georginaa georginaa komentáře u knih

Modrý vrabec Modrý vrabec Anna Brodele

Hrdinka dívčího románu (Modrý vrabec) lotyšské spisovatelky je mladá studentka, která se po maturitě cítí dospělá a umiňuje si, že nebude poslouchat matčino věčné napomínání. Těžké zklamání, jež prožije po citovém vzplanutí,ji však změní. Tento román, který vzbudil u lotyšské kritiky vášnivé spory o postoj k dnešní mládeži, je v přítomném svazku doplněn o pokračující novelu (To je můj čas), v níž se hrdinka rozhoduje pro další životní dráhu,přičemž autorka rozšiřuje příběh o složitou problematiku kritického postoje mladých ke starším

09.04.2012 2 z 5

Skleněné korále Skleněné korále Alexandr Michajlovič Borščagovskij

Román pro dívky, Příběh třináctileté Máši, která se plaví se svým otcem námořníkem na prázdniny - objevuje stále něco nového, připadá si jako Kolumbus. Plavbu musí přerušit a čekat na jednom z ostrovů, kde zažívá další neobvyklé zážitky a překvapení, setká se tu také poprvé s láskou......

09.04.2012 2 z 5

Krajina snů Krajina snů Tamara McKinley

Moje první přečtená kniha od Tamary a moc mě zaujala svým dějem a nečekaným zvratem. Plno životních zápletek a popis vlastně celého života. Kdo má rád romány s detektivní zápletkou, určitě doporučuji.

08.04.2012 3 z 5

Na první pohled Na první pohled Rexanne Becnel

nenadálá zápletka vás donutí knihu dočíst až do konce, je to výtečně napsané a určitě doporučuji

08.04.2012 2 z 5

To To Stephen King

trochu pro mě složitější čtení, než jsem se přes něj prokousala, uběhlo mnoho dní. Poté co jsem shlédla film, prostě dosti nepochopeno. Nějak jsem se nedostala přes autorův záměr pobavit. Knihu jsem darovala.

07.02.2012 2 z 5

Nepsaný zákon Nepsaný zákon Louis L'Amour

Kate žije v drsném světě mužů, kteří porušují zákony a sami si určují, co je jejich zákon a neohlíží se ani nalevo ani napravo. Přichází úplně zbytečná smrt mladíka, který se jen zamiloval.... město však čeká neúprosná odplata.

07.02.2012 5 z 5

Na mušce Na mušce Louis L'Amour

Opět jeden čtivý příběh, kde rozum, rozvaha a důvtip vítězí. Otis se setkává i s pěknou ženou, která ho jen vyláká, aby zabijáci ho obrali o jeho majetek. Tím se přesvědčí, že i krása má své bodliny. Jenže to by nebyl pravý příběh, kdyby neskončil potrestáním všech darebáků.

07.02.2012 3 z 5

Hrana Hrana Jeffery Deaver

Tato kniha v čr vyšla pod názvem "Lovec", myslela jsem si že " Hrana" je zase nová kniha, ale díky za anotaci knih, kde lze tento omyl vyloučit :-)

07.02.2012

Jatka Jatka Lee Child

Tuto knihu jsem si jednoho dne půjčila od bratra, a hned jsem začala pátrat po dalších výtiscích. Čtení opravdu s napětím od začátku až do konce, jedním dechem, akorát mi bylo moc líto bratra, mohlo se mu též věnovat pár knih, jak by spolu řešili případy. Což naplat, vždy očekávám další příběhy , které mě vždy překvapí novými nápady. Mohu doporučit všem, co mají rádi akční thrillery.

05.02.2012 5 z 5

Zločin Zločin Jeffery Deaver

Jsem velká sběratelka a čtenářka J.Deavera, ale povídky psané s jinými autory, není můj šálek kávy. Povídky mi připadají zkrácené, nedotažené do konce nebo urychlené. Mám ráda, když o příběhu můžu přemýšlet, bádat nad každou postavou a v krátkých příbězích začnete a hned jste s vyřešením u konce...proto pouze hodnotím 3 hvězdičkami.

05.02.2012 3 z 5