gallovl gallovl komentáře u knih

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Autor opět nezklamal.
Je to vtipné (zvlášť komentáře a přirovnání), napívané, má to spád, takže co víc si přát.
Zajímavé prostředí, umožňující nahlédnout do života kapsářů a jiných podvodníků.
Oddělení Q je dobrá parta se zajímavými individui, z nichž každý má své tajemství, které se pomalu rozkrývá s každou novou knihou.

10.12.2014 5 z 5

Zabijáci Zabijáci John Connolly

Bohužel jsem knihu asi v půlce odložila, nějak mě to nevtáhlo, ale ještě se k tomu vrátím.

09.12.2014 2 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Moje první knížka od Olsena - úlovek z knihovny.
Hned zapadl do mých oblíbených autorů - oddělění Q je geniální, parádní tlupa lidí, z nichž každý je nějak ulítlý.
Ironie, vtip, jiskření mezi hlavními hrdiny mě baví a k tomu jako bonus vyřešený starý zašmodrchaný případ.
Kratší kapitoly (ocením zvlášť před spaním), střídání dějových línií k Olsenovi patří a to mi vyhovuje.

27.11.2014 5 z 5

Jsem na rozpacích, něco bylo vtipné, něco se táhlo, ale jo, ještě se k tomu vrátím.
Konstatování, že absitenti ohrožují světový mír, mě dost pobavilo.

Modrá sféra Modrá sféra Jeffery Deaver

Moje první knížka od Deavera, poté následovaly další a vše je čtivé, napínavé, má to spád.

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Knihu jsem četla několikrát a určitě se k ní ještě vrátím (nejednou).
Tohle je prostě klasika, je to napínavé, i když člověk ví, jak to vše dopadne (každý už určitě viděl film).

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Spoustu Helenčiných mouder cituju téměř denně. Kniha přináší krásně naivní dětský pohled na těžkou dobu.
Kdo četl, měl by zajít na Báru Hrzánovou, ta to vyšperkovala!

27.11.2014 4 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Těžko jsem se prokousávala, ale jsem ráda, že jsem vydržela. Nakonec to vše dávalo smysl a bylo to napínavé.

Misery Misery Stephen King

Klasika, King nezklamal - tuhle mám asi nejraději, a to asi hlavně proto, že tady se nevyskytují žádné nadpřirozené jevy - krom "hrdinky" samé;-).
Je to napínavé, má to spád - chvílemi mi tekly nervy, zvlášť, když dotáhla kladivo!

Malinkatý kretén Malinkatý kretén Zdena Frýbová

Vtipné, ironické, oddechovka na dovču - zvlášť pro lidi, kteří si nedovedou představit život bez zvířat a také dobrovolně krmí podobného tyrana;-))).

27.11.2014

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Byl to dárek, ale děkuji, příště opravdu ne. Na další díly rozhodně ani nesáhnu.
500 stran vzdychání, jak je pan božský nádherný a úžasný a bla bla bla. Nene, děkuji.
Na druhou stranu ne v každé knize se vyskytuje tak otevřeně téma sex. praktik - to asi nejvíc čtenářky přitahuje (nepočítám, že by tohle hltali muži).

27.11.2014 odpad!

Como, vrať se Como, vrať se Steven Winn

Oddechovka, lehký humor, ale třeba k Malinkatému kreténovi to má daleko.
Pokud hledáte něco na dovolenou, proč ne?

Inferno Inferno Dan Brown

Bohužel slabé v porovnání s Da Vinciho kódem atd.
Zápletka zajímavá (člověk se zamyslí nad osudem budoucích generací), ale vleklo se to. Na mě trochu moc popisu památek, které brzdily spád.
Ovšem Robert zůstane sympaťákem i nadále.

21.11.2014 3 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

"Vrahem se zdál být zahradník" - měla jsem jasno hned ze startu, kdo v tom má prsty, ale nakonec to bylo všechno jinak - pro mě překvapivé rozuzlení.
JN překvapil dobrou knihou bez HH - asi zatím nejlepší, co jsem od něj četla.

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Příjemné překvapení. Příběh dosloval letěl s větrem o závod.
Určitě se k tomu ještě vrátím.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Za mě asi nejlepší kniha od Nesba z řady o HH - čtivé, napínavé, prostě tohle má snad všechny vlastnosti, které by výborná detektivka měla mít.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Klasika - humor, relax, ideální knížka na dovolenou.

21.11.2014 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Zklamání. Vleklo se mi to, málo napětí, akce.
Od JKR jsem očekávala víc.

21.11.2014

Výhra Výhra Patricia Wood

Oddechovka, něco ve stylu Forresta (filmová verze), ovšem konec moc sladce americký.

21.11.2014

Myši Myši Gordon Reece

Knížka překvapila.
Člověk, který něco podobného zažil, jistě pochopí, čím vším si holky musely projít.
Autor detailně vykreslil duši dospívající dívky, která to v životě nikdy neměla lehké, a osud pro ni připravil ještě horší zkoušku.