Zpěv velryb

Příběh dívky bojující celý život s traumatem z dětství. Dolores Priceová je poznamenána rozchodem rodičů, duševní nemocí matky, sterilní výchovou babičky a hrůzným zážitkem znásilnění. Chorobné přejídání, izolace od lidí, několikaletý pobyt na psychiatrii a nešťastné manželství jsou stupně na její cestě k životnímu pocitu štěstí mezi přáteli, kteří potřebují její pomoc....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13666/zpev-velryb-EBG-13666.jpg 4.6102
Vydáno, BB art

She’s come undone, 1996

Kniha Zpěv velryb

Neami2

Kniha nebyla špatná, ale nedočetla jsem. O děj v knize ani moc nešlo. Spíše o psychiku hlavní postavy.

PetraBery

Hodně dobře napsaný psychologický příběh dívky/ženy Dolores a její životní pouti. Osud jí nebyl vždy dobře nakloněn, naloženo toho měla někdy až opravdu dost. Kniha o hledání sebe sama a toho podstatného v životě. Rozhodně čtivé dílo, celkem mě překvapuje relativně nízký počet čtenářů… Kniha si přečtení určitě zaslouží.

rajen
08.12.2018

Parádní počtení. Tato kniha vás přenese do jiného světa, kterého jste během čtení součástí. Neskutečně dobře vykreslené postavy, děj popsaný tak, jak se prostě běžně život line, žádné velké přeskakování ani zbytečné popisy. Drsný život hlavní hrdinky je napsán opravdu věrohodně. Není to žádná milostná romance, ale román o životě a jeho temných stránkách.

esma
10.05.2018

Svět je plný lidských bytostí, kterých trápení nemá konce. A nejsmutnější je, když tímto trápením procházejí děti, neumí se v těchto situacích orientovat a s traumaty z dětství plní čekárny psychiatrických klinik. Vymanit se z toho je pro každého z nich jako onen kámen, který Sisyfos tlačil do kopce, ale na rozdíl od tohoto Řeka pro hlavní postavu této knížky Dolores to marný boj nebyl.
Jméno Dolores v překladu z latiny znamená smutek a i když se její dětství ničím nelišilo od dětství jiných holčiček, ten smutek si na ni počkal. Knížka je velmi čtivá a osloví Vás nejenom ona, ale i další postavy, rodina a všichni ti, s kterými byl její osud propletený a svázaný, z jejichž rolí můžeme zpětně vyčíst příčiny i následky, ale hlavně pochopení všech a nalezení sebe sama. Byť je to románová postava, bylo úžasné se s ní seznámit, budu na ni často myslet.

Agatha84
25.03.2018

Souhlasím s komentáři níže ... Skvělý příběh,zpracování. Zpočátku si zvykáte,děj se trochu táhne,závislost vzrůstá a pak už jen otáčíte stránku za stránkou a držíte Dolores všechny palce :-) Kniha si rozhodně zaslouží větší prostor a více pochvalných komentářů :-) Takže já rozhodně doporučím dále a každopádně to nebylo mé poslední setkání s autorem,ani s knihou!!

laura
26.01.2018

Tuhle knihu jsem spoustu let odkládala a moc se mi do ní nechtělo... Ale když jsem se do ní konečně pustila, byl to nářez. Chvíli trvalo, než se to rozjelo, ale pak se od knihy doslova nedalo odtrhnout... Hodně emotivní, hluboce lidský příběh, který mě doslova rozsekal... Brečela jsem tak, že jsem nemohla číst dál... Příběh, který vás semele, převrátí vám náhled na život, který vás nutí k zamyšlení, který někdy nechápete a někdy zase chápete až moc... Tak smutný, až vás pro ni bolí srdce...

harena
18.11.2017

Velice krásná kniha, působivý psychologický román a určitě nezapomenutelný. Ze začátku plyne děj pomalu, musím přiznat, že jsem se nemohla úplně začíst, ale opravdu jen ze začátku a pak najednou jsem už žila s Dolores a četla jedním dechem. Tak moc jsem jí držela palce, radila jí, nesouhlasila s ní a nemohla se dočkat, jak to Dolores zvládne a jak to nakonec dopadne, že jsem knihu dočetla už !! druhý den po půlnoci. Děkuji moc panu Lambovi za úžasný, silný a mistrně napsaný román a těším se na jeho Bludné kruhy.

Gabba99
09.09.2017

Příběh o tom, jak si na základě svých domněnek konstruujeme svět, jak nás to dokáže rozdrtit, jak na spoustu věcí přijdeme, až když je pozdě.. A také že nikdy není pozdě na štěstí..