Gooverka Gooverka komentáře u knih

Příspěvek k dějinám radosti Příspěvek k dějinám radosti Radka Denemarková

Většinou zbožňuju knížky, které se vymykají a jsou originální. Po několika stranách jsem ji skoro přestala číst, protože jsem se v příběhu neuvěřitelně ztrácela, a lyrické pojetí v hlavní roli s vlaštovkami mě neuchvátilo. Nakonec jsem ji přečetla, místy jsem se nemohla odtrhnout, ale hlavně kvůli konci dávám jen tři hvězdičky. Souhlasím s dalšími komentáři - vadila mi překombinovanost, která mě vedla až k vyčerpanosti, samotný příběh byl ale dechberoucí.

08.08.2015 3 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Čtyři hvězdy dávám za docela rozvleklý začátek, kterému jsem jako počítačový lajk rozuměla pomálu. Druhá polovina knihy mě chytla a už nepustila - hlavně kapitoly o Pixaru a moderních produktech Applu, které znám já sama. Kniha Jobse představuje veskrze černobíle, takže je potřeba se nenechat strhnout všemi jejími výpovědmi. Prospěl by jí hlavně kratší formát, ale jinak se mi líbila fakt hodně.

03.08.2015 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a tu mohu vřele doporučit opravdu všem, staříkův hlas mu dodával život sám o sobě. Ove je přesně takový ten dědek, kterého nemáme v nákupním centru u pokladny rádi, ale jak knížka běžela, zamilovávala jsem se do něj čím dál víc. Příběh je místy dost vtipný, pak zase přicházejí nesmírně smutné kapitoly, u kterých jsem skoro brečela. Je to velmi silný příběh, který jako jeden z mála ve mě zanechá hlubokou stopu. Autor se řadí mezi mé oblíbené a určitě si od něj přečtu i něco dalšího.

24.07.2015 5 z 5

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Po první skvělé polovině jsem se docela začínala bát, že Viewegh napsal kromě Báječných let další skvělou knihu. Několikrát jsem se smála nahlas a příběh krásně a zajímavě plynul. V půlce se to ale zvrtlo, protože autorovy vsuvky a poznámky se staly až trapnými a příběh se začal bortit. Citáty od jiných autorů mi rozhodně nevadily, kurzíva za to strašně. Konec úplně postrádal pointu, kterou spisovatel vyzradil prakticky už na začátku - povídka z Playboye na konci knihy už byla jen posledním utrpením.

19.07.2015 3 z 5

Od knihy jsem nic moc nečekala, a to se mi vrátilo v plné síle. Úžasný překlad od nakladatelství a příběh, který mě chytl a já musela stále číst dál a dál. Magický prostor, ve kterém se dějí zcela všední příhody. Moc se těším až tato nadějná spisovatelka vydá další knihu. Řadím ji k tomu nejlepšímu co jsem tento rok četla a určitě bude vždy patřit mezi knihy, které budu doporučovat :-)

03.07.2015 5 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Knihu beru určitě s rezervou, protože deníkové zápisy jsou specifickým místem pro vymýšlení si věcí, fantazírování a přehánění. Je ale úžasné pozorovat Anninu proměnu, i když probíhala možná jen v její mysli (kdo ví). Kniha je úžasným svědectvím své doby, kterou by si určitě měl přečíst každý.

30.06.2015 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Styl vyprávění se mi moc líbil i samotný příběh mě docela zaujal (všiml si někdo podobností s Harry Potterem nebo Hobitem? :-D), ale není to můj šálek "čaje". Cosi mi tam chybělo.

25.06.2015 3 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Opět jsem ji poslouchala jako audioknihu a druhý díl této série byl snad ještě lepší. Zbožňuju, jak se střídají postavy a prolínají všechny příběhy. Je to napínavé, i když v některých částech se dá děj možná předvídat.

24.06.2015 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Depku od Petry Soukupové miluju vždycky a její nejnovější kousek mě opět nezklamal, musím dát pět hvězd. Každou z postav jsem svým způsobem chápala, každou z nich sem stranu od strany nenáviděla. Končí to tak, jako všechny ostatní knihy, úplně normálně všedně. Čekat se vyplatilo!

03.06.2015 5 z 5

Skála Skála Peter May

Poslouchala jsem ji jako audioknihu a zážitek z ní byl neuvěřitelný. Příběh byl perfektní, do poslední chvíle mě držel v napětí. Těším se na další díly :-)

30.05.2015 5 z 5

Jedna z úplně nejlepších a nejzábavnějších knih, co jsem kdy četla. Příběh tak podobný Forrestu Gampovi, ale přitom naprosto odlišný. Allana si ihned zamilujete a u každé stránky se budete neslyšně usmívat a všem hrdinům bezelstně fandit.

24.05.2015 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Nebýt poslední kapitoly, asi bych dala hvězdičky tři. Na konci mě ale čekal obrat, který stojí za to knihu přečíst. Já ji slyšela jako audioverzi, kterou mírně kazil nepřesvědčivý hlas Lenky Krobotové.

02.05.2015 4 z 5

O ženách O ženách Arnošt Lustig

Lustigovy názory a příběhy jsou sice skvělé, ale celkově mě kniha vůbec nevzala. Byla až moc dlouhá, slušel by jí rozhodně kratší formát a tudíž méně otázek. Některé se mi zdály úplně nesmyslné, a pan Lustig na ně často neměl ani dlouhou odpověď. Ženy jsou určitě výjimečné a od mužů se liší v mnohém, ale čeho je moc, toho je příliš.

20.04.2015 2 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Hvězdy nám nepřály stále hodnotím o kus výše, ale Aljaška rozhodně nezklamala! Green mě dokáže vtáhnout do děje a už nepustit. Jeho knihy se čtou lehce, a i když jsou o puberťácích, skrývají hlubší myšlenky. Jedna z těch hodně povedených knih, která není až tak o příběhu, ale spíš o stylu psaní a něčím mezi řádky.

16.04.2015 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Poslouchala jsem ji jako audioknihu, a je to jedna z dalších detektivek, které se mi dost líbily. Originální příběh, skvělé postavy a chytlavé vyprávění.

08.04.2015 4 z 5

Buzíčci Buzíčci Jan Folný (p)

Kniha peprnější než Padesát odstínů, od které jsem se nemohla vůbec odtrhnout. Všechny příběhy byly jedinečné, měly svůj styl vyprávění a strašně mě bavily. Folný je prostě pan spisovatel, a já jsem strašně ráda, že otevřel tohle donedávna kontroverzní téma.

08.04.2015 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Moc hezky napsaný příběh o zajímavé farmě a sousedech z hor. Vyprávění se mi moc líbilo a hlavní hrdinka mi byla sympatická. Hodnotím ale jako průměr, i když ve své době musela být kniha na vrcholu.

31.03.2015 3 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Klasika, která se i po tolika letech čte jedním dechem. Každá z postav mi byla na nějakou chvíli v příběhu sympatická, ale moje názory se střídaly tak rychle, jak jsem otáčela stránky, Bravurní příběh, plný lásky i nenávisti, jejichž hranice se mnohokrát velmi rychle stírala.

19.03.2015 5 z 5

Proměna a jiné povídky Proměna a jiné povídky Franz Kafka

Proměna je úžasná povídka, samotné bych jí dala 4 hvězdičky. O dalších Kafkových kusech v této sbírce se to ale říct nedá. Většina nedává smysl, není na nich ani nic zvláštního, a prostě mě nebavily. Byly tam některé výjimky, které by se ale daly spočítat na prstech jedné ruky. Za mě ne.

11.03.2015 2 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Už od začátku mě kniha chytla a na konci jsem skoro nemohla přestat číst. Hned několikrát jsem si v jejím průběhu myslela, že se něco stane, ale některé momenty mě fakt překvapily a šokovaly. S koncem se ještě peru, tak trochu jsem ho na posledních stránkách čekala. Snad nejlepší psycho detektivka, kterou jsem kdy četla, ještě umocněna tím, že jsem ji přelouskala v originále.

27.02.2015 5 z 5