gallovl gallovl komentáře u knih

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Dobrá česká detektivka, navíc z mého rodného kraje, takže jsem se cítila jako doma - trochu jsem tušila, jak se věci mají, protože jsem viděla tv seriál. Jako bonus je třeba zmínit dobré vystižení venkovské "idylky".

31.03.2021 5 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Zkrátit, ubrat Enzovi "šarmu" a bude to daleko příjemnější čtení.

25.03.2021 3 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Něco málo vynechat a je to docela dobrá kniha.

05.12.2020 4 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Moje oblíbené místo na planetě, zatím tedy jen z knih, ale doufám, že se tam jednou podívám, natolik mě autor přesvědčil o výjimečnosti a krásách tohoto místa. Navíc naprosto zajímavé téma, proto nezbývá než palec nahoru a 5 hvězd!

12.11.2020 5 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Místy přetrpěno a dočítáno se zatnutými zuby.

24.05.2020 3 z 5

Zvonokosy Zvonokosy Gabriel Chevallier

Bohužel tento "humor" nějak nechápu. Bylo to místy až oplzlé a navíc nudné, opravdu jsem to odtrpěla.

07.04.2020 2 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Doufám, že už nic dalšího pod Miléniem nevyjde, tohle si Stieg nezaslouží. Wonder woman a Milénium k sobě nepatří!

15.01.2020 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Napínavé, čtivé, ale některé věci hodně přitažené za vlasy a ta záchrana na konci, trochu superhrdinské?

10.01.2020 4 z 5

Vytrvalost: Pozoruhodný život a doba Emila Zátopka Vytrvalost: Pozoruhodný život a doba Emila Zátopka Rick Broadbent

Hodně jsem se ztrácela jak ve jménech tak v čase.

05.06.2019 3 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Na jednoho staříka nějak moc povedených akcí, ale i tak jsem se bála jak dlouho ne.

11.01.2019 5 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Silná káva, film je proti tomu odvar. Přestože se hlavní hrdince čas dost vlekl, mně stránky běžely jedna za druhou, opravdu jsem místy tajila dech a doufala ve šťastný konec, i když jsem věděla, jak to dopadne.

24.12.2018 5 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Frederick Forsyth

Ztrácela jsem se ve všech těch jménech a něco je dost neuvěřitelné...

05.12.2018 4 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Děkuji pane Šulci za osvěžení dávno zapadlých pocitů, že ne všichni Češi myslí (mysleli) jen na to, jak někoho oškubat, znemožnit a potupit.
Napsal jste to báječně a doufám, že budete v tomto trendu pokračovat.
Vzdávám hold všem, kteří to nevzdali!

03.10.2018 5 z 5

Oživené hroby Oživené hroby Karel Sabina

Celkem utrpení, nemohla jsem se dočkat poslední stránky. Jednoduše tohle není žánr pro mě, ale aspoň vím, jak se dalo hodovat v base;-).

12.09.2018 3 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Paráda, konečně děj v pro mě známých místech! Bo, její nesmrtelnost a všecko značkové a nejlepší mi šli na nervy od prvních stránek, ale nakonec jsem to hodila za hlavu a držela jí palce. Díky autorovi za super přiblížení válečné Ostravy!

02.06.2018 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Ano, je to slabší oproti prvnímu dílu, ale i tak jsem se nenudila a odpočala si.

30.04.2018 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Až na to, že jsem prouklízela jednu noc na hradě, jsem se skvěle bavila;-).

26.04.2018 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

První knížka od Olsena, kde jsem se lehce nudila a přemýšlela, že snad nedočtu, ale vytrvala jsem a druhá polovina vynahradila ztráty té první.

19.01.2018 4 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Kroutím hlavou nad zázračným přežitím a závěrečným proslovem...

09.11.2017 3 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Odpočinkové čtení, vtipně napsané.

24.04.2017 4 z 5