gigi77 gigi77 komentáře u knih

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Kniha vystihuje všechny pozitivní i negativní komentáře čtenářů. Ale je opravdu dobrá a stojí za přečtení!

09.03.2024 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Skvělý díl ... jiný styl než v prvním díle, který jsem ze začátku postrádala, ale nakonec mě téma sociopatie úplně pohltilo. Hledala jsem a našla sociopata ve svém blízkém okolí, doufám, že to je pouze domněnka posílena čtením příběhu. Jedno vím jistě, nikdy mě nenechá zcela v klidu, budu-li, nedej Bůh, doporučena k psychologovi ... jak křehké jsou naše vnitřní světy.

„Sociopati mohou být dopadeni, ale chce to, aby vystoupilo dost lidí a ukázalo na ně. Myslím, že to byl Einstein, kdo řekl: ‚Svět je nebezpečné místo pro život, ne kvůli lidem, kteří páchají zlo, ale kvůli těm, kteří to vidí a nic nedělají.‘“ .... Citace z knihy Ďábelské hry, Angela Marsonsová

Výborná série, kterou nemusíte číst v návaznosti jednotlivých dílů po sobě.

14.08.2019 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Další krásný kousek, který si zaslouží přední místo v knihotétce.
Dívám se na obrázky u nás doma a za každým vidím příběh našeho života, který se mi neomrzí. Tyto obrazy nelze sundat a vyměnit za nové, jsou lety průběžně doplňovány dalšími. Jsou to naše životy.

02.07.2019 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Musím uznat, že mě to bavilo. Před touto knihou jsem četla "Za zavřenými dveřmi" B.A.Paris. Knihy si jsou dost podobné nejen tématem, přitom je každá jiná a svým způsobem originální. Obě představují kruté domácí poměry odehrávané v úspěšném finančně nezávislém světě. K Poslední paní Parrishové bych obzvláště ráda zmínila oblíbené heslo mého manžela: "Žer, ale nemlaskej!"

Ovšem takové vyznání lásky, jako puget růží se vzkazem: "Tvá kůže je jemnější než jejich okvětní plátky. Už teď se mi stýská. " ... to bych také roztála :-)

07.03.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jemné vyprávění s neuvěřitelnou hloubkou citu. Kéž v nás pocit štěstí ze života v této době nevyprchá tak rychle, jako se kniha dá přečíst.

18.06.2018 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Autor nám naservíruje hned v úvodu mix brutality, zkratek a poetismu. Ten se tedy nezdá. Co tohle bude za knihu? Scény barvité a dynamické, má představivost si chrochtá blahy. Strmý rozjezd však záhy zpomalí a přestože ostatní recenzisté slibují skvělý závěr, v polovině to vzdávám. Pomalé tempo mi obvykle nevadí, zde dávám za vinu styl psaní, který mi zcela nesedl.

12.08.2023 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Dostala jsem přesně to, co jsem od takové knihy očekávala. Přestože autorka zahrnula do příběhu určité tajemství z Milesovi minulosti, které nutí čtenáře knihu dočíst, s druhou třetinou jsem se už začala nudit a četbu prokládala kriminálkou "Mizející dívky", jenž tuto rudolící knihovnu zcela pohřbila. Poslední třetinu už dočítat nebudu. Věřím však, že young adult, stejně tak má náctiletá dcera, je takovou četbou nadšená :-)
* S odstupem času musím přiznat, že pokud bych tuto knihu četla v originále, možná bych přehodnotila svůj celkový dojem. Soudím tak v návaznosti na přečtenou knihu November 9, která byla v angličtině úžasná. A další knihy od Colleen Hoover budu číst už jen v AJ.

27.04.2022 3 z 5

Vlk Vlk Mo Hayder

Už od první stránky jsem věděla, že tohle bude skvělé čtení. Nemýlila jsem se a s napětím hltala knihu a tetelila se radostí nad literárním vymazlením. A to rozuzlení byla třešnička na dortu, kterou jsem vůbec nečekala.
* Je to čtivé, napínavé bez hluchých míst od začátku až do konce.
* Po všech “rychlokvašných” thrillerech novodobých autorů, je tahle kniha příjemným překvapením.

13.02.2022 5 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Dvě parná víkendová odpoledne v příjemném stínu a chládku stromů s tímto kouskem na klíně mně nedovolily ani skočit do bazénu … to už dostatečně vypovídá o čtivosti. Thriller jak má být, doporučuji!

20.06.2021 5 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Severské krimi bývají hodně zdařilé a tato se obzvlášť vyvedla. Dobře promyšlená zápletka, spletitý děj, svižné tempo, zajímavé osoby a prostředí ...
Těším se na další díl. Doufám, že Olivia více představí svou matku a se čtenářem, jako jsem já, dotáhne to, co načala závěrem prvního dílu.

26.12.2020 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Nebylo to špatné čtení, ale ani tak dobré. Něčeho tam bylo příliš, jiného málo. Popravdě jsem očekávala zcela jiný příběh. Každopádně literární vybavenost autora mě nezklamala, umí skvěle psát. Určitě jdu do dalšího dílu.

21.09.2020 4 z 5

Nízký tlak Nízký tlak Sandra Brown

Je v celku příjemné zařadit mezi syrové thrillery a klasické detektivky takovou oddechovou romantiku s detektivní zápletkou ... ikdyž se jedná o čtení jednodušší a příběh víceméně nereálný. Tato autorka si drží svůj neměnný styl, který mám svým způsobem ráda.

01.07.2020 4 z 5

Sestra Luny Sestra Luny Lucinda Riley

Krásný román pro ženy, jehož celkový dojem podtrhoval i fakt, že autorka osobně bilancuje nad otázkou života a smrti, jíž je podstatná část příběhu nasycena. Opravdu mě to dojalo a velice mě mrzí, že touto sérií její tvorba skončila. Vzdávám jí tímto svůj hold a veliký obdiv.
Sestru Luny jsem si skutečně užívala a obzvlášť vzácné okamžiky, kdy mi při čtení naskakuje husí kůže ať již z dojetí nebo z naprosto neočekávané situace.
Román volně navazuje na předchozí díly, ale není jej třeba číst v daném pořadí.

15.11.2021 5 z 5

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

Dobrodružné, nevázané, inspirativní ... za mě příjemné chvíle strávené s dalším dílem ze série.
Opět mi to připomnělo, že by člověk neměl pod tlakem zažitých konvencí a pravidel potlačovat svůj talent, ale naopak ho v sobě hledat a rozvíjet.
Nechala jsem se inspirovat cestou hlavní hrdinky a uložila si do GoogleMaps pár špendlíků, kam bych se ráda ve světě podívala.

19.10.2021 5 z 5

Irská kráska Irská kráska Ann Moore

Naivní, lehce plynoucí román rozhodně nečekejte.
Kvalitní literární kousek s detailně vykreslenými postavami a prostředím. Propracované historické údaje vypovídající o velmi strastiplném životě irských obyvatel pod nadvládou Angličanů v první polovině 19 století.
---
Mělo to hloubku a mě to zcela citově pohltilo ... hladomor vyhladil tolik duší.

06.07.2021 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Toto byla moje první knížka ze série, první díl jsem záměrně odložila kvůli hodnocení a nelituji toho. Ale už teď vím, že si jí přečtu později. Tak to se sériemi občas bývá, kostky zapadnou mnohem líp, když jimi zatřesete :-)
* Bylo to dobré čtení, jako když nasednete do vlaku, ne do Pendolina, ale do solidního rychlíku, který skoro vůbec nezastavuje a v kupé, ve kterém sedíte, téměř nerušeně dojedete do cílové stanice. No není to paráda?
* Autorka věnuje hodně pozornosti hlavním postavám a nemá tak zapotřebí překombinovat zajímavou zápletku. Úplný závěr mi zcela “nakoplnul” zájem o další díl ;-)

27.02.2021 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Čtivé, přímé, bez zbytečných kudrlinek. V příběhu se prolínají dvě vážná témata: zotročovaní nelegální přistěhovalci a zoufalé dívky zahnané do bludného kruhu ... obojí spojuje obrovská bezmoc a manipulativní zastrašování ... jak těžké respektive nemožné je se vyvázat, o tom právě svědčí tento díl. Doporučuji.

23.09.2019 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Opět velmi povedené čtení. Oproti předchozím dílům oceňuji nižší míru popisovaných brutálních scén. Také chladné hrdinky začínají ožívat v lidskosti. Autorčiny knihy jsou navic inteligentní, nutí k zamyšlení a vlastním úsudkům.

A co se týče téma knihy ... opět znevýhodněné děti a odrazy chování v dospělosti ...
... děti se rodí s čistým listem, který je časem popsán informacemi ... každý okolo svým chováním přispěje ... je neskutečně důležité některé špatné informace škrtat a přepisovat lepšími a ty hodně zlé gumovat ... ať uz jedinec sám nebo s pomoci někoho, komu na něm záleží ... především rodiče by měli hlídat, co se do listu života zapíše a co v něm zůstane zvýrazněno a co potlačeno.

08.09.2019 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Pohltí vaši pozornost a nepustí. V zápětí pohltí i mysl, a to na dlouho. Tolika utrpení nevinných pro titěrné malichernosti mocných.
Podobných příběhu je nekonečně mnoho, těžko je interpretovat. Tato autorka to umí skvěle.

28.10.2018 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

To byl POŽITEK ... už s první stranou mi tekla slza, s druhou naskočila husí kůže a knihu jsem odložila až na konci. Tahle kniha mi opravdu sedla.

03.08.2018 5 z 5