pár týdnů už asi nebudu vědět, že jsem ji četla.

30.07.2018 4 z 5

Italské radosti Italské radosti Maeve Haran

Průměrná kniha plná klišé.

27.07.2018 3 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Opět skvělé. Freyja mě baví, Huldar moje sympatie bohužel ztácí. Zápletka důmyslná. Způsoby usmrcení obětí jsou teda brutální a nechutné. Ale i tak dávám plné hodnocení a doporučuji k přečtení

06.07.2018 5 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Skvělé zakončení. Celá série byla dokonalá.
Doporučuji!

30.06.2018 5 z 5

Na vlastní kůži Na vlastní kůži Javier Moro

Sama nerozumím, proč mě to nebavilo, i přesto, že šlo o velmi zajímavé téma. Nadto předešlé dvě autorovy knihy se mi líbily moc.
Tentokrát jsem byla naladěná na jinou vlnu a se čtením jsem se musela přemáhat. Taky mi to trvalo docela dlouho dobu, než jsem se dostala ke konci.
Přesto ji doporučuji k přečtení, třeba zrovna vás bavit bude.

18.06.2018 3 z 5

Se 3.dílem jsem měla trochu problém. Byl pný událostí, ale podaných pro mě nudnou formou. Začal mě bavit až na konci. Ten konec mě navnadil na 4.díl, na který se moc těším.

05.05.2018 4 z 5

Návrat do kavárničky v Kábulu Návrat do kavárničky v Kábulu Deborah Rodriguez

Pro mě bylo radostné se opět setkat se Sunny, Jasmínou Haladžán a dalšími. I když už to o kavàrničce samotné moc nebylo. Knížka mě přesto bavila a přečetla jsem ji se stejným potěšením jako první díl.

16.03.2018 4 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Byla jsem trochu zklamaná, nějak mě to nebavilo. Od Arna Strobela jsem žádnou knihu nečetla, tak nemůžu posoudit, nakolik sám sebe do knihy vtiskl, ale od Ursuly P. jsem už několik knih přečetla a moc jsem ji v knize nepoznávala. Začátek byl dobrý, ale v polovině už jsem se začala nudit, Joannino sebezpytování mi přišlo zdlouhavé, nebavil mě ani Erik. Celkově mi to přišlo takové dost na hlavu. A o hlavu tady teda šlo, o tu Joanninu. Nakonec se vše tak nějak vysvětlilo. Ale pro mě ne moc uspokojivě. I australští borci s kolty nízko u pasu mě nepřesvědčili. Vadily mi krátké, úsečné věty. Tak snad příště to vyjde líp.

14.02.2018 3 z 5

Madame Picasso Madame Picasso Anne Girard

Třeba to tak nějak bylo a třeba také ne. Příběh se pohyboval na samé hranici červené knihovny, hlavně na začátku. Naštěstí se autorce povedlo ho uhlídat.
Čtení bylo moc zajímavé, asi jako Picasso sám.
Jak sama autorka na konci knihy píše, snažila se příběh Pabla a Evy popsat co nejvíce dle pravdy. Nakolik se jí to povedlo, to já nedokážu posoudit.
Doporučuji k přečtení.

09.02.2018 4 z 5