georginaa georginaa komentáře u knih

Topíme se v sobě Topíme se v sobě Jasinda Wilder

Příběh, který se může stát, člověk se těžce vyrovnává s úmrtím svého nejbližšího a dokud se nenajde někdo, kdo zaplní ten smutek, je to jak propast, kde padáte a nevíte kde je dno. Uvnitř jsme křehký bytosti i když navenek ukazujeme svou sílu. Každý se s tím vyrovnává po svém, každého to psychicky zasáhne jinak, ale jedna věc je jistá....chceme žít pro lásku

10.04.2023 5 z 5

Dívky ve vodě Dívky ve vodě Victoria Jenkins

Dva různé případy, jeden z minulosti a jeden z přítomnosti. Dvě vyšetřovatelky Alex a Chloe, které musely přijít na kloub vyšetřování sériového vraha. Unesené dívky byly zmlácené a měly ustřižené vlasy. Chloe chodily podivné emaily, které měly spojitost se smrtí jejího bratra. Též se dozvídáme, jaké měla s bratrem podivné dětství a přísné rodiče, kteří vyznávali jehovistickou víru. Vyšetřovatelky se stále točily dokola, nevěděly kde a co hledat, dokud se neobjevil Chloe kamarád z minulosti. Vše začínalo mít smysl, jenže tentokrát šlo o její život. Alex musela hodně vynaložit sil, aby rozlouskla Chloe zprávu a zachránit jí život.

07.04.2023 4 z 5

Most 1932/1982 Most 1932/1982 Zdeňka Fröhlichová

V této knize o městě Mostu je i povídání o menších městečkách kolem. Například o Meziboří, kde jsem vyrůstala od mala, dokonce jsem i na jedné fotce když jsem chodila do třetí třídy. Fotili celou třídu na louce. Takže knihu jsem si nechala jako památku na dětství.

03.04.2023 3 z 5

Čertovské pohádky Čertovské pohádky Vojtěch Gaja

Četla jsem dětem a měla u toho i maňásky, aby se tolik nebály. Vždy jsem se snažila aby to bylo poutavé čtení.

03.04.2023 4 z 5

Dej mamce pusu Dej mamce pusu Joy Fielding

Vždy je to velice ošemetné co se týče dětí. Dospělí si leckdy neuvědomují, že tím hlavně ubližují dětem. Tahanice kdo je bude mít v péči jen aby naštvali toho druhého je fakt k uzoufání. Vím, že je to někdy nutné, ale především by mělo jít o blaho dětí. Kniha mě docela vrátila do let, kdy jsem si skoro něčím podobné též prošla.

03.04.2023 4 z 5

Hranice zoufalství Hranice zoufalství Nicholas Evans

Další příběh z rukou Sparkse, neskutečně čtivá. Každá postava má svoje místo a prolíná se děj minulost z přítomností. Po nalezení mrtvé ženy se začíná rozplétat tajemství a do konce příběhu jsem nevěděla koho obvinit.

02.04.2023 5 z 5

Neodolatelný Neodolatelný J. R. Ward (p)

Druhý díl byl též velice poutavý a čtivý. Ward patří mezi mé oblíbené autorky a ať píše o upírech nebo romantice je to vždy smyslné.

29.03.2023 5 z 5

Splátka životem Splátka životem Josef Klíma

Na hokej jsme chodili v partě do Litvínova. Právě na Růžičku, Rosola apod. Jezdil na Meziboří za Věrou, která bydlela vedle ve vchodě, s kterou chodil a později se vzali. Takže mě docela mrzelo co se propíralo a jak se člověk může změnit. Hokej byl u nás jeden z nejúspěšnějších sportů, proto je smutné co se vše v zákulisí děje.

29.03.2023 3 z 5

Nahota na prodej Nahota na prodej Josef Klíma

Mafie, obchod s prostitutkami, zvrhlý sex vyšších členů společností. Policie je podplacená a přivírá oči. Neuvěřitelný snímek, který mě fakt dostal. Nechtěla bych z toho nikdy nic prožít, byla to divná doba a i když to je určitě i dnes, akorát se o tom tolik nemluví, stejně mě v duši trne ta děsivá skutečnost.

29.03.2023 3 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Někdy opravdu vyjde takzvaně pokus-omyl, dokud to nepadne na tu správnou formulaci. Bylo zvláštní číst toto dílo a poté shlédnout film a porovnávat, jak se to povedlo. Za sebe můžu říct, že se mi líbilo obojí.

29.03.2023 5 z 5

Nevděčný Nevděčný Penelope Ward

Řekla bych, že moc se trápili minulostí. Co bylo na střední, přeci nebudu řešit celý život i po deseti letech to stále mlít dokola bylo celkem otravné. Nicméně bylo dobré sledovat jejich měnící se názory a vlastně dospět k tomu, že nic netrvá věčně a že chybu dělá každý, jen se z toho poučit. Těch vtipných momentů bylo poskrovnu, ale zároveň to dokázala okořenit osmiletá neteř. Příběh vlastně ukazuje si uvědomit, kdo jsme, jak se přenést přes chyby a naslouchat druhému, jak si užít života, který může být v tu ránu pryč a ano zamyslela jsem se i nad svým životem.

29.03.2023 4 z 5

Královsky obdařen Královsky obdařen Emma Chase

Příběh sice není královský princ, ale Olivii mladší sedmnáctiletá sestra, tak trochu ztřeštěná, plná energie a prostořeká. Jelikož se Olivia vdala za prince, je nutné mít všude bodyguardy. Logan obzvlášť byl sexy, když prošel, jeho vůně ji rozechvěla po celém těle. Tajně do něj Elli byla zamilovaná a on ji přehlížel. Po letech, když byla dospělá, stále nemohla najít žádného přítele, potíž byla ta, že se žádný nevyrovnal s Loganem. Jednou, když byli v baru, ona zpívala a Logan se jen díval a už to nemohl vydržet, celých pěl let co ji miloval a nesměl to dát najevo. Odešel, nechal ji s dalším bodyguardem. Stala se hrozná věc, bar lehl popelem a Logan šílel, nechal ji tam místo aby ji hlídal, nikde ji nemohli najít, tohle se nemělo stát. Nikdy nebude Elli vědět jak ji strašně miluje, nestihl ji to říct....

Královsky spolu Královsky spolu Emma Chase

Princ Henry měl v těle ďáblíka. Nedokázal vydržet na jednom místě, stále něco divokého podnikal, jinak se začal nudit a to nebylo nic pro něj. Pak totiž přišli myšlenky z armády, o děsivém útoku co viděl. Žádná ho nedokázala zklidnit, hledal jen chvilkové povyražení až jednou, uviděl ji stát ve stínu stromu s knihou, mlčenlivou, pokornou a stydlivou. Přistoupil k ní a když uviděl její oči pod brýlemi, pomalu ztratil řeč. Tím se začal rozvíjet další příběh královského potomka. I v tomto díle se setkáme s Nicholasem a Olívií z prvního dílu.

Královsky v háji Královsky v háji Emma Chase

Budoucí králové to mají těžké. Musí se dobře chovat, být příkladem lidu a hlavně si musí vybrat partnerku mezi urozenými princeznami. Když byl Nicholas poslán královnou do New Yorku, aby přivedl bratra, který vymetal všechny bary, musel přetrpět své pocity, které se k tomuto městu pojily. Jednou se svým kamarádem, který ho doprovázel, trochu přebrali a ocitli se v jedné pekárně. Najednou se objevila ona, krásná pekařka. Tím se začaly dít podivné věci a rozvíjet se příběh lásky na první pohled. I když to začalo úplně jinak , než by si normální člověk představil. Velice poutavý příběh, vtipný a sexy princ a sladká pekařka, co víc si přát.

Cesta na vrchol Cesta na vrchol Ewelina Dobosz

V první řadě mě nadchla obálka a anotace - dobýt nejvyšší vrchol Země. Můžu říct, že jsem od toho očekávala daleko víc. Měl to být drsný výstup, však na Everest se určitě neleze tak lehce jak bylo psáno v tomto díle. Spíše to bylo nalákání a převážně tam šlo o milostné stránky protagonistů. Trochu to zvedla část přiznání minulosti a odkrytí zločinů arogantního přítele. Konec byl strašně urychlen zbytečně, mohla autorka trochu víc rozepsat i tu část se sestrou. Trochu mě to mrzelo, že nebyl prostor pro sestřino vysvětlení jak se vše odehrávalo. Tajemství umřelo s jejím činem. Na závěr to nebylo zas tak špatné, ale myslím, že by to malinko sneslo pár stránek navíc.

27.03.2023 5 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Tento příběh byl zvláštní tím, že ho sám vyprávěl hlavní protagonista. Nejsem dost zvyklá to číst tímto vyprávěním. Na druhou stranu musím ale říct, že to bylo víc emoční, realistické a surová příroda hor byla opravdu k zamyšlení. Vůbec nevím, zda by tam plno lidí nacházelo útěchu. Dvanáctiletý Pietr přes léto se s mamkou nastěhoval do horské vesnice. Seznámil se se stejně starým klukem Brunem, který tam žil u tety a strejdy. Společně prožívali chvíle na horách, dokud se opět kvůli škole nerozdělili. Každý žil jiným životem, ale vždy v létě se opět scházeli na horách. Kamarádství drželi až do dospělosti, v horách si pak postavili společně dům a oba se tam vždy setkávali jednou za rok. U takového kamarádství nezáleží zrovna kde jste, ale je stále uloženo v srdci až do smrti. Myslím, že tento příběh právem dostal ocenění.

26.03.2023 4 z 5

Po západu slunce Po západu slunce Linda Howard (p)

Po západu slunce jsem si nedovedla ani představit o čem příběh bude. Tedy jasně z anotace vím, ale vůbec jsem nepředpokládala, že mě to tak strhne a bude se mi to tak líbit. Sela, která ráda byla o samotě, po rozvodu s manželem co jí srážel věčně sebevědomí, chtěla být neviditelnou. Což ovšem dost dobře nejde, pokud vlastní čerpací stanici. Ben bývalý voják, žije v horách a občas si zajede natankovat. Samozřejmě si všimne tiché ženy a to ho imponovalo. Nikdy nepoznal žádnou ženskou co by byla chvíli zticha, až na tuhle. Oba jsou překvapení když je to táhne k sobě, ale zároveň dělají, že o sobě neví. Až jednoho dne, řekne Sele, ať si nakoupí plno potravin a všeho co by mohla potřebovat tak na rok,, že zasáhne sluneční bouře a přestane jít elektřina. Sela si myslela, že se zbláznil, ale nedalo jí to, co když měl pravdu. Tím začal kolotoč plných událostí. V dnešní době si takovou situaci už nikdo neumí představit. Být bez vody, jídla, tepla, vše bereme jako samozřejmost. Po přečtení musím říct, že mi to stále vrtá hlavou, co kdyby.....

14.03.2023 5 z 5

Tajnůstkáři Tajnůstkáři Sandra Brown

V tomto příběhu je spousta překvapení. Před dvaceti lety se stala loupež o půl milionu dolarů. Parta lidiček co byla donucena to spáchat, se snažila toto tajemství uchovat do konce života. Jenže hlavní aktér dělal vše proto, aby jen ubližoval, vydíral a povyšoval se nad ostatními. Popravdě mi děsně lezl na nervy. "Do rána se totiž celý ten skvělý plán zbortil jako domeček z karet. Jeden z nich skončil v nemocnici. Druhý seděl ve vězení.
Třetí ležel v márnici a čtvrtému se podařilo i s celou kořistí pláchnout."
Když se po dvaceti letech Arden vrátila těhotná do rodného domu, chtěla toto tajemství rozluštit, měla spoustu otázek a stále hledala odpovědi. Tím rozmíchala plno událostí, které ne vždy byly příjemné.
Velice čtivý thriller a samotné rozuzlení v závěru jsem ani nečekala. Kdo má rád Sandru Brown, mohu tuto novinku doporučit.

13.03.2023 5 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Tak i já mám jednu historku k této knize, když dcera dělala maturitu, měla jsem týden před sen, že si vytáhne tohoto autora. Tak jí říkám, přečti si tuto knihu, kdyby něco, stoč to prostě na toto čtení a aby si měla lepší představu, tady máš i lístky na muzikál. Zrovna ho dávali s Noidem Bártou. Takže měla zážitky, knihu přečetla a hádejte co? Po zkoušce mi volá a říká, hádej mami co jsem si vytáhla??? Ona si to opravdu vytáhla....No opravdu věřte svým živým snům, nikdy nevíte, zda to neklapne. Jo a kniha je opravdu klasika a skvělá.

10.03.2023 5 z 5

Dostihne tě minulost Dostihne tě minulost J. D. Robb (p)

(SPOILER) Eva Dallasová řeší tři vraždy najednou, bezdomovkyně v kontejneru, o pár metrů dál kostra 37 let stará, a oběšenec, kterého se pokusila oživit. Společný jmenovatel, stavební firma co ukrývá svá tajemství. Zároveň vyplavují na povrch důkazy, které si Eva určitě nenechá pro sebe a udělá vše, aby dotyční byli potrestáni i po tolika letech. Bezdomovkyně, která utíkala před násilnickým manželem, co byl shodou okolností polda. Eva si na něj tak došlápne, že se bude divit. Opravdu to zahrála bravurně a já se jen usmívala, jak to jen dokázala. Ty její vtipné hlášky, ty nemají chybu, vtipné bylo jak letí v tryskáči a myslí si, že je jak létající hmyz...nesnáší létání, někdy je to ale důležité, kvůli času a oblíbený Roarke ji vždy pomáhá, miluje svoji policistku. Opět povedený díl, kde se čtenář nenudí. Moc a vliv vždy dělá z lidí monstra a to Eva neodpouští.

09.03.2023 5 z 5