georginaa georginaa komentáře u knih

Hrátky s doktorem Hrátky s doktorem J. D. Hawkins

Příběh nebyl špatný, ale.... o proti předešlým knihám, které spisovatelka napsala, kde byl více humor, přestřelky mezi protagonisty, tady to docela chybělo. Stále se řešily myšlenky Mii, jak na ní působil Colin, co mu řekla, co řekl on jí, jak vypadala, jak vypadal on, co mohla udělat jinak apod. To bylo skoro na každé stránce, což mě opravdu moc nebavilo. U Colina stále, že si nic nezačne s kolegyní, pořád na Miu musí koukat, ale nemůže si dovolit se zaplést, šup a při první příležitosti na to vlítne. No a pak jsou výčitky, že to neměl a zase to známé pitvání svých myšlenek. Trochu to přiostřila Colina EX, která jakoby náhodou se stala ředitelkou nemocnice, kde Colin nastoupil. A Ano, byla to přesně ona, která ho neskutečně zklamala. No a začíná boj o emoce, postoj k tomu druhému, jak si vyříkat, co se stalo a nestalo. No v každém případě, šlo to přečíst, ale k této knížce se po pravdě asi už nevrátím.

27.02.2023 3 z 5

WHOLE30 – průvodce zdravotním restartem, který vám přinese svobodu v jídle WHOLE30 – průvodce zdravotním restartem, který vám přinese svobodu v jídle Dallas Hartwig

Zkoušela jsem pár receptů. ale není to pro mě a docela to vyjde draze na mé poměry. Věčně hlídat kolik to má čeho, je to zoufalé v obchodě stále něco kontrolovat a přitom z půlky tomu nerozumět. Pro mě je to stresující, je to hlavně i z důvodu, že jsme vychováni k vaření jinak a těžko se s tím člověk smiřuje co může a nemůže.

25.02.2023 3 z 5

Tři hříšná tajemství Tři hříšná tajemství Nikki Sloane

Tak to mě mrzí, že nebylo vyšetřování FBI více rozepsané, ale to nebylo účelem, pokud je to erotický příběh. Je to škoda, protože by to na knize jenom přispělo. Regan jako agentka co měla plno úspěchů, tak jako nic moc. Na druhou stranu chápu, že v utajení je to dost složité se více ukazovat a zároveň chápu, že si procházela i traumatem po střelbě. Silas byl zase takový nekomplikovaný miláček. Bral vše tak jak to přišlo, žádné problémy, byl ve svém světě umění a nijak zvlášť z té zóny nevyčníval. Když za ním přišla Regan, že by chtěla tetování, nebylo pochyb, že se do sebe zakoukali. Pak už to byl jeden chtíč za druhým, sexem se v knize opravdu nešetřilo a vše skončilo tak jak má.

24.02.2023 5 z 5

V ringu V ringu Katy Evans

První díl byl neskutečně zajímavý, nejen svou vášní a sexem, ale bojovností a hlavně jak čelit kruté realitě s bipolární poruchou. Určitě to není jednoduché s tím žít a zároveň to není ani lehké pro okolí. K tomu ještě box v ringu a je to prostě dokonalost sama. Stránky ubíhají rychlostí a dokonce mě štvalo když byl konec. Opravdu mě to pohltilo a jsem ráda, že mám všechny díly a můžu se k tomu kdykoliv vrátit.

23.02.2023 5 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Dlouho jsem nemohla tuto knihu sehnat, nejdříve jsem četla všechny od 3 dílu dál. U tohoto příběhu bych řekla, že je to začátek psaní, ještě tolik nezkušené, nevypsané, ale i tak dávám kladné hodnocení. Co kdo ví, jak by se choval, kdyby se mu stalo to, co Avery. Nikdy nemůže člověk vědět, jak se jeho mysl s tím vším vyrovná. Někdo to přejde, otrká se a jde životem dál, někoho to zasáhne, že s tím bojuje déle. Myslím, že kdyby ji pomohli rodiče, vše by bylo jiné, ona na to byla plno let sama a dokud ji nepomohl Cam, který se do Avery zamiloval, nikdy by si nenašla tu cestu odpuštění. Ne, zapomenout se nedá nikdy, ale částečně se s tím dá vyrovnat. Děkuji i J.Lynn, že takováto témata otevírá pro náctileté holky, aby věděly co se vše může stát a jak se s tím vypořádat.

20.02.2023 5 z 5

Kdo dřív tasí ... Kdo dřív tasí ... John Kirby

Pistolníci a jejich rychlost v tasení koltu...v té době to bylo jako honit si mužské ego :-) akorát u toho vždy někdo umřel.

16.02.2023 3 z 5

Zlato v Nevadě Zlato v Nevadě John Kirby

Westernový příběh o banditech, kteří vykrádali dostavníky a převozy se zlatem. Při přestřelce z jedné z obětí šerif našel kulku, která byla ojedinělá svého druhu a podle toho poznal pachatele.

16.02.2023 3 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Vysoko v horách středoškoláci si vyjeli na čtyřkolkách a když se na ně měla valit lavina, zjistili, že se na ně valí lidské kosti, plno lidských kostí. Jelikož místo patří z části federálům, posílají na to expertku FBI - Lauru Snowovou, která se zabývá vyšetřováním sériových vrahů a shodou okolností se to stalo v jejím rodném městě. Musí spolupracovat s policií a tak se seznamuje s horským rangerem Huckem Riversem - samotářem a pro někoho i podivínem. Ze začátku se snažil Lauru od všeho odradit, nemusel městské slečinky, ale ta se jen tak nevzdává. Nebála se toho velkého svalnatého chlapa, nic mu nedala zadarmo. Jejich přestřelky byly docela vtipné, dokud oba nepochopili, že budou spolu pracovat tak jako tak.
Když najdou další mrtvolu a pak další, je jasné, že je někdo sleduje a chce jim dát najevo, že ho nikdy nedostanou a tím začíná lov, kdo s koho, proč to někdo dělá a kdo to z místních může být?
Příběh byl opět akční, super se četl, hádala jsem a měnila stále kdo by to mohl dělat, asi po polovině knihy jsem si už tipovala vraha a měla jsem správné tušení. To vám ale nepovím, spíše knihu doporučuji, protože opravdu stojí za přečtení.

13.02.2023 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Konečně pátý díl mám za sebou a i když jsem už této série přehlcená, docela se mi to vše líbilo a zanechá to ve mě určitě dobrý dojem. Vím, že se ke knihám už nevrátím ani k filmům, ale určité emoce to vyvolalo a to je asi dobře u každé knihy. Takže uzavírám Browna a vrhnu se na něco ne tak složitého.

11.02.2023 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Když jsem se dala do čtení této série, tak i když se mi to zdá pořád dokola to samé, chci tuto sérii dočíst celou. Takže zase se dostáváme k plnění různých šifer, běhání z místa na místo, odkrývat plno tajemstvích a dopátrat se k samotnému cíli, zachránit lidstvo před zkázou. Je to dlouhé čtení, ale svým způsobem se mi to docela líbí.

11.02.2023 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

U třetího dílu dám méně hodnocení než u předchozích dílů. I když vím, že k tomuto příběhu autor dlouho schraňoval materiál, zdálo se mi to vše už překombinované. Ano, byly tam opět záhady, tajemství a šifry, ale napráskané jakoby do dvanácti hodin, myslím že se to semlelo nějak zdlouhavě.

11.02.2023 3 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Čekala jsem i u druhého dílu stejný zážitek jako u prvního a to se mi v celku dostalo. Opět plno vyšetřování dle šifer, tajemných zákoutí Louvru, plno detailních záběru. Představivost nezná mezí a tady se mi opět osvědčilo více, než u samostatného filmu. Tam bylo dost vynecháno a tím se nedostalo k takovým emocím jako u knihy.

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Když se řekne Vatikán, ihned si představím plno skrytých tajemství dávné doby. Jakmile je vtažena do případu církev, vždy se stane něco špatného. Měla jsem ze všeho smíšené pocity, vtáhlo mě to do děje a představa, že bych žila v takovém prostředí, jde mi z toho mráz po zádech. Nicméně si Dan Brown umí pohrát s detaily a tak upoutat čtenáře až do samotného závěru knihy.

Poslední tah Poslední tah Mary Burton

Už od první stránky vás vtáhne děj do pasti. Je to jak šachy, promýšlíte tahy, někdy vyhrajete a někdy prohrajete. Stejně to bylo i v tomto příběhu. Zalíbila jsem si Kate, tu zádumčivou agentku FBI a detektiva Mazura, který svým chováním ji dostávala z ulity. Prostě si pro mě k sobě sedli a doufám, že se dočkáme i dalšího pokračování. Co se týče příběhu samotného, bylo to celkem strhující, dobře se to četlo, vraždy byly předem naplánované a na to musela Kate přijít. Vůbec ji nedošlo, že je vše kvůli ní, že ji někdo sleduje už plno let a nedá si pokoj dokud nedostane mat. Jenže v šachách je ona lepší, tentokráte musí vyhrát ona.

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Tak dolouskán třetí díl a jsem ráda že to mám za sebou. Trilogie byla pěkná i když pro mě náročná. Musela jsem číst s přestávkami, jinak jiné knihy čtu tak dva dny, tady ty knihy skoro 14 dní.

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Druhý díl putování Froda se Samem bylo více táhlejší, ale zase postavy poukazují na jejich vlastnosti. I když to byl takový pomalejší průběh, bylo co číst.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Tak se musím přiznat, že jsem asi 5 x usnula u začátku filmu a nikdy jsem nedokoukala. Tak táhlé a i když skvělá hudba, ta mě nekonečně uspávala. Takže kdo nedokáže usnout, vřele doporučuji. Ted se vrátím ke knize, tu jsem sice četla jeden díl zhruba týden, ale stálo to za to. Víc jsem to dokázala vnímat a prožívat ten samotný příběh než film.

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Tuto literaturu moc nevyhledávám, zkoušela jsem se začíst a mírně přeskakovala stránky. Jsem starší ročník a toto opravdu není pro mě, spíše pro náctileté. Nicméně někdo se v tom může najít a opravdu ho to bude bavit, nu což - veni vidi ...

07.02.2023 1 z 5

Slušný vybavení Slušný vybavení Lauren Blakely

Začínalo to dost fádně, pokukování po své asistence, a věčně nadutý banán v džínách. Zákaz jakékoliv aktivity, porušení pravidel a zničí to spolupráci. Pak ale přišla velká zakázka a jelo se do Las Vegas. Pak už to byla jedna velká jízda. Pár drinků a malér je na světě ( i když jsem byl šťastně závislý) na ní. Stala se středobodem mého vesmíru (mého ptáka) a nedokážu s tím už nic dělat. Je to vše co pořádný chlap s pořádným nádobíčkem chce. Pořádnou sexy ženskou, co se nebojí jít po všem po hlavě, pořádně si užívat kdekoliv a kdykoliv. Dokud se ovšem něco nezvrtne, bylo to moc krásné natolik, aby se něco nepodělalo.

05.02.2023 5 z 5

Příběh lvice Elsy Příběh lvice Elsy Joy Adamson

My dříve narození na Else vyrůstali, a docela jsem ráda, že je to působivé i po tolika letech. Též miluji tyto kočičky a dokonce jsem držela bílé lvíče a bylo to neskutečné a úžasné, jsou to prostě přenádherná zvířata.

01.02.2023 5 z 5