Téměř bez šance

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Eva Dallasová vyšetřuje zdánlivě nesmyslnou brutální vraždu starého muže. Případ vede její kolegyně Peabodyová, která náhodně vyslechne rozhovor dvou policistů z jiného oddělení. Svěří se Evě – a obě pochopí, že zkorumpovaní muži zákona mají na rukou krev a jsou schopní všeho, aby tajemství i své postavení uchránili…

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/116382/temer-bez-sance-116382.jpg 4.699
Série:

Eva Dallasová (32.)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Alpress
Orig. název:

Treachery in Death (2011)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (21)

Kniha Téměř bez šance

Přidat komentář
lifeoptimist
23. ledna

Moc jsem se bavila, úplně jiné téma, takže za mě super a jen tak dále
K překladu už se asi nebudu vyjadřovat, líbilo se mi, že si zase správně parťačky tykají, protože jak se to tu řeší, pamatuji si, že v některém z prvních dílů (nevím přesně v kterém) měli hlavní hrdinové nějaký večírek a tam si všichni jako první potykali (Eva, Roarke, McNab, Peabodyová, Charles i Louise) ....... No prostě nebudu tvrdit, že mi to nekazí požitek ze čtení, ale přežít se to dá, už jen proto, že je všecky zbožňuju, ale lepší to bylo, dokud knihy vycházely pod názvy Smrtící .... tohle se prostě Alpressu hrubě nepovedlo

brectanka
05. ledna

Jak už tu mnoho čtenářů psalo, skvělá kniha se špatným překladem. O chybách v překladu už jsme s kamarádkou několikrát informovaly vydavatele, bohužel i v nejnovějších knihách - Se mnou si nezačínej - se objevují další a další.... nemít Evu tak ráda, tak jsem tuto sérii přestala číst!

kolacky
16.10.2018

Naprostý souhlas s TaLu a bekulí. Proč se pro všechno na světě překladatel neseznámí s prací svých předchůdců, najmě na takovéhle sérii s propletenými vztahy a osudy?!? Ten chudák "Crack" mě dostal... Jinak opět skvělý příběh!

munka
02.09.2018

Trochu odklon od bežného vyšetrovania vrážd, ale super. Postupné odhaľovanie skorumpovaných policajtov, ohrozenie Peabodyovej a skvelé finále. Príbeh má zaujal, tak som sa preniesla aj cez zistené nezrovnalosti v preklade.

TaLu
08.05.2018

Na této knize jsem si uvědomila, co způsobí špatný překlad. Pokud bych tuto knihu četla jako první ze série, zřejmě bych k hlavním hrdinům nenašla bezprostřední vztah blízkosti. Protože je to můj 32. díl série, kterou čtu teď postupně, vnímala jsem to podobně, jako by někdo pomlouval mé blízké. Neumím jazyk, nikdy si nepřečtu rozhovory Evy v originále, ale přesto nedokážu pochopit, proč si překladatelka nenastudovala atmosféru předchozích knih a nepřenesla ji do svého překladu. Používání jiných přezdívek, než na jaké je čtenář zvyklý, je jen jednou z mnoha chyb.
Příběh je opět skvělý, jen se mi nezdálo, že by někdo, kdo udělal tolik chyb tak dlouho unikal odhalení. Nižší hodnocení za překlad jsem prostě dát musela, za to ale Eva ani její tým nemohou. Jak už jsem napsala, anglicky neumím, ale jsem hluboce přesvědčená, že Eva by rozhodně "nevrněla" a Roarke nemá "rošťácké" oči a "nebručí" . Řečeno ústy hlavní hrdinky, měla jsem chuť někomu nakopat ...

bekule
03.02.2018

Tomuto dílu strašně moc ublížil překlad.Naštěstí paní Kubálková zatím žádný další díl nepřeložila. Sice si Dallasová s Peabodyovou opět správně tykají , ale to je jediné plus. Řacha je Crack, Evě místo jeho typického oslovení bílá holko,říká běloško,Dallasová a velitel Whitney si během jediného rozhovoru chvíli tykají a chvíli vykají. Komunikace mezi jednotlivými postavami je divná. Za to všechno autorka nemůže, příběh byl jinak velmi napínavý ,zase jiný pohled na Evin způsob vyšetřování a Peabodyová si na chvilku i vyzkoušela velení.

oleg
20.10.2017

Pěkné čení,mělo to spád,mohu doporučit.....

AdaVinculin
05.10.2017

Čtu, čtu, děj plyne hladce, dokonce velice hladce, vše se daří, nikde žádný zvrat, na konci žádne wow. Kniha mě absolutně neoslovila.


Štítky

detektivky

Autor a jeho další knihy

J. D. Robb (p)
americká, 1950

všechny knihy autora

Kniha Téměř bez šance je:

v Přečtených155x
v Čtenářské výzvě3x
v Doporučených12x
v Knihotéce85x
v Chystám se číst33x
v Chci si koupit10x