Zločin

Zločin https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42683/mid_zlocin-XUN-42683.jpg 3 109 21

Detektivky série

V tomto výboru detektivních povídek nás světem zločinu provede mistr nejpovolanější: Jeffery Deaver, stvořitel proslulých postav kriminalisty Lincolna Rhyma a jeho pravé ruky Amélie Sachsové, který sám přispěl do sbírky neopakovatelným příběhem v ryze deaverovském duchu. Rovněž klíč, podle něhož Deaver do knihy vybral jednotlivé povídky, nese známky dokonalé promyšlenosti. Vedle autorů, jejichž dílo nesmí chybět v žádném správném detektivním výboru (Stephen King, Ed McBain, Ross MacDonald), jsou zastoupeni i spisovatelé méně známí, jejichž padouši a detektivové si nicméně počínají se stejnou suverenitou jako hrdinové z pera ostřílených mistrů.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Povídky

Vydáno: , Domino

A Century of Great Suspense Stories , 2001

Stanas513
23.10.2023 3 z 5

Povídky mám ráda, ale tyhle byly trochu zvláštní. Proto mi asi taky tak dlouho trvalo knihu přečíst. Nejlepší byla asi povídka od Simenona, jinak mi žádná moc v hlavě neutkvěla.

Luigi1
30.03.2023 2 z 5

Nevím co ale tato kniha mě velice zklamala

Dédečko75
02.02.2023 4 z 5

Na soubor povidek dobré počtení

jprst
24.11.2022 2 z 5

Nepříliš povedený výběr a tentokrát i u povídek těch známějších autorů, spíše mi to připadlo, jako by p. Deaver vybral ty jejich méně povedené povídky, které někde odložili. Nicméně několik (5 - 6) jich je skutečně dobrých a za přečtení stály.

janina66
31.03.2022 2 z 5

(audiokniha)
Méně jak polovina celkem zajímavých povídek, které mě bavily. Ovšem zbytek mě nudil a úplně ty špatné jsem přeskočila. U těch méně zajímavých jsem se přistihla, že vlastně nevím ani co poslouchám.

jaroiva
06.11.2021 3 z 5

Jako většina antologií obsahuje kniha horší i lepší kousky. Tentokrát mám dojem, že těch horších je trochu víc.
Na takových souborech mám ráda, že objevím třeba mně dosud neznámé autory, u kterých se pak podívám po dalších knihách. Tady se mi ale nejvíc líbí povídky od těch, které už jsem znala, a jediný nový objev nemá tady na databázi žádnou knihu, jen povídky v antologiích, tak nic :(. Budu muset leda sáhnout po angličtině.

smardice
20.08.2021 2 z 5

Nemůžu dát více hvězdiček, přesto, že je zde pár známých spisovatelů. Při poslechu jsem se několikrát přistihla, že myslím na něco úplně jiného a děj povídek mi tak unikal. Nuda.

keri.H
28.10.2020

Povídky mám ráda, proto jsem sáhla po této knize.
Vzhledem k množství povídek jsem ji četla po částech. Jako první jsem četla od autorů, které znám, pak jsem různě přeskakovala. Myslela jsem, že postupně budu číst dál, některé povídky mě bavily, ale jiné byly slabší, některé mi bohužel nešlo ani dočíst celé. Delší dobu jsem nečetla ani jednu povídku, takže knihu odkládam.

Bakana
25.06.2020 2 z 5

Musím se připojit ke komentářům přede mnou.
Povídky jsou dost nudné, žádná z nich mě skutečně nezaujala. Dlouho jsem se nutila knihu dočíst, ale nakonec jsem to vzdala. Přece jen existuje spousta knih, u kterých můžu trávit svůj čas a přitom se budu bavit lépe.

kamila5406
25.02.2020 2 z 5

Nijak mě nezaujmula samá nuda

Layyen
24.06.2019 4 z 5

člověka nasměruje na zajímavé autory které by jinak nejspíše vynechal, zajímavá sbírka

waltraud5114
05.06.2017 2 z 5

Mám rada výbery, často tam nájdem nejakú perličku. Tu som nenašla nič, len nudu, nudu, nudu, dve - tri dobré poviedky od štandardne dobrých autorov, o ktorých viem, že sú dobrí aj bez pána Deavera. Úplne zbytočná kniha, ktorá vám akurát odľahčí peňaženku, vhodná nanajvýš na dlhú cestu vlakom s perspektívou, že skončí v koši.

postrach
14.03.2017 3 z 5

Tuhle knihu odkládám,protože je dlouhá,přiliš mnoho povídek,s nichž se dá vybrat slabá polovina.

postrach
04.03.2017 3 z 5

Mám ráda povídky,ale tyhle jsou zatím nejhorší,co jsem,kdy četla.Úplně mimo můj vkus.

vangog
31.05.2016 3 z 5

Povídky jsou dobré,ale na můj vkus jich je mnoho najednou.Musel jsem občas "odskočit"k jiné knize a po čase se vrátit. Podle mého se tato kniha nedá číst tahem.

Šárka345
28.08.2015 4 z 5

Nemyslím, že by to nebylo ke čtení. Prostě jsou to povídky.... Seznámení s autory.... A jak známo, naštěstí - co autor, to jiný styl psaní.... Přeskočila jsem jen jednu, vážně. A některé jsou psané tak, jako bych ty lidi potom opravdu znala.....

Yarwen
05.10.2014 1 z 5

Autor představuje čtenářům nejlepší detektivní povídky, které kdy byly napsány. Což je asi důvod toho, proč se tomuto žánru vyhýbám - děj bývá mnohdy méně reálný než fantasy příběhy z fiktivních světů. Většina povídek se pohybuje od hodnocení "podprůměrná" do vysloveně "špatná", občas lze narazit na některou, jež se vyšvihne nad průměr, případně o jinou, kterou nelze klasifikovat jinak než jako čiročirý brak. Jestli toto má být reprezentativní výběr, pak je to smutné. Srovnejte například s výběrem nejlepších sci-fi povídek od O. S. Carda ("Mistrovské kusy").

studentice
22.09.2013 2 z 5

Musím se přiznat, že jsem také knihu nedočetla do konce. Snažila jsem se, ale nešlo to. U povídek jsem nudila, ztrácela jsem se v ději a jednoduše nedoporučuji

Ben Nevis
25.10.2012 3 z 5

Jestli je toto americký výběr povídek za celé století, buď v USA nevznikla žádná dobrá detektivní povídka, anebo je Jeffrery Deaver neschopný vybírač. Pár kousků je nadprůměrných, ale zbytek vypadá jako pokusy amatérů. Nezklamal King, ale jeho Kuřáci s.r.o. je hodně povedená povídka (a ne zrovna typický představitel kriminálního žánru).

georginaa
05.02.2012 3 z 5

Jsem velká sběratelka a čtenářka J.Deavera, ale povídky psané s jinými autory, není můj šálek kávy. Povídky mi připadají zkrácené, nedotažené do konce nebo urychlené. Mám ráda, když o příběhu můžu přemýšlet, bádat nad každou postavou a v krátkých příbězích začnete a hned jste s vyřešením u konce...proto pouze hodnotím 3 hvězdičkami.