Gabba99 Gabba99 komentáře u knih

Loutkář Loutkář Jostein Gaarder

Zvláštní kniha, že začátku a jsem měla problém se začít, prvních 80 stran bylo nutné přelouskat, ale pak nabral příběh spád. Z hlavní postavy byla cítit až hmatatelná samota a donutí to člověka zamyslet se, jak si takový člověk musí ve světě připadat opuštěný. Zároveň mě bavily popisy původu slov mimo jiné i autorova jména. Celkově mě kniha přišla slabší oproti předchozím.

11.08.2017 2 z 5

Čeho před smrtí nejvíce litujeme Čeho před smrtí nejvíce litujeme Bronnie Ware

Kniha, která není ani tak o smrti, ale o tom, jak žít, ne jen přežívat, dělat co máme rádi a neodkládat vše na pak..pak nemusí přijít. Každý máme život ve svých rukou a jak s ním naložíme, je jen na nás a právě teď.

10.08.2017 4 z 5

Iluze Iluze Richard David Bach

Pěkná kniha. Našla jsem v ní malá podobenství s Malým princem. Kniha nese podobné myšlenky a zamyšlení na životem.

10.08.2017 4 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Výborná kniha, která se zamýšlí na způsobem života, kde v dnešní době chybí tak trochu selský rozum. Autora mám moc ráda, je to člověk s inteligentními názory a přirozenou skromností.

10.08.2017 5 z 5

Tajemství čínského léčitelství Tajemství čínského léčitelství Jennifer Harper

Pěkná kniha, v které se zorientují i laikové, seznámí se základy problematiky. Když mě neco trápí, nalistuji v knize a zkouším např.doporučenou stravu.

08.08.2017 4 z 5

Malý princ v nás Malý princ v nás Mathias Jung

Krásná kniha. Malého prince mám moc ráda a tato kniha nabízí jiný pohled na myšlenky v knize, něco málo o životě autora, ale hlavně pohladí po duši.

07.08.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Od knihy jsem očekávala více, děj se opakoval, táhl, jde spíše o lehčí knihu na dovolenou.

07.08.2017 3 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Skvělá kniha. Krásně vykreslený fantasy svět, skvělé hlavní postavy. Kniha mě zcela vtáhla do děje, přečteno na jeden zátah. Už se těším na další díl.

07.08.2017 5 z 5

Jako voda Jako voda Wally Lamb

Nádherná kniha. Je sondou do jednoho manželství, vztahů v rodině, ale i třináctých komnat. Moc se mi líbil pohled na rodinu a vztahy v ní z pohledu členů rodiny, jejich vývin v čase a i celý závěr. Nečteno naposledy.

07.08.2017 5 z 5

Osudy a běsy Osudy a běsy Lauren Groff

Od knihy jsem očekávala více. Očekávala jsem lepší rozpracování pocitů, myslela jsem, že kniha nabídne podobnou sondu do manželství jako má oblíbená kniha Jako voda, ale to se nekonalo.

07.08.2017 2 z 5

Biologie víry Biologie víry Bruce H. Lipton

Zajímavá kniha, další důkaz, že nejsme pouze nástrojem genů, ale jak naše tělo funguje již od nejmenší částečky v těle, jak reaguje na změny a jak my lidé můžeme tyto informace využít ve svůj prospěch.

07.08.2017

Kdo jsme Kdo jsme Karel Kostka Cubeca (p)

O přečtení této knihy jsem dlouho přemýšlela, přesvědčil mě až fakt, kdy jsem poznala autora na krátké přednášce. Tento člověk mě okouzlil svou inteligencí, skromností a nadšením pro vědu. Kniha není jednoduchá, některé pasáže jsme si ani nedokázala představit, autor spojuje výsledky vědy, filozofii i duchovní nauky v několik úvah o nás lidech, o světě, o smyslu života a jeho přesahu. Jak sám autor píše a já souhlasím, že nemusíte vše v knize brát za fakt, ale spíše jako podnět k zamyšlení o našem postavení ve vesmíru.

07.08.2017 3 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Knihu jsem četla před léty a kdykoliv na ni zavadím pohledem v knihovně,...mrazivo a určitý druh úžasu se stále vrací. Věděla jsem částečně do čeho jdu, že to není lehká kniha, ale že i přes strach z ní, obavy ze zklamání, dá tato kniha tolik, jsem nečekala.. Jedna z knih co má poselství a hlubší rovinu. Nemyslím že kniha patří mezi sci-fi, myslím, že nutí nebo by alespoň měla nutit k zamyšlení, v čem žijeme a nemusíme vždy žít...

06.08.2017 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Moc pěkná kniha, čekala jsem, jak se zápletka vyvine, jedna z mála knih která nemá čitelný konec, který byl dojemný, smutný a krásný.

02.08.2017 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Krásný příběh, který popisuje smutnou problematiku i z jiných úhlů pohledu, nutí člověka přemýšlet o lidských tužbách a záměrech.

02.08.2017

Vzpoura deprivantů - Nestvůry, nástroje, obrana Vzpoura deprivantů - Nestvůry, nástroje, obrana František Koukolík

Knihu jsem četla před lety a doporučuji každému, kdo se zajímá o problematiku lidského jednání. A když se dívám na svět, v kterém žijeme, tak snad i povinná četba.

02.08.2017 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Pěkná kniha, ač jsem neměla tak živelnou babičku, měla jsem s ní podobný vztah, jako hrdinka, krásný a plný lásky, s poselstvím do života, to se mě v knize dotklo asi nejvíce.

02.08.2017 4 z 5

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Jak jsem již psala k předchozím povídkám,autor nezklame,dokáže krásným jazykem popsat lidské emoce,touhy i obavy. Těším se na další knihy!

01.08.2017

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Zatím přečteny všechny knihy autora a žádná nezklamala. Román je úžasný a i povídkové knihy mají to,co autor v knihách předává..emoce,krásu,kde ji nehledáme a osudy,jaké neznáme.

01.08.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásná kniha,jedna z těch,co přečtete a stále na ni myslíte,určitě jsem ji nečetla naposledy. Příběh který má duši,který není gendrově určen,příběh,který nenastavuje zrcadlo co je dobré a zlé,ale nabízí pohled do lidských emocí.

01.08.2017 5 z 5