Gabba99 Gabba99 komentáře u knih

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Knihu jsem četla před léty a kdykoliv na ni zavadím pohledem v knihovně,...mrazivo a určitý druh úžasu se stále vrací. Věděla jsem částečně do čeho jdu, že to není lehká kniha, ale že i přes strach z ní, obavy ze zklamání, dá tato kniha tolik, jsem nečekala.. Jedna z knih co má poselství a hlubší rovinu. Nemyslím že kniha patří mezi sci-fi, myslím, že nutí nebo by alespoň měla nutit k zamyšlení, v čem žijeme a nemusíme vždy žít...

06.08.2017 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Nádhera, ještě lepší jako Skála. Nemyslím, že byl až důležitý případ vraždy. Ta sloužila jen jako kulisa k pohledu do osudů jednotlivých postav, který byl naprosto krásně popsán, tolik lásky a bolesti a boje za lepší život, nádherným autorovým jazykem. A nejlepším zážitkem byl pro mě popis očima nemocného člověka, který ač sám ze sebe hodně ztrácí, stále je člověkem, který žije a cítí. Kniha není určena pro ty, kteří očekávají dechberoucí krev a děs, ale pro požitkáře s citem pro jazyk a kvalitní příběh.

29.08.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásná kniha,jedna z těch,co přečtete a stále na ni myslíte,určitě jsem ji nečetla naposledy. Příběh který má duši,který není gendrově určen,příběh,který nenastavuje zrcadlo co je dobré a zlé,ale nabízí pohled do lidských emocí.

01.08.2017 5 z 5

Skála Skála Peter May

Výborná kniha! Já osobně bych ji nenazvala thrillerem, ale psychologickým románem s detektivní zápletkou. Autor střídá období dětství a přítomnost a zároveň ich formu s vypravěčem. Děj zasazen do úžasné krajiny, která dávala knize neopakovatelnou atmosféru. Na netu jsem si ostrov, skálu, guga a gaelštinu musela vyhledat. Jediný závěr, rozřešení vraždy, mi přišel trochu nenápaditý, ale jelikož pro mě byla kniha hlavně nádherným příběhem o lidech, vztazích a životě v drsné krajině, tak to autorovi odpouštím..Jdu přikoupit další díly a na další osudy Fina se moc těším.

23.08.2017 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Povinná četba, kterou jsem četla nepovinně až v pozdějším věku. Vtipné a smutné zároveň, myslím, že se nic nezměnilo, jen mě to utvrzuje v tom, že se lidé opravdu chovají jako hloupé stádo, což je smutné..a ponaučení, když se dívám kolem..zatím nepřichází..

28.07.2017 4 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Kniha se mi líbila, když o tom tak přemýšlím nejde zde o samotný příběh hlavního hrdiny, ale o poselství lásky a jak ji najít a předávat v tomto světě. Připomněla mi knihu Dana Millmana Zákony ducha, kde se hlavní hrdina také setkává s osobou, která sděluje jak v podstatě v životě nalézt rovnováhu. V této knize nebylo lehké vše přijmout, ale myslím, že to není cíl...moc se mi líbily myšlenky, které nabourávají mýtus toho, že budu-li např. chodit do kostela, stačí to k zbožnosti.. "ty vidíš pouze instituci, člověkem vytvořený systém. To není to, co jsem chtěl vybudovat. To, co já mám namysli, jsou lidé a jejich životy, živoucí, dýchající komunita všech těch, kteří mě milují, ne budovy nebo programy.."

01.08.2017 4 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Úžasná kniha plná emocí, lásky, zoufalství i naděje. Autor dokázal dokonale vystihnout vnitřní svět ženy se všemi jejími obavami a touhami.

24.08.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nesouhlasím s níže uvedeným komentářem, k některým knihám musí člověk "dospět" a to nemyslím věkem, knihu jsem četla několikrát a obsahuje hluboké myšlenky o podstatě života vůbec.

14.11.2017 5 z 5

Odhalující osobní zpověď, která nutí zamyslet se i nad vlastními pocity, co si neseme z dětství, jak se sami chováme ke svým blízkým, jak je těžké prát se s ranami osudu... Z knihy byl hlad hmatatelně cítit, hlad po lásce, hlad po blízkosti, hlad po tom, najít cestu sama k sobě..

02.03.2018 4 z 5

Zpěv velryb Zpěv velryb Wally Lamb

Příběh o tom, jak si na základě svých domněnek konstruujeme svět, jak nás to dokáže rozdrtit, jak na spoustu věcí přijdeme, až když je pozdě.. A také že nikdy není pozdě na štěstí..

09.09.2017 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nádherná kniha, přečteno již několikrát. Je plná myšlenek o tom,o co v životě skutečně jde.."Správně vidíme jen srdcem,co je důležité,je očím neviditelné..."

24.08.2017 5 z 5

Čeho před smrtí nejvíce litujeme Čeho před smrtí nejvíce litujeme Bronnie Ware

Kniha, která není ani tak o smrti, ale o tom, jak žít, ne jen přežívat, dělat co máme rádi a neodkládat vše na pak..pak nemusí přijít. Každý máme život ve svých rukou a jak s ním naložíme, je jen na nás a právě teď.

10.08.2017 4 z 5

Kdo jsme Kdo jsme Karel Kostka Cubeca (p)

O přečtení této knihy jsem dlouho přemýšlela, přesvědčil mě až fakt, kdy jsem poznala autora na krátké přednášce. Tento člověk mě okouzlil svou inteligencí, skromností a nadšením pro vědu. Kniha není jednoduchá, některé pasáže jsme si ani nedokázala představit, autor spojuje výsledky vědy, filozofii i duchovní nauky v několik úvah o nás lidech, o světě, o smyslu života a jeho přesahu. Jak sám autor píše a já souhlasím, že nemusíte vše v knize brát za fakt, ale spíše jako podnět k zamyšlení o našem postavení ve vesmíru.

07.08.2017 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Krásný příběh, který popisuje smutnou problematiku i z jiných úhlů pohledu, nutí člověka přemýšlet o lidských tužbách a záměrech.

02.08.2017

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Po excelentních dvou dílech, mírně slabší závěrečný díl, ale osudy lidí na ostrově a popis nádherné krajiny drží oči přilepené na řádcích knihy. Moc pěkná trilogie, bude mi chybět. Určitě se k ní vrátím, na tajemný ostrov Lewis...

02.09.2017 3 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Moc příjemné počtení, autor vystupuje jako člověk, který je jeden z nás, na nic si nehraje, přiznává své slabosti a radosti.

16.08.2017 4 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Moc pěkná kniha, mám ráda knihy s lékařskou tématikou a tady se mi tak trochu spojila s historií a počátky lékařství. Krásně popsané scenérie, zápletka, film jsem viděla až po přečtení a nebyl špatný , ale kniha je už díky detailům a většímu rozvinutí příběhu mnohem lepší.

28.07.2017

Hodiny z kostí Hodiny z kostí David Mitchell

Mé první setkání s autorem a jistě ne poslední. Kniha byla pro mě úžasným kaleidoskopem osobních příběhů, transcedentna a snad i možných vizí budoucnosti, vše jemně navzájem propojeno Hollyiným životem. Od posledních 100 stran jsem se nemohla odtrhnou a dočetla se zatajeným dech. Pro mě krásný knižní zážitek.

27.08.2018 5 z 5

Psychosomatická prvouka Psychosomatická prvouka Radkin Honzák

Kniha seznamuje s nejnovějšími poznatky medicínské vědy, nejzajímavější část je o střevním mikrobiomu, emocích a jejich vlivu na zdraví i výzkumu placeba. Pan doktor neopomíjí ve svém odborném textu i zpestření svými vtipnými glosami. Kniha je vhodná pro všechny, kdo se zajímají o zdraví a poznatky vědy.

20.02.2018 4 z 5

Co napsat ještě jiného než předchozí hodnotící..no prostě ať je mezi námi více lidí jako Tomáš!!! Ještě lepší zážitek jako předchozí knihy. Kniha je takovou osobní reportáží z míst a se zážitky, se kterými se nejspíše sami v životě nesetkáme. Realita, tak jak je prožívána bez našich rádoby sentimentálních představ. V knize jsem našla přesně to, co jsem hledala, drsnost podmínek, upřímnost, laskavost, bolest, zmar a naději...Ke konci knihy jsem měla slzy v očích , podobně jako popisuje Tomáš..Obdiv k lidem co se věnují této práci!!! A bonus v knize - nádherné fotky, klobouk dolů!!!!!

15.01.2018 5 z 5