Jiskra v popelu ekniha

Své tělo a krev zaslibte Impériu. Srdce si však ponechte. Sirotek bojující za svou rodinu. Voják bojující za svobodu. Jiskra v popelu je epická fantasy, která se odehrává v brutálním světě připomínajícím Římskou říši. Laia je dívka z lidu Učenců, který žije pod krutou nadvládou válečnického Impéria. Když je její bratr zatčen za velezradu, nabídnou jí učenečtí povstalci bojující proti Impériu dohodu: pokud se nechá prodat jako otrokyně na imperiální vojenskou akademii Šerosráz a bude pro ně špehovat, odboj zachrání jejího bratra před popravou. Elias, nejlepší voják na akademii, je znechucený pronásledováním a zabíjením Učenců a rozhodne se dezertovat. Než však stačí utéct, dostane příkaz zúčastnit se Zkoušek, nemilosrdné soutěže, z níž má vzejít nový válečnický císař. Prohrát znamená okamžitou smrt, zvítězit znamená ztratit vlastní duši. Když se Laiiny a Eliasovy cesty na Šerosrázu zkříží, oba zjistí, že jejich osudy jsou propletené víc, než by si kdy dokázali představit, a že jejich rozhodnutí může změnit budoucnost celého Impéria....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279674/big_jiskra-v-popelu-yvd-279674.jpg 4.61116

Jiskra v popelu 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: (ekniha), Host

An Ember in the Ashes, 2015

Kniha Jiskra v popelu

Njangu

V prvním díle se mně zdálo, že se děj tak nějak vlekl. Vcelku se tam toho moc neodehrálo. Myslím, že ty zkoušky, mohly být mnohem lepší vykreslené. Měla jsem pocit, že je tam od všeho něco a ve výsledku NIC. Beru vždy první díl, jako seznamovací, ale už jsem četla lepší. Každopádně se to dobře čte a určitě to není špatná série. Ráda budu pokračovat dalším dílem.

Radějka

Jiskra v popelu je naprosto dokonalá. Ať už světem, postavami, romantickou linkou, zápletkami,... Zkrátka všechno na jedničku. Jen pozor - je to návykové. Posledních 150 stran jsem přečetla na jeden zátah :D

Petra-1

Originální a zajímavá kniha, celkem nepředvídatelná. Skvělá kniha, u u které musíte číst pořád dál, protože jste zvědavý na pokračování a na odhalení tajemství světa. Začátek byl trošku kostrbatější, ale pak začal být děj napínavý. Trošku odlišné fantasy, což se mi líbilo. Moc jsem si oblíbila Eliase. Některé části vyprávěné Laiou nebyly tak dobré, Laia mi zatím tolik k srdci nepřirostla. .
Občas mi přišly některé věci nelogické. O světě a jeho fungování toho taky zrovna moc nevíme, ale co už. Budou další díly. Jen mně teda osobně chyběl nějaký trošku lépe vykreslený záporák.
Ten mnohoúhelník taky překousnu, ale trošku mi tam osobně vadí. No jo, romantická duše.

janka2000

Velmi hezké fantazy o dívce z podřadné rasy a v podstatě o takovém "princi" rasy vládnoucí. Zemi vládne krutý národ, jež spojil i další národy jako třeba učence do Impéria.
Ty národy jsou velmi hezky vykresleny, mají svou historii, zvyklosti a své hrdiny.
Hlavní hrdinka vstoupí do odboje proti utlačovatelům a náš princ nechce být nelidský. V pozadí příběhu je magie, láska a odvaha.
Fakt povedený první díl, ale vlastně už víte, jak skončí celá sérii...

voody99

Wau
Vůbec netuším proč mi tohle úžasné čtení leželo tak dlouhou na poličce.
Úžasný svět...
Úžasný děj... Absolutně mě to vtáhlo do knihy která nešla skoro odložit.
Prostě wau

DreamerX9

Tuhle sérii jsem měla poměrně dlouho na řadě a nechápu že jsem se k tomu dostala až teď ale všechno má svůj čas. Už dlouho mi chybělo číst pořádnou fantasy, když máte načteno hodně tak požadavky na skutečně dobrou knihu stoupají. Tahle kniha byla přesně to, co jsem hledala a co mě baví. Skvělé postavy, čtivý děj, napětí a žádné protáhlé kapitoly. Líbilo se mi propojeni postav a originalita ale co musím vyzdvihnout je styl jakým autorka píše to je zkrátka poušť zalitá zlatem pro oko i čtenářskou duši.
První díl nám otevírá spoustu dveří a končí tak, že prostě chcete vědět co bude dál. Jak tak koukám bude to ještě dlouhá cesta takže hurá na ní!

"Myšlenky jsou složité. Neuspořádané. Propletené jako džungle popinavé révy, tvoří vrstvy jako usazeniny v říčním údolí. Musíme se těmi šlahouny propletat, zkoumat ty usazeniny. Musíme překládat a luštit"

Anett525

Tak to byla jízda... Užila jsem si každou stránku. Propracované postavy, které nejsou přímočaře dobré nebo zlé. Napínavý příběh od kterého se člověk nemůže odtrhnout. Bylo to skvělé a jsem zvědavá,jak to bude dál.

viola5163
22.11.2021

Krásně napsaná knížka, dobrodružství, hrdinové nejsou dokonalí, mají své chyby, ale začalo mě to bavit až od strany sto. Je tu i milostný trojúhelník, ale mě spíš přišlo, že tam jsou spíš celkem čtyři lidi mezi kterými vzniká nějaké to pouto i láska. Většina lidí si na to stěžuje, mě to zas tak nevadilo, protože to více odráží skutečný život. Nejste zamilovaný na první pohled a ani nemusíte skončit hned s prvním člověkem, co vám vstoupí do života.