georginaa georginaa komentáře u knih

Propast času Propast času Roman Bureš

Knihu jsem si pořídila na doporučení, jelikož o tomto autorovi jsem nikdy neslyšela, zřejmě slabá propagace. Nejdříve jsem se v tom dosti ztrácela, nechápala jsem myšlenku autora, kde v každé kapitolce mluvil o někom jiném. Asi ve čtvrti knize to začalo dávat větší smysl. Pak začal strhující příběh legionářů a tam mě to nadchlo, že jsem hltala každé slovo. Škoda Luciuse, který na svojí dobu byl velice trpělivý posluchač, ale tím větší dává smysl konec knihy, kde se můžeme určitě dočkat i pokračování.

06.01.2016 5 z 5

Tajemství letní noci Tajemství letní noci Lisa Kleypas

První díl mě bavil víc, čekanky se dočkají svých ženichů a jak to bude pokračovat dál - snad se jim všem splní dlouho očekávaný sen.

19.12.2015 4 z 5

Tajná láska Tajná láska Lisa Kleypas

Tajná láska je nádherná oddychová četba. Aline a McKenna se znají od malička, vyrůstají spolu, dělají různé skotačiny, v dospívání začínají poznávat své touhy a vášně, dokud se to neprovalí. McKenna je vykázán ze služeb a tím tajná láska končí. Po letech se vrací pro pomstu, ale zjistí, že láska k Aline stále přetrvává a je ještě intenzivnější než dřív. No kdo by z nás čtenářek taky nechtěl tajnou lásku do konce života????

01.11.2015 5 z 5

Šerif z Thunder Pointu Šerif z Thunder Pointu Robyn Carr

Příjemné pokračování poklidného městečka, je to jako byste jeli na dovolenou a lenivě se procházeli po pláži, takhle ta kniha se čte. Je čtivá, příjemná a rozhodně vás odtrhne od všedních starostí.

28.10.2015 5 z 5

Smrtící zrození Smrtící zrození J. D. Robb (p)

Tak konečně Mavis porodila holčičku "Evu" a zároveň její kamarádka chlapečka "Dallas" . A to by nebyla Dallasová, aby neřešila zároveň u toho vraždy a k tomu únos kamarádky Mavis. Myslím, že ji vyčerpává daleko víc porody miminek, než chycení vraha. Je to fakt zábava koukat, jak Eva se brání zrození něčeho tak maličkého.

10.10.2015 5 z 5

Smrtící vzpomínky Smrtící vzpomínky J. D. Robb (p)

Poodhalení života Evy, coby jako dítě žila v pěstounské rodině, od které utekla. Po celou dobu na to zapomněla, dokud se před ní neobjevila "matka-pěstounka" a začala vydírat i Evy manžela. Jenže Eva ať měla špatné vzpomínky nedala se ženou zastrašit. Než ovšem cokoliv stačila říct, záhadně je žena zabita v hotelovém pokoji a tím Evě začne vyšetřování vraha. Nedala připustit, že je žena příbuzná a o to víc se snažila tomu přijít na kloub. V tomto díle jsem si troufla myslet na toho kdo to udělal a trefila jsem se.

04.10.2015 5 z 5

Téměř bez šance Téměř bez šance J. D. Robb (p)

Nejhorší jsou zkorumpovaní policajti. A jak je dopadnout a nachytat je fakt umění, a Evě se to jako vždy podařilo. Dělat jako že nic a napálit je při jejich chybě, bylo super koukat, jak Evě se to mele v mozku a přemýšlí úplně jinak než ostatní. Má úplně jiný nadhled a to jí moc pomohlo k vyřešení nejcitlivějšímu problému - jak ochránit parťačku Peabodyovou.

04.10.2015 5 z 5

Nebezpečné vyhlídky Nebezpečné vyhlídky Linda S. Howington

Od Lindy Howard mám již plno knih, né všechny se povedou dle našich představ. Tuto knihu jsem dočetla a už jistě vím, že se k ní nevrátím, jako třeba k jiným, které jsem přečetla třeba třikrát. Příběh zvláštní, dlouho se táhl, než se přišlo k jádru věci a pak to mělo zas tak rychlý spád a konec jako kdyby děj přeskočil a byl o ničem. Nevím, tato kniha mě až tak neoslovila. Proto dávám 3 hvězdičky.

18.07.2015 3 z 5

Muž pro jisté chvíle Muž pro jisté chvíle Evelyn Holst

Kniha mě moc nenadchla, spíše její styl psaní. Nejde tak o to, že se mluví sprostě apod., ale o přebíhání osob, jako pátý přes devátý, člověk se v tom ztrácí, nemá to logičnost. Je to jako hovor lidí, kteří sice mluví, ale o ničem. Nějak jsem to jako celek nechápala. Je to kniha, ke které se nikdy nevrátím.

08.05.2015 1 z 5

Nejhlubší tajemství Nejhlubší tajemství Sandra Brown

Tak tento příběh se mi zdál moc utahaný, dlouhé proslovy, časté opakování stejné věci. Vraha jsem si tipla hned v počátcích a byla jsem i ráda, že tomu tak doopravdy je. Kniha v celku ušla, ale S.B. napsala plno lepších.

17.01.2015 3 z 5

Dům s minulostí Dům s minulostí Sandra Brown

Tato kniha je jak jedna myšlenka, možná jeden sen, který se zdá za jednu noc a pak napsaná v krátkosti. Nicméně je to pohodové rychlé čtení (mě to trvalo 3 hod.) a nemusíte se u toho nijak zvlášť trápit složitým dějem. Protiklady se přitahují, v tomto případě rebel a moc slušná dívka, se setkávají po letech a přeskočí opět jiskra, která tentokrát skončí v romantickém manželství.

08.01.2015 5 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Od Lincolna Rhyma se vždy očekává něco víc a opět se povedlo. Ze začátku jsem si vždy říkala, proč na to nepřijde, vždyť je to jasné, ale ono jako vždy nebylo. Byl to přesný opak než jsem čekala. To je u těch detektivek to nejkrásnější - vědět a zároveň nevědět a čekat na rozuzlení. Škoda že nebyl opět nějaký díl zfilmován v hlavní roli Denzela Washingtona, tak si ho i představuji u knih.

05.01.2015 5 z 5

Nech minulost spát Nech minulost spát Elizabeth Lowell (p)

Myšlenka je pěkná, ale nějak jsem těžko překousávala popisy artefaktů, které byly rozsáhlé a nic neříkající. Tam jsem se ztrácela, že to kazilo celkový dojem z knihy. Člověk by musel být odborník, aby ho to více upoutalo.

25.12.2014 3 z 5

Krajina světla Krajina světla Nora Roberts

Tajemná Aljaška mě vždy utvrzuje o její nespoutanosti, nedokázala bych v takové divočině žít. Ale příběh mě zatáhnul tak do děje, že jsem se nedokázala odpoutat od knihy, dokud jsem ji nedočetla. Od začátku jsem měla podezření, kdo zabil a nakonec to byl úplně někdo jiný. Což se autorce povedlo a člověk si nemohl říct "zase jsem to uhádla".

25.12.2014 5 z 5

Nespoutaný milenec Nespoutaný milenec J. R. Ward (p)

Vé je prostě upír poděs, ale i on našel svou nespoutanou lásku, které po staletí nevěřil, že by mohl mít a zamilovat se na život a na smrt. Jane též nevěřila v lásku, milovala svou sestru a ta ji odešla a bála se do svého srdce kohokoliv pustit. Rodiče o ní neměli zájem, takže ve svém životě bojovala sama. A když Vé byl postřelen a Jane mu zachránila život, jejich životy se propojili v nekonečnou nespoutanou lásku.

27.09.2014 5 z 5

Nalezený milenec Nalezený milenec J. R. Ward (p)

Butch si myslím, že skončil přesně kde má, mezi upíry. Na zemi neměl nikoho, koho by měl rád nebo kdo by měl rád jeho. Hledat vrahy může i jako upír a bránit tak spravedlnost. A ke všemu našel i svého nejlepšího kamaráda upíra V a milující Marissu.

27.09.2014 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

J.R.Ward nám ukazuje novou tvář upírů, kteří nejenom zabíjí, ale i chrání. Buď někoho milují a ctí, pak je budou chránit do smrti, a koho neznají, tak jsou ostražití, nedůvěřivý a je těžké k nim proniknout. Každý upír má své tajemství, své touhy a své prokletí. Jejich příběhy jsou vzájemně propojené, i když každý díl je psán o každém upírovi zvlášť. Ukazují se, že nejsou jen skvělými milenci, ale i výbornými válečníky, kteří trpí a bojují jak za lásku nebo odplatu, spravedlnost nebo za životy jiných. Nejhorší protivníci jsou tzv. bezdušší, kteří jen násilně zabíjejí nejen upíry, ale i bezbranné lidi.

02.09.2014 5 z 5

Kukačka Kukačka Karolina Limrová

Kniha mě doslova polapila, tématem, intrikami, jak se chovají k lidem boháči a jak chudí, jakou kdo má nad čím moc....prachy vládnou, ale nakonec můžete mít sebevíc peněz, stejně láska je silnější, ať děláte co děláte. Jen mi bylo líto tak rychle ukončené knihy a v epilogu tak rychlý spád, který by spíše mohl navazovat na druhý díl..... nu což, snad se dočkáme zase nějakého podobného příběhu do kabelky :-)

23.03.2014 5 z 5

Ostrý střih Ostrý střih Sandra Brown

Ze začátku to bylo nějaké zamotané, uprostřed jsem se už bavila a na konci jsem myslela že to dopadne špatně....a rozuzlení bralo dech.

26.02.2014 4 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Jak jsem se v úvodu dočetla, že se příběh odehrává ve Skotsku, byla jsem natěšená. A bohužel hned zklamaná. O samotném Skotsku ani zmínka, jen ulice kam se hlavní hrdinka přestěhovala a kde pracovala a to bylo vše. Což se mohlo více rozvinout o skvělou přírodu apod. Samotné chování Brandona mě občas šokovalo, hraje si na ukázkového chlapa a má velice vlastnické chování, což je poněkud divné, když někoho neznáte a hned mu nařizujete co má a nemá dělat. Nu což....i takový se mezi námi najdou.

08.02.2014 3 z 5