Biologie víry přehled

Biologie víry
https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79165/bmid_biologie-viry-hKg-79165.jpg 4 131 131

Kniha Biologie víry, kterou napsal Bruce H. Lipton, buněčný biolog a univerzitní pedagog známý v odborných kruzích, je považována za průkopnické dílo na poli tzv. nové biologie. Během několika let vědeckého výzkumu, během nichž se zabýval např. využitím kmenových buněk, klonováním a významnou rolí buněčné membrány, získal autor řadu nových poznatků o mechanismech, jimiž buňky přijímají a vytvářejí informace. Také výsledky studií jiných autorů přispěly k radikální změně chápání lidského života i života obecně – nejsme bezbrannými obětmi zděděných predispozic, máme možnost stát se do značné míry „pány“ svého života. Protože to není DNA, nositel genetických informací, co řídí naši biologii – sama DNA je totiž řízena signály zvenčí! Titul knihy může být poněkud zavádějící – skutečně se nejedná o dílo, které by se zabývalo náboženstvím. V sedmi kapitolách a epilogu autor prokazuje svůj nesporný pedagogický um a provádí čtenáře složitými pojmy z oblasti buněčné biologie i základními zjištěními kvantové fyziky. Nemusíte se bát čtení této knihy, i když jste většinu znalostí z biologie zapomněli ve chvíli, kdy se za vámi naposledy zavřela školní vrata, fyziku jste nesnášeli, a o té kvantové nikdy neslyšeli. Lipton vše vysvětluje na výstižných a snadno pochopitelných příkladech tak, že by se pod jeho vedením stal premiant i ze čtyřkaře! Poté, co zopakuje stavbu buněčného těla a základy genetiky, nám autor nabídne trochu jiný pohled hledáním (a nalezením) odpovědi na otázku, co je oním „mozkem“ buňky, který řídí celou biologii nejen jednobuněčných organismů, ale i mnohobuněčných společenstev, k nimž patří i člověk. Jako „celebrita“ buněčného světa je tak čtenáři představena – možná pro mnohé překvapivě – buněčná membrána. Nikoliv tedy jádro, v němž jsou obsaženy veškeré genetické informace, ale membrána, která umožňuje buňce komunikaci s vnějším prostředím. Lipton v knize Biologie víry ukazuje a dokazuje, že jsou to právě signály z prostředí, které přímo ovlivňují chování a život buňky. Co to pro nás znamená? Pro mnohé je možná špatnou zprávou fakt, že bychom se již neměli vymlouvat na to, že „to prostě máme v rodině“ (ať je to obezita či rakovina). Nesporně dobrou zprávou je však skutečnost, že své životy můžeme přímo ovlivnit, že se nemusíme utápět v sebelítosti, defétismu a cítit se předem poraženi.... celý text

Esoterika, astrologie, okultismus Literatura naučná Přírodní vědy
Vydáno: , Anag
Originální název:

The Biology of Belief: Unleashing the Power of Consciousness, Matter & Miracles , 2015


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Biologie víry. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (32)

kristy.d
29.04.2024 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, čte se to jedna báseň, některé studie jsou fajn zajímavé až udivujcí. I když nemám moc ráda příběhové knihy tahle byla opravdu dobrá. Rozhodně bych doporučila i já nechávám v knihově.

EricNor
07.03.2024 2 z 5

Kniha je jedna z tech, ktere si davaji za cil vylepšit vas zivot a nepochybuji, ze se da z napsaneho odnest mnoho uzitecneho. Bohuzel vsechno srazi intelektualsky preklad paní Grygove, ktera misto aby použila srozumitelný cesky ekvivalent mnoha slov, zjednodusuje si vse pocestovanim anglickych vyrazu a zeslozituje tak pochopeni textu. Chyba je i u redaktora, který si toto nepohlidal. Cte se to fakt blbe.


Elea
01.02.2024 5 z 5

I když je kniha poměrně náročná, hlavně první část, určitě stojí za přečtení a zamyšlení.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Biologie víry v seznamech

v Právě čtených31x
v Přečtených193x
ve Čtenářské výzvě3x
v Doporučených10x
v Knihotéce79x
v Chystám se číst226x
v Chci si koupit87x
v dalších seznamech3x

Štítky knihy

biologie

Autorovy další knížky

Bruce H. Lipton
americká, 1944
2011  83%Biologie víry
2015  79%Líbánkový efekt aneb Jak vytvořit nebe na zemi
2012  72%Spontánní evoluce