Čokoláda - 50 snadných receptů

Čokoláda - 50 snadných receptů https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179359/cokolada-179359.jpg 4 5 1

V předkolumbovské střední Americe byla čokoláda používána při rituálech, obklopená aurou posvátnosti a tajemství. Ve skutečnosti si čokoládu mohli dopřát pouze panovníci, šlechtici a válečníci. Podle Mayů to bylo „jídlo bohů“. Výběr Academie Barilly je rozmanitý a komplexní, vybrala 50 receptů na čokoládové dezerty. Naleznete mezi nimi vše od klasických sušenek po zákusky, od krémů po sladké moučníky, od malých uměleckých děl po nejpůvabnější čokoládové dorty.... celý text

Literatura naučná Kuchařky
Vydáno: , Naše vojsko

Chocolate: 50 easy recipes , 2013

gossipavlina
27.05.2014 4 z 5

V knihovně mě tato kniha lákala: půjč si mě, půjč si mě. Asi sama nějakým záhadným způsobem vycítila, že má tu čest s čokomilkou. Je fakt, že se mi moc líbí obálka, která vypadá jako nakousnutá čokoláda. Uvnitř najdete spoustu pěkných fotek, při kterých neodoláte a ten poslední čtvereček čokolády schovaný na zítra prostě z šuplíku vytáhnout musíte. Je to masochismus, si knížku s recepty s čokoládou prohlížet v deset večer
Recepty jsou určitě zajímavé, chystám se i některé vyzkoušet. Ale podtitul zní ,,50 snadných receptů" Bylo pár receptů, které mi při čtení moc snadné nepřišly. A to musím neskromně přiznat, že nejsem žádný pečící začátečník.
Takže čokoládě zdar, a dejte se do pečení, a co hlavně!! ochutnávání.

kuchařky čokoláda dezerty

Autoři knihy