Madame Picasso

kniha od:

Madame Picasso https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/271145/bmid_madame-picasso-rtc-271145.jpg 4.2 103
Koupit Koupit eknihu
Bazar

Utajený příběh Evy Gouelové, nezapomenutelné ženy, jež získala srdce jednoho z největších malíře naší doby Ma jolie, má krásko, nazýval jeden z nejslavnějších malířů nové doby dívku, která mu náhodou zkřížila cestu, aby už z jeho života nikdy neodešla. Kdyby byl tenhle příběh vymyšlený, mnozí by ohrnuli nos nad další neuvěřitelnou „pohádkou o Popelce". Jenomže tohle je pravda. Jen místo prince potkala Eva Gouelová, chudá venkovská dívka a švadlenka v kabaretu Moulin Rouge, Pabla Picassa. A výstřední mladý génius k ní brzy zahořel stejnou vášní jako ona k němu. S jiskřivým půvabem a smyslností nás jejich příběh zavede do opojné Belle époque, do pařížských kaváren a salonů, kde nad sklenkami pernodu diskutují veličiny jako Gertrude Steinová či Guillaume Apollinaire. Nahlédneme nejen do soukromí Piccasova ateliéru a ložnice, ale i do jeho záhadného rozervaného srdce. Milenci však nakonec musejí čelit ráně osudu, jakou si nedovedli ani představit...... celý text

Žánr:
Literatura naučná , Biografie a memoáry

Vydáno: , Metafora
Originální název:

Madame Picasso , 2014


více info...

Komentáře (31)

Komentáře 31 Recenze 4

Slůník
Slůník
25.07.2023 3 z 5

Paříž v belle epoque, kdy vše bylo možné, a raný Picasso v této knize ožívají.

alibaba72
alibaba72
17.09.2022 5 z 5

Moc pěkné, milé čtení a pohled na období začátku 20. století :-)


Jonna
Jonna
22.07.2022 2 z 5

(SPOILER) Místy se to hodně vleklo, a konec knihy byl tak od poloviny jasný. A ta druhá polovina navíc nepřinesla nic nového, jen popis protahovaného umírání. Měla jsem co dělat, abych knihu dočetla.

Jonna
Jonna
22.07.2022 2 z 5

(SPOILER) Místy se to hodně vleklo, a konec knihy byl tak od poloviny jasný. A ta druhá polovina navíc nepřinesla nic nového, jen popis protahovaného umírání. Měla jsem co dělat, abych knihu dočetla.

Szilvia1
Szilvia1
31.01.2022 5 z 5

Knížka o Picassovi a Evě byl pěkný,příběh lehce plynul ale nebylo to nudné.Doufám,že od autorky se ještě dočkám další pěkné knížky.

MíšaS.
MíšaS.
09.10.2021 2 z 5

Kniha není špatná, ale jak píšou pode mnou, nemělo to spád a děj byl místy vleklý.
Picasso a jeho obrazy nejsou zrovna můj šálek čaje, ale ráda jsem se po čase zase na jeho obrazy podívala, abych věděla, o kterém se zrovna hovoří.
Také bych si asi raději přečetla nějaký "fundovaný" životopis a dozvěděla se něco více o osobách, které zde vystupovaly.

knihovniceS
knihovniceS
02.05.2019 2 z 5

Dočítám román, který mi byl doporučen. Mám ráda životopisné romány, ale tady jsem moc zklamaná ... Líbí se mi popis prostředí i doby, ráda se setkávám s kulturními osobnostmi na počátku 20. století , ale to mi nestačí. Ději chybí spád. Dávám jen 3 hvězdy, a to jen s přimhouřeným okem ...

Toffee
Toffee
26.01.2019 2 z 5

Mým očekáváním se to ani nepřiblížilo. Je to normální romantický román, průměrný a místy i trochu rozvleklý. Byl sice zasazen do pařížského uměleckého prostředí s Picassem, Braquem, Matissem, Apollinairem, salónem Gertrudy Stein aj., jenže tohle všechno slouží jen jako kulisa, ale není nijak významněji využita.

rajen
rajen
03.12.2018 4 z 5

Skvělý román. Příběh se hladce linul, nevláčel se, ale ani příliš nepřeskakoval. Pro mě idální kniha na volnou chvíli - reálný základ, který je přiblížen čtivou románovou formou. Mám opravdu ráda tento typ knih, protože pak první co udělám po dočtení, je, že sednu k netu a hledám maximum dostupných informací a třídím, co v knize mohlo být reálné a co ne a především se zase něco nového dozvím o lidech a době. Určitě doporučuji.

Opatov
Opatov
07.11.2018 5 z 5

Picasso je pojem. Tahle dalsi zdarila kniha od Metafory je spis krasnym milostnym pribehem. Eva pochazejici z nizsich vrstev se seznamenim s Picassem dostava mezi bohemu, zpocatku je negativne prijimana, ale postupne ji okoli akceptuje. Picasso byl bohem a podle toho se vztah vyvijel, ale krasne se cetlo. Urcite se nestalo vse presne tak, jak je popsano v knize, ale i tak je kniha krasnou poctou teto zene.

yaja8823
yaja8823
13.10.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, hezky se čte, zajímavý příběh, zajímavé osudy lidí kolem Pisassa a jeho lásky..... doporučuji

niknikita
niknikita
22.09.2018 5 z 5

Picasso a jeho osudová Eva Gouelová - možná si opravdu přál, aby její tvář byla tím posledním, co uvidí, až bude umírat...není důležité, co v této knize je skutečné a co jenom fikce. Každopádně je to pocta Madame Picasso a je to strhující a krásné.

85098211
85098211
22.09.2018 5 z 5

Jak jsem poznamenala už u předchozí knihy "Vařila jsem pro Picassa", příběhy tohoto typu nejsou vůbec můj šálek čaje - a přesto si je občas nedokážu odpustit ;-). Poté, co jsem začala číst tuto knihu, domnívala jsem se opět, že se jí budu muset protrpět. Ale posléze děj získal na spádu a poutavosti a já jsem se doslova toužila dozvědět, jak nakonec všechno dopadne - i když se smutným koncem se dalo po určité době s jistotou počítat… Jen jako poznámku na okraj bych dodala, že Picasso byl opravdový bohém a sympatický mi nebyl ani nyní v této knize, kdy jeho postava stála ve středu dění. Ale taky je možné, že mu jen křivdím? Zase na druhou stranu o tom sama silně pochybuji ;-).

Ivanule
Ivanule
19.07.2018 5 z 5

Krásně popsaný,i když fiktivně,příběh neznáme Evy a slavného Pabla Picassa.Cesta,kterou museli ujít než si k sobě našli cestu,byla z počátku náhodná,a úskalí,kterými museli projít,nebo spíše Eva,kterou jeho kamarádi ze začátku nechtěli přijmout,brali jen jako jeho chvilkové povyražení,kdy se přece zase po přehnání bouřky mezi ním a Fernande,vrátí opět zpět ke své osudové lásce Fernande,ale nakonec sami viděli,že tou osudovou láskou byla pro Picassa Eva Gouellová,napůl Francouzska po otci napůl Polka.A i když se z ní nakonec shodou spousty náhod,které jim osud přihrál do cesty,nestala madame Picasso,myslím,že z knihy bylo cítit,že jí pro Pablo rozhodně byla,i když osud si s nimi zahrál jinak

ladyka
ladyka
01.07.2018 5 z 5

Román bohatý spíše na popisy, emoce a prožitky než na děj, přenese vás do minulosti a nechá nasávat atmosféru předválečné Paříže, a to snad všemi smysly. Atypické snové vyprávění, které mě zaujalo. Během čtení jsem si na internetu hledala informace o postavách i dílech, knížka k dalšímu bádání láká... Člověk by rád věřil, že se vztah mezi Picassem a jeho "jolie" vyvíjel přesně tak, jak je to líčeno v knížce. Zkusím si přečíst i další romány od tohoto nakladatelství, jež jsou o skutečných osobnostech.

Vojslava
Vojslava
04.03.2018 4 z 5

Romantika, která se snaží vytěžit maximum z minima historických údajů, ale přesto působí naprosto věrohodně a přirozeně. Příběh se pěkně čte, a ačkoliv nahlédneme jen do malého výseku předválečné Paříže, máme pocit, že ji docela známe... Každopádně autorka potěšila pěknou odpočinkovou četbou.

gossipavlina
gossipavlina
09.02.2018 4 z 5

Třeba to tak nějak bylo a třeba také ne. Příběh se pohyboval na samé hranici červené knihovny, hlavně na začátku. Naštěstí se autorce povedlo ho uhlídat.
Čtení bylo moc zajímavé, asi jako Picasso sám.
Jak sama autorka na konci knihy píše, snažila se příběh Pabla a Evy popsat co nejvíce dle pravdy. Nakolik se jí to povedlo, to já nedokážu posoudit.
Doporučuji k přečtení.

babsi66
babsi66
23.11.2017 4 z 5

Zajímavý pohled do pařížské společnosti kolem Picassa. I když je to smutný příběh, není to žádný rozplizlý sladkobolný doják. Romantika na úrovni.

hajrys
hajrys
11.09.2017 5 z 5

Přesto, že jsem se nemohla nějakou dobu dostat k napsání komentáře, kniha ve mně zanechala hluboký dojem. Naprostý souhlas se čtenářkou pode mnou,. Nemá cenu, cokoliv dodávat.

Corly
Corly
08.09.2017 5 z 5

Nejradši bych dala 10 hvězdiček....:-)
Zrovna dočteno....a nemám slov...
Teď nemůžu číst něco dalšího, to nejde. Musím to nechat doznít. Nebo začít číst zase znovu. :-)
Tolik emocí, tolik myšlenek, slz, smutku i krásna a inspirace...Nikdy nezmizí z mé duše...poklad mezi příběhy. Moc chci věřit, že to přesně takhle bylo. I když je to tak smutné...,ale zároveň jedinečně kouzelné! Úplně jsem se do něj zamilovala :-) a teď vidím v jeho díle, co jsem dřív neviděla...
Ma jolie...

Jana283
Jana283
14.08.2017 3 z 5

Čekala jsem trošku víc informací o Picassovi, jeho díle, kubismu, o jeho osobitém stylu. Nicméně dostalo se mi toho, co sám název sliboval - krásného a něžného milostného příběhu, který mne těšilo číst.

orinka3
orinka3
29.08.2016 5 z 5

Kniha o velkém géniovi, lidské vášni, víru života. Obě hlavní postavy jsou vylíčeny s maximálním porozumění pro hloubky duše a všechny její zákruty. Při četbě jsem si uvědomila, že ačkoliv o Picassově tvorbě slýchám celý život, o něm samotném nevím zhola nic. Přestavovala jsem si ho docela jinak.

Tiffany
Tiffany
19.07.2016 5 z 5

Výborná knížka. Nakladatelsví METAFORA má mnoho zajímavých titulů.

Imor
Imor
11.07.2016 5 z 5

Opravdu nádherně napsaný příběh. Kubismus mě nikdy neoslovil, ale po přečtení této knihy se těším na návštěvu nějaké galerie, kde vystavují obrazy od Picassa . Ráda bych si přečetla i jeho životopis, který napsal Patrick O´Brian, ale asi bude těžké knihu sehnat.

Vikovshik
Vikovshik
24.04.2016

Krásný a úchvatný příběh, který zcela pohltí čtenáře.

Schmetti
Schmetti
14.03.2016 5 z 5

Před pár týdny jsem dočetla knihu Madame Picasso od Anne Girard a pořád jsem unešená. Byl to láskyplný příběh plný umění, dozvíte se spoustu věcí o Picassovi a jeho životě. Knížku by si měli přečíst milovníci artu:) Madame Picasso patří k mým nejoblíbenějším knížkám :) Zde je recenze :)
http://blumensprache.blog.cz/1603/madame-picasso-anne-girard

Ivuska.09
Ivuska.09
23.02.2016 4 z 5

Kniha plná lásky, vášně a emocí. Krásné čtení, které má v sobě víc, než se na první pohled může zdát. Vše doplněné úchvatným francouzským prostředím.

Márinka
Márinka
25.01.2016 5 z 5

Krásný příběh hýřící barvami, láskou, vášní, oddaností. Umělecké prostředí v Paříži na počátku minulého století je popsáno tak živě, že čtenář má pocit, jako by se sám s těmi mágy štětce a slova procházel Salonem nezávislých.

Ariko
Ariko
11.01.2016 5 z 5

První kniha, kterou jsem četla v roce 2016 a hned taková krása. Umění, literatura, láska i neštěstí. A ten závěr...... Za mě osobně krásná kniha, kterou jsem si oblíbila. Navíc mám ráda knížky, které mě motivují k dalšímu pátrání.

bookcase
bookcase
10.01.2016 5 z 5

Krásný příběh plný lásky, vášně a Paříže.

Alex.Barunka
Alex.Barunka
16.12.2015 5 z 5

Nadšení. Madame Picasso je milý, příjemný a pozoruhodný příběh plný lásky, pochopení a boje.
Chvíli mi přišlo, jako by příběh nikam nevedl, a pak bum.
Určitě doporučuji!

Štítky knihy

láska umělci osobnosti malíři Pablo Picasso

Autorovy další knížky

Anne Girard
francouzská, 1981
2015  84%Madame Picasso
2013  75%Dokonalá žena je blbka!

Kniha Madame Picasso je v

Právě čtených1x
Přečtených143x
Čtenářské výzvě22x
Doporučených11x
Knihotéce83x
Chystám se číst151x
Chci si koupit29x
dalších seznamech7x