Tajná dcera

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pravdivý příběh. Najde svou skutečnou matku? Dojemné líčení osudů žen z různých světů, jež strhne čtenáře přesvědčivostí a hlubokou pravdivostí. Život doktorky Somer se odvíjí přímo ideálně: Právě se vdala a zahájila lékařskou kariéru v San Francisku. Pak ale přijde rána z čistého nebe - dozví se, že nikdy nemůže mít vlastní děti. A ve stejném roce se v Indii chudá matka Kavita rozhodne zachránit novorozenou dceru před jistou smrtí tím, že ji odloží do sirotčince. Ten krok ji bude pronásledovat až do konce života a ovlivní nejen její osud, ale i osud ženy na opačném konci světa. Somer s manželem adoptují Ašu z bombajského sirotčince. Aša prožije ve Státech šťastné dětství, přesto však pátrá po svých indických kořenech i po tom, proč ji biologičtí rodiče odložili. Nakonec dospěje ke smíření s oběma protichůdnými světy, do kterých patří. Román Tajná dcera ukazuje nevyzpytatelné cesty osudu i dalekosáhlé důsledky, jež má každé naše rozhodnutí pro nás i naše rodiny, včetně neporazitelné síly lásky ve všech jejích podobách....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136146/big_tajna-dcera-nF7-136146.jpg 4.4181
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Práh
Originální název:

Secret daughter, 2010


více info...
Nahrávám...

Komentáře (55)

Kniha Tajná dcera

Nofar197
06. ledna

V Indii jsou sice často uprednostnovani chlapci, ale má to logický důvod : Jsou zejména pro chudé rodiče aspoň jakousi zárukou, že jednou neumrou hlady. Naopak v tradiční společnosti provdani dcery znamená i dnes velké výdaje : Zejména věno požadované rodinou ženicha může pro rodiče nevěsty znamenat finanční pohromu. Rodiče Asi byli nevzdělaní a chudí venkované, těžko by si mohli dovolit financovat Aše vzdělání, abych ní jednou byla nezávislá žena. Kavita se tedy zachovala nejlépe, jak v dané situaci mohla. Jejímu manželovi těžko vyčítat jeho přístup, nic jiného neznal. A kolik novorozenych indických děvčátek nemá takové štěstí?

Schary
05.09.2022

Pěkný příběh o tom, jak může osud člověka změnit jedno rozhodnutí. Když se hlavní hrdinka narodila v Indii, tak aby jí její matka zachránila před smrtí z rukou otce, tak ji odnese do sirotčince. Její rodina si může dovolit mít jen jedno dítě a to syna...Ašu pak adoptuje americko-indický pár a vyrůstá v USA...v dospělosti, ale pátrá po svých kořenech...


Janaves
21.07.2022

Krásně napsaný příběh o adopci malé indické holčičky, která se dostala do rodiny amerických lékařů, kde prožila šťastné dětství. V dospívání, studuje žurnalistiku, touží poznat své biologické rodiče. Odjede na stáž do Indie....

Barbora.M
27.04.2022

Knihu mi darovala pacientka. Bylo to zajímavé čtení. To, že jsou v Indii upřednostňováni chlapci před dívkami jsem věděla, ale celý děj knihy a vhled do situací a života indických občanů. Je smutné, že ač doba stále pokračuje dopředu, některé zvyky se nemění a jsou tolik zpátečnické. Dále se mi líbil pohled dvou střetávajících se kultur.

nicolettkaa
04.06.2021

Střet dvou odlišných kultur. Obzvlášť ta indická část je pro nás Evropany těžko pochopitelná, hlavně pohled na novorozence - děvčata. Pohled do života v naprosté bídě a chudobě versus bohaté rozvětvené rodiny. Nejsilnější je ale rodinné pouto a odhodlání matek dát svému dítětí tu nejlepší šanci na život.

Kniha se mi líbila, ale neškodilo by ubrat několik stran. Konec jsem čekala jiný, ale ani tento nebyl vůbec špatný. I nějaká ta slza mi ukápla :)

dom.ini
24.04.2021

Úžasná kniha! Tolik témat, tolik námětů k zamyšlení a tolik emocí na 300 stránkách a nemám pocit, že by něco bylo odbyté. Při čtení jsem se toho dozvěděla spoustu o indické kultuře a o Indii jako takové a zanechala ve mě hlubokou stopu. Při čtení jsem taky měla pořád chuť vařit indická jídla, takže po dobu jejího čtení jsem se jich najedla opravdu dost a vyzkoušela spoustu nových receptů :D. Knihu k přečtení rozhodně doporučuji!!!!

elenai
08.12.2020

Indie mě z mnoha důvodů přitahuje. Miluju indickou kuchyni, chai, sárí, indickou část v Tomb Raideru III... Co už se mi zamlouvá méně, je vyhrocený kastovní systém, krutá společenská stigmata a extrémní rozdíly ve společnosti. A právě tato témata autorka mimo jiné do své knihy zakomponovala. Musím přiznat, že na mě nejvíc zapůsobila ta část, kdy se Kavita s Ašou ocitly ve slumu. Každá v jiném čase a z jiného důvodu, ale i tak mi z toho bylo strašně smutno. Ale to jsem úplně odbočila od hlavní dějové linky, v níž jde v podstatě o to, že se mladá adoptovaná dívka v jisté fázi svého života rozhodne objevit kořeny svého původu, a to především aby věděla. Ústřední trio matka-otec-dcera se od této chvíle ocitá ve vážné krizi a je jen na nich, jak se s ní vypořádají. S. S. Gowda mi učarovala už ve Zlatém synovi a ani tento její počin mě nezklamal. Zanechal ve mě jakýsi pocit harmonie a zklidnění, což je samozřejmě moc příjemné. Ráda se k této autorce zase někdy vrátím.

Radka1911
26.09.2020

Krásný, dojemná kniha. Doporučuji

1