gossipavlina gossipavlina komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Pro mě průměrná detektivka, bez ohledu, jestli holčičí nebo klučičí. Pode čeho se to pozná? Podle hlavního vyšetřovatele? Podle autora? Četla se dobře, ale některé věci mi tam připadaly dost divné až přitažené za vlasy, s podivnými náhodami (no nemůžu je tady vypisovat, abych nespoilerovala).
A co mi začíná dost vadit, kdy už se policajti naučí si nabíjet telefony? Taky jste si toho všimli, že vždycky když jde do tuhého, má hl.postava vybitý telefon?
Inspektorka Erika Fosterová na mě neudělala žádný zvláštní dojem, a nepomohlo jí ani, že byla ze Slovenska. Chovala se občas divně. Její nadřízený Marsh byl ještě divnější.
Celkově hodnotím jako dobrý průměr, hvězdu přidávám za čtivost.

22.01.2017 4 z 5

Sběratelka parfémů Sběratelka parfémů Kathleen Tessaro

Příjemná, nenáročná oddychovka, která mě zaujala už jen svým názvem. Vedle knížek jsou totiž mojí vášní právě parfémy, takže pro mě to byla skoro povinnost si tuto knihu přečíst.
Knížka se mi líbila, byla čtivá, uvěřitelná, o zajímavých lidech.
Takže doporučuji.

06.01.2017 4 z 5

Stehlík Stehlík Donna Tartt

Do té doby, než se v knížce objevili rusky mluvící, a hlavně jednající, občané, mě kniha bavila. Nenazvala bych ji výjimečnou, ale přišla mi zajímavá. Jakmile do děje vstoupili ,,Ivanové" s kolty nízko u pasu a se svaly i tam kde by je normální člověk neočekával, tak mi to přilšlo,............ trapné, no. takové prvoplánové, obyčejné, fádní. Ani ten konec plný filozofických úvah už to nenapravil. proto dávám hvězdy 4.

16.09.2016 4 z 5

Africký příběh lásky Africký příběh lásky Daphne Sheldrick

Název knihy je vážně zavádějící, budí dojem, že se jedná o červenou knihovnu. Ale není to tak. Je to příběh o lásce, ale o lásce k Africe, k přírodě, ke zvířatům. Já jsem byla okouzlena a hned bych se do Keni rozjela, abych mohla zažít alespoň část toho co Daphne. I když život v tamních poměrech určitě tak idylický není, jak se na první pohled může zdát.
Knížky tohoto žánru jsou pro mě jako pohlazení, dojímají mě až k slzám. Po přečtení už kolikáté o slonech se z nich postupem času stávají má nejoblíbenější zvířata. Přes svoji velikost a hřmotnost jsou velice citliví a emotivní.
Styl jako takový je trochu krkolomný, ale to mně vůbec nevadilo. Daphne není spisovatelka povoláním. Jen se s námi chtěla podělit o své zážitky a přiblížit nám život, který žila jinak. A já jí za to moc děkuji a i za vše, co dělá pro záchranu opuštěných zvířat!

11.08.2016 5 z 5

Poslední dítě Poslední dítě John Hart

Do detailu promyšlené, žádné nelogičnosti, a tak reálné. Připadal jsem si jak Johnnyho sousedka, která to s nimi vše prožívala.
Panu Hartovi se skvěle povedlo propojit osudy několika lidí, které na sebe navazovaly a propojovaly se v ten správný okamžik. Po pomalejším začátku udržuje čtenáře po celou dobu četby v příjemném napětí. Žádné okusování nehtů a noční vysedávání u knížky, ale přitom se netrpělivě těšíte, až si knížku budete moct zase vzít do ruky a číst dál. A to vše za pomocí propracovanosti psychologie, bez hektolitrů krve a miliony mrtvol.
Takže určitě doporučuji.

08.07.2016 5 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Velká dáma, mistryně detektivek. To je Agatha Christie. Její detektivky nejsou založené na akci, mrazivém napětí a strhujícím ději. Její detektivky jsou důmyslné, inteligentní, a Christie slovíčkaří, přesouvá motivy vraždy z jednoho podezřelého na druhého, dokáže čtenáři pěkně zamotat hlavu, kdo je vlastně vrah. A ten je většinou dost překvapivý. Nejinak je tomu i v Hadím doupěti.

21.02.2016 5 z 5

Místo pro tajnosti Místo pro tajnosti Tana French

Konečně si můžu oddechnout, konečně jsem dočetla. A tak jsem se těšila. Mám přečtené všechny knihy od Tany French, ale tohle bylo oproti předchozím knihám strašně zdlouhavé, s nudnými, nicneříkajícími pasážemi. Prostě taková vata kolem, asi aby bylo víc stránek. A co ty duchové, to je zase nějaký trend?
Ani příběh dívek, jejich přátelství na život a na smrt mě nijak nechytlo, nevtáhlo, žádný dojem na mě neudělalo. Snad jen, že jsem si zavzpomínala na svá přátelství takzvaně ,,navždy".
Policistka Conwayová, ehm kde jsem ji už viděla? Jo aha, druhá Slečna Drsňák? Takže taky nic originálního.
No, tak snad příští knihou si autorka svoji reputaci napraví. Určitě ji nezatracuji.

30.09.2015 3 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Co kniha, to originál. I tentokrát. Zase originální. To je prostě celá Jodi.
Tentokrát mě osobně tenhle román úplně na 100% nechytnul, já ty paranomální jevy moc nemusím. Ale za originalitu, čtivost, a množství zajímavých informací ze života slonů, které si musela autorka nastudovat, klobouk dolů, dávám plný počet hvězd.

Zpětně ještě musím doplnit (kniha mi nedá spát), že na celé knize mi nejvíc vadilo zakončení. Byla jsem zklamaná, měla jsem pocit, že mi autorka něco slíbila a nesplnila to. Pět hvězd nechávám. Mám pro Jodi slabost.

13.08.2015 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Vcelku romantický příběh o lásce, nenávisti, intrikách, který se odehrává v Benátkách. Autor věrohodně popisuje tehdejší dobu, chování a myšlení lidí. A opravdu, ale opravdu reálně vykresluje prostředí a ovzduší Benátek, hygienické (ne-)návyky. Až si říkám, kdo tam mohl tenkrát bydlet dobrovolně. Kdo navštívil Benátka v létě, tak ví. A nechápu, proč se v tom autor tak vyžíval. Až chorobně. K popisu doby to určitě patří, ale na tomhle aspektu si dával opravdu záležet a nezapomněl nikdy dostatečně dopodrobna popsat.
První polovina mě bavila. Bylo to zajímavé, napínavé. Ale od půlky se začali všichni chovat tak nějak podivně, až mi za ně bylo občas trapně. V komentářích přede mnou to bylo už zmíněno - časté slzy v očích lidí, od kterých to opravdu nečekáte, nereálná postava Anny, všichni všem odpouštějí, všichni se najednou zase mají rádi. Zkrátka ze zajímavě rozjetého románu plného intrik, lásky, nenávisti to skončilo v červené knihovně, kde polovině příběhu nevěříte.
Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdami. Je to tak 3 a 1/2.
Ale jedna myšlenka byla určitě zajímavá, a to, že je důležité mít nějaký životní cíl, který nás motivuje!

24.05.2015 3 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Skvělé, skvělé a zase skvělé.
Jediná nevýhoda thrillerů je to, že člověk během čtení nestihne skoro nic jiného kolem Protože musíte pořád číst a číst, dokud neznáte vraha. A to se mi stalo při čtení Pět. Naštěstí jsem ji měla přečtenou rychle. Je opravdu čtivá, vtáhne čtenáře do děje a pustí až opravdu na samém konci. Je to mrazivé, věrohodné, občas se mi až zvedal žaludek.
Dobře propracovaný příběh, kdy do sebe na konci vše logicky zapadne.
A geokačeři JSOU milí lidé :-)

03.05.2015 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Styl psaní Collen mě fakt baví. Je to čtení chytlavé, emotivní.
Ale měla jsem trochu problém s chováním hlavních postav - afektované, přiliš zahnané do extrému. Některé pasáže byly naprosto nereálné, a to i pro americku mládež.
S nadhledem musím přiznat, že Bez naděje mě prostě bavila víc.
Ale i přesto se těším na další díly a autorka bude stále patřit mezi moje oblíbené.

25.12.2014 4 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Jo, knížka se mi líbila. Ne že bych se od ní nemohla odtrhnout, ale skvělý nápad. Přišlo mi to takové jednodušší čtení, prvoplánově líbivé. Děj byl prodchnut emocemi, a to mám ráda. Katniss jsem moc fandila a určitě budu číst další díly. Ale když už tu v ostatních komentářích zaznívá Divergence (se kterou by třeba mě ani nenapadlo to srovnávat) tak ta se mi líbila více. Hunger games jsou určitě fajn čtení, ale pro mě se kultovní nestanou.

27.11.2014 4 z 5

Iris a Ruby - o lásce, ztrátách a rodině Iris a Ruby - o lásce, ztrátách a rodině Rosie Thomas (p)

Osudová láska, ne každý má to štěstí, aby ji potkal.
Vyprávění Iris o její lásce, vzpomínky na válku, proč je Iris tam kde a je a proč.. Vyříkání si starých křivd, vyrovnání citových dluhů, vysvětlení a znovunalezení rodinných vztahů. uvědomění si sebe sama a otevření očí. To vše jsem se tu našla. Hezké a zajímavé čtení. Moc se mi líbilo, že autorka Káhiru navštívila osobně.
V porovnání s Kašmírovým šálem se mi tahle knížka líbila o trochu méně, resp. nebyla jsem nucena ji číst neustále a byla jsem v průběhu čtení schopná zachovat normální chod domácnosti. Z čehož byli spokojeni i ostatní členové rodiny. Takže tahle knížka sklidila chválu na všech frontách.

30.08.2014 4 z 5

Zpěv velryb Zpěv velryb Wally Lamb

Tak pravdivě napsané, že máte pocit, že Dolores je vaše dobrá kamarádka a vše prožíváte s ní. Bohužel, na začátku její životní cesty je těch špatných zážitků víc. Od svého dětství je Dolores v zajetí své pochroumané psychiky, až si sáhne na úplné dno. Ale naštěstí se ode dna odrazí a pomalu, pomaličku si buduje svůj šťastný život. Občas zase zaškobrtne, ale zase se narovná a jde dál. Na své cestě životem potkává i ty hodné lidi, které zajímá a kteří jí chtějí pomoci.
Ve své podstatě knížka končí dobře. A za to jsem byla hodně ráda.
Knížka je čtivá. Skvělý psychologický román. V první půlce jsem ji hltala, druhou půlku jsem si dávkovala po kapitolách, aby mi vydržela déle.

31.07.2014 5 z 5

Čokoláda - 50 snadných receptů Čokoláda - 50 snadných receptů Mario Grazia

V knihovně mě tato kniha lákala: půjč si mě, půjč si mě. Asi sama nějakým záhadným způsobem vycítila, že má tu čest s čokomilkou. Je fakt, že se mi moc líbí obálka, která vypadá jako nakousnutá čokoláda. Uvnitř najdete spoustu pěkných fotek, při kterých neodoláte a ten poslední čtvereček čokolády schovaný na zítra prostě z šuplíku vytáhnout musíte. Je to masochismus, si knížku s recepty s čokoládou prohlížet v deset večer
Recepty jsou určitě zajímavé, chystám se i některé vyzkoušet. Ale podtitul zní ,,50 snadných receptů" Bylo pár receptů, které mi při čtení moc snadné nepřišly. A to musím neskromně přiznat, že nejsem žádný pečící začátečník.
Takže čokoládě zdar, a dejte se do pečení, a co hlavně!! ochutnávání.

27.05.2014 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Milé překvapení. Moc se mi líbila. Zajímavý příběh, pěkně vykreslené pocity postav. Bavily mě slovní přestřelky mezi Holderem a Sky První polovina taková spíš pro holky, trochu červená knihovna, dalo by se říct, ve druhé půlce se dozvíte, proč vlastně se hl. hrdinka Sky chová, tak jak se chová. A proč cítí, to co cítí, resp. necítí nic při kontaktu s klukama. Druhá půlka moc veselé čtení není, pravda. Ale vzalo mě to, čtečku jsem nenechala oddechnout. A plus navíc bych dala za promyšlený název knížky, který teda v českém překladu vůbec originálně nevyznívá.

30.04.2014 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Ač zhruba od poloviny jsem věděla, odkud ,,oheň plane", užila jsem si čtení až do konce.
Dvojice Poe a Tilly byla moc fajn, hezky se doplňovali. Jsem zvědavá, jaké další zápletky budou spolu řešit.

30.08.2022 4 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Ke knížce jsem se dostala, protože jsem hledala cokoliv o španělské chřipce. Ta ale nakonec nebyla tím pravým ústředním tématem. Spíš jen byla použita jako pozadí pro životy Pii a Bernice.
Ale i přes to jsem zklamaná nebyla. Kniha byla napínavá, celkově čtivá. Bernice mě svým postojem a myšlením dost iritovala. Pie jsem držela palce. Snad jen bych vytkla autorce to zakončení. To mi přišlo až přehnaně americké.
Doporučuji k přečtení.

09.07.2022 4 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Oproti většině přede mnou nadšeně áchat nad knížkou nebudu.
Motanice zamotaná, tolik postav, které mi splývaly. Takže proč to ještě nezamotat víc lidmi z řad policicistů se stejným příjmením (sourozenci).
Možná mohlo i zůstat jen u příběhu z Čech. Ta slovenská epizodka byla jaksi nadbytečná.
Další knihy od autora už asi číst nebudu. Jeho styl mě moc nezaujal.

24.04.2022 2 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Paráda! Naše rodina je plná fanoušků létání a všeho, co k tomu patří. Milujeme vůni leteckého benzínu, nejlépe smíchanou s vůní moře a s vůní rozpáleného asfaltu.
Pana Hecla jsem viděla několikrát i v TV, na YouTube jsme viděli asi všechna jeho videa. Musím říct, že je to velký sympaťák a fešák, jehož přitažlivost ještě umocňuje uniforma.
Ale zpět ke knize. Knížka nám odkryla ještě další věci, především že života pilota. Po celou dobu čtení jsem z pana Hecla cítila velkou ambicioznost, touhu po tom být dokonalý a zároveň velkou zodpovědnost.
Doporučuji k přečtení! I těm, pro které létání je spíš za trest.

16.02.2022 5 z 5