Gabetka Gabetka komentáře u knih

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

(SPOILER) No, tak Jacka jsem odhalila při prvním vytažení hřebenu. Ale to není největší chyba celé knihy. Příběh často ztrácí na tempu, informace jsou nahodilé a občas se podstatné věci dozvíte jakoby náhodou, hrdinové vlastně vůbec nic nevyřeší, jen se potácejí Londýnem, který rozhodně nevypadá paralyzovaný hrůzou z Jacka Rozparovače, a k vyřešení přijdou tak nějak náhodou. Thomasovy rádoby skvělé dedukce se během pátrání asi někam schovaly. V začátcích svého čtení bych podobné téma velmi ocenila a formu neřešila, nyní lituji nevyužitého potenciálu. Líbily se mi slovní potyčky mezi Audrey Rose a Thomasem, to knize dodalo šmrnc. Ale také to díky tomu zůstalo v žánru čtení pro dívky. Dalšímu dílu dám ještě šanci, přeci jen jde o Drákulu.

07.10.2022 3 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

Reálné únikovky mám moc ráda, takže jsem si tuhle knihu nemohla nechat ujít. Uznávám, že celá zápletka, motiv a jednání pachatele, plus předvídané chování účastníků hry bylo dost přitažené za vlasy, ale já si čtení a hlavně popisy jednotlivých místností užila. Dočkáme se naznačeného pokračování? Klidně do něj půjdu.

26.08.2022 4 z 5

Nechci být princezna Nechci být princezna Grzegorz Kasdepke

Vcelku mě mrzí tak nízké hodnocení. Kniha pro děti má zaujmout a pobavit děti a přesně ten účel kniha splnila, navíc jsem se u čtení smála i já. Protože kdo z těch, co mají doma děti, podobné situace nezažil? Ne každá dětská kniha v sobě musí mít vážné poselství a ponaučení, ale je důležité, aby se u ní dítě nenudilo a toužilo si přečíst další příběh.

02.08.2022

Idol Idol Kristen Callihan

Příběh z červené knihovny je plytký jako kaluž. Vlastně se tam nic zajímavého a dramatického vůbec nestane. Bavilo mě vše kolem hudby, tvůrčího procesu, zkoušení, koncertů i povinností, které si fanoušci vůbec neuvědomují. Plus tipy na různé písničky včetně jejich seznamu. Zbytek pro mě byl vcelku propadák. To věčné vzdychání a ochání nad úžasností toho druhého, nenápadité popisy sexuálních scén (dlouhý těžký penis, který se pořád dmul, o něco se třel a do něčeho vnikal mě po chvíli pořádně vytáčel) a upozadění příběhu jako takového knihu v mých očích hodně sráží. A oslovení Panenko? No, tak to ne.

27.07.2022 2 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Hádanky, šifry, záhady a tajné chodby v tajemném sídle? Tu knihu jsem si prostě musela přečíst. Nejsem cílová skupina, ale žánr YA mi nedělá problém, naopak ho docela vyhledávám. Takže to může být rozhodující. Mě kniha i sympatická Avery chytly za srdce od první stránky. Děj svižně odsýpal, napínavý a bez hluchých míst, s nádechem romantiky a zmatených pocitů ohledně přitažlivosti. Závěr byl vcelku nečekaný, za celou dobu mě to nenapadlo, ale přinesl víc otázek než odpovědí. Nezbývá tedy než netrpělivě vyhlížet pokračování. A běda jestli česky nevyjde.

22.04.2022 4 z 5

Odložená spravedlnost Odložená spravedlnost Petr Čepek

První část ze soudního líčení se Sklenářem byla výborná. Několik vypravěčů s odlišným slovníkem a stylem řeči nám odhalí střípky informací, které nás navedou na pachatele. Druhá část je na pomezí detektivky a thrilleru a autor si s námi slušně pohrává v odhalení únosce a vraha. Doporučuji číst až po Sametových iluzích, některé z postav vám budou bližší, když budete znát jejich příběh. Prozradila bych příliš, kdybych důkladně vysvětlila, proč jsem dala jen 4 hvězdy, ale může za to odlišnost obou částí.

25.04.2021 4 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Pokud se dokážete oprostit od toho, že nedostanete přesně to, na co vás navnadí anotace, tak si rozhodně přijdete na své. Ale autor si se čtenářem hraje na kočku a na myš a kniha předpokládá otevřenou mysl. Mě se na konci poněkud zacyklilo myšlení, ale byla jsem nadšená něčím novým.

26.03.2021 4 z 5

Šestý zánik Šestý zánik James Rollins (p)

Klasické autorovo dílo. Na začátku téměř konec světa, ale pohlední a ještě víc chytří agenti si dokáží poradit. Nové postavy jsou stejně pohledné a chytré a vždy si dokáží najít svůj dokonalý protějšek. Několik souvisejících dějových linek se propojí až téměř v závěru, který je oproti celé knize napínavý, dojímavý a v některých částech opravdu překvapivý. Za konec přidávám třetí hodnotící hvězdu. Je to prostě akčně dobrodružné čtení na oddech.

30.09.2020 3 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Trochu strašidelná, trochu úsměvná a veskrze milá pohádka pro dospělé. Pokud se chcete bát, sáhněte po jiné knize. Pokud máte zájem o oddechové čtení s duchařským námětem, vybrali jste si dobře.

04.08.2020 3 z 5

Sedm rozchodů Amy a Craiga Sedm rozchodů Amy a Craiga Don Zolidis

Mě tyhle nerdovské typy trousící sebeironické hlášky na potkání prostě baví. Craig je tím pádem sympaťák, přestože žije s klapkami na očích. Ale vztah (a rozchody) s Amy ho otevírá světu, kamarádům i rodině. Autor nepostupuje v čase lineárně, tudíž jsem byla občas zmatená tím, o který rozchod se právě jedná, ale zase to má správný šmrnc. Já jsem si čtení užila a líbila se mi změna, kterou Craig prodělal.

03.08.2020 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Počáteční budování napětí fungovalo skvěle, hlavní hrdinka působila vůči všem podivnostem až moc natvrdle, ale pak jsem před její odolností musela smeknout. Já bych s řevem prchala. Po odhalení toho, co v Ashburnu straší (a teda pardon, ale ducha si představuji jinak), už to tak strašidelné nebylo. Nevědět je prostě vždycky horší než srážka s realitou. Rychle přečtená, dobře v rámci žánru zpracovaná jednohubka, která k oddechu a trochu toho mrazení v zádech poslouží výborně.

16.06.2020 4 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Kniha je rozhodně čtivá se zajímavou detektivní zápletkou a kladným hrdinou, který však v sobě skrývá démony. Doporučila bych ji spíše mladším nezkušeným čtenářům. Autor psát umí, jeho slovní zásoba je bohatá a dokáže atmosféru popsat mnoha vzletnými slovy. To je však paradoxně to, co mi nejvíc vadilo. Kniha je v ich formě pohledem náctiletého kluka a představa, že takto vnímá své okolí, mi prostě neseděla. Lepší byly jeho sarkastické postřehy, mnohdy o sobě samém. Občas zbytečně se opakující pocity a popisy, naopak detektivní linka jakoby nedopracovaná. Něco málo tomu chybělo. Na prvotinu však velmi dobré, autor se určitě bude vyvíjet, takže se těším na jeho další počin.

06.02.2020 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Fajn oddechovka, kde se ale až příliš řeší věci, které řešení v podstatě ani nepotřebují. Dle mého trochu natahované hledání sama sebe. Některé momenty vážně vtipné. Problém jsem měla s textovými zprávami v textu, občas mi přišlo, že okolo v textu snad něco chybí.

07.03.2019 3 z 5

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

Po přečtených komentářích jsem pořád očekávala ten podivný konec a až do poslední chvíle jsem si myslela, že snad ostatní četli jinou knihu. Ale taky jsem se dočkala a páni, zůstala jsem s otevřenou pusou. Až na jednu nevysvětlenou temnější linku opravdu až do konce věříte, že čtete dobře napsanou romantickou knihu pro dospívající. Netušila jsem, že má kniha pokračování, a doufám, že u nás brzy vyjde. Zpočátku mi motala hlavu spousta twitterových termínů, ale časem jsem se zorientovala a užívala si čtení.

14.02.2019 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Kniha se opravdu dobře četla, hned od začátku vtáhla do děje. Vzhledem k počtu postav nebylo tak těžké domyslet si, co, kdo a proč, ale přiznávám, že i tak mě závěr dokázal překvapit. Příjemně čtivá jednohubka.

07.06.2018 4 z 5

Černý led Černý led Becca Fitzpatrick

Zápletka průhledná, hlavní hrdinka naivní až hrůza. Díky anotaci jsem očekávala trochu víc akce a dobrodružství, ale podstatnou část knihy se řešily pocity a niterný život hlavní hrdinky Britt, takže čtení se chvílemi vleklo, hlavně opakováním již řečeného. Nápad dobrý, zpracování podprůměrné.

02.03.2018 2 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Vážně čtivé, a přestože se některé situace opakovaly u obou hrdinek téměř identicky, spěl děj neustále kupředu. Závěrečné odhalení jsem sice tušila již nějakou dobu předem, přesto to na napínavosti příliš neubralo. Při čtení mě kolikrát příjemně mrazilo a musím uznat, že bych bydlení v takovém domě klidně vyzkoušela :-)

01.11.2017 5 z 5

Danteho holka Danteho holka Courtney Cole

Obvykle beru knihy pro náctileté jako příjemnou oddechovku, ale Danteho holka byla kvůli autorčinu kostrbatému stylu spíše náročným utrpením. Kniha nebyla ničím jiným než vzdycháním hlavní hrdinky nad tím, jak úžasně krásný, bohatý a šarmantní Dante je a ona si tím víc připadá jako obyčejná venkovanka. Reece to ve své hlavě omílá stále dokola a za chvíli je to nejen nudné, ale vážně otravné. Minimální zápletka se záporáky vyšuměla totálně do ztracena, přitom by se na ní dalo stavět spoustu napínavých scénářů a Reece mohla ukázat něco jiného než hloupé vzdychání zamilované puberťačky. Tohle bylo vážně zklamání.

01.11.2017 1 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Romeo a Julie ve fantaskním světě zmítaném odvěkou válkou mezi anděly a chimérami. Moc se mi líbilo postupné rozvíjení příběhu. Na začátku nemáte ani nejmenší tušení, co se bude dále dít s poněkud záhadnou studentkou umění, pak najednou zjistíte, že jste v úplně jiném žánru, a na konci jste zamilovaní do nového světa, který vám autorka popsala. Všechno zapadne na svá místa a pochopíte všechny podivné náznaky, které se v průběhu čtení objevovaly. Potěšil mě bohatý jazyk a květnatý styl (možná je to i zásluhou českého překladu). Kniha mě rozesmála, konec mi vehnal slzy do očí, takže nemůžu než hodnotit plným počtem hvězd.
Na druhý díl už se těším a pevně doufám, že ten třetí díl opravdu vyjde.

27.01.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Zdejší komentáře způsobily, že jsem neměla žádná velká očekávání, a kniha mě tak nakonec mile překvapila. Začetla jsem se bez obtíží a kupodivu mi Rachel přišla i přes své opilecké eskapády sympatická. Vyprávění z pohledu tří žen sice nebylo plné akce a nervydrásajících momentů, přesto vě mně celou dobu hlodala zvědavost a musela jsem číst dál a dál. Každá postava měla své problémy a špatné stránky, rozhodně nešlo o plastické postavy s jasně určeným charakterem. Rozuzlení mi přišlo smysluplné a svým způsobem i děsivé tím, jak málo může člověk znát své nejbližší.

27.01.2017 4 z 5