Jiskra v popelu ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Své tělo a krev zaslibte Impériu. Srdce si však ponechte. Sirotek bojující za svou rodinu. Voják bojující za svobodu. Jiskra v popelu je epická fantasy, která se odehrává v brutálním světě připomínajícím Římskou říši. Laia je dívka z lidu Učenců, který žije pod krutou nadvládou válečnického Impéria. Když je její bratr zatčen za velezradu, nabídnou jí učenečtí povstalci bojující proti Impériu dohodu: pokud se nechá prodat jako otrokyně na imperiální vojenskou akademii Šerosráz a bude pro ně špehovat, odboj zachrání jejího bratra před popravou. Elias, nejlepší voják na akademii, je znechucený pronásledováním a zabíjením Učenců a rozhodne se dezertovat. Než však stačí utéct, dostane příkaz zúčastnit se Zkoušek, nemilosrdné soutěže, z níž má vzejít nový válečnický císař. Prohrát znamená okamžitou smrt, zvítězit znamená ztratit vlastní duši. Když se Laiiny a Eliasovy cesty na Šerosrázu zkříží, oba zjistí, že jejich osudy jsou propletené víc, než by si kdy dokázali představit, a že jejich rozhodnutí může změnit budoucnost celého Impéria....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/279674/jiskra-v-popelu-yvd-279674.jpg 4.6743
Série:

Jiskra v popelu (1.)

Orig. název:

An Ember in the Ashes (2015)

Žánr:
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno: (ekniha), Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (193)

Přidat komentář
Verkolka
včera

úžasné! už dávno jsem nedočetla knihu v 00:43 a v 5:00 vstávala do práce. Strhující, skvělé čtení, žádná oddychovka, protože ta knížka Vás vyloženě vcucne!
Jen bych ji neviděla v oddělení pro děti a mládež, protože tam krev jen stříká a umřelo spoustu lidí

baru.benesova
15. září

Já osobně jsem si tuhle knížku opravdu zamilovala ❤ Je opravdu velmi čtivá, nápaditá a mnohokrát také silně zaútočila na moje city, ačkoliv se nedá říct, že by byla nějak přehnaně násilná, to si opravdu nemyslím. Nenuceným způsobem se v ní objevuje i romantika. Hlavní hrdinka Laia není žádná uplakaná a vystrašená holka, což je za mě velké plus a Elias je pro mě prototypem naprosto dokonalého muže ❤ Žádná ze zápletek mi nepřišla hloupá nebo zbytečná, a císařské zkoušky celý děj pěkně okořenily. Za mě rozhodně 5*, pokud máte rádi YA fantasy, myslím, že přečtení Jiskry v popelu rozhodně nebudete litovat:)

ElandaTheBest
02. září

Za mě jedno velké ne. :D Knížka se mi prostě nelíbila. Koupila jsem si jí na základě mnoha kladných recenzí a byla jsem hodně zklamaná. Postava Laii mi byla od začátku hrozně nesympatická - pro mě další Mary Sue, která je naprosto nádherná, všichni jí milují ( a kdo ne, tak ten je záporák) a i když pořád o sobě tvrdí, jak je srab, tak ve skutečnosti si o ní okolí myslí, jak je statečná. Na tohle už začínám být vážně alergická.
Zato jsem si oblíbila Eliase ( i když se občas choval jako totální ignorant) a Helenu (které jsem fandila, aby Eliase získala, i když mi bylo jasné, že bude s Laiou). I přesto mi hned 2 milostné trojúhelníky přišly zbytečné.
Taky mě zajímá osud Kuchty a Velitelky, ale jinak mi ostatní postavy byly celkem ukradené.
Celkově jsem se nějak nedokázala začíst - co se týče zkoušek, jejich popis mi příliš nesedl a nedokázala jsem si to dost dobře představit. Možná jsem prostě jen neměla tu správnou náladu... Přišlo mi, že kniha nepřináší nic moc nového a originálního - klasický dystopický svět, postavy, které jsou od začátku postaveny proti sobě (myšlenky Laii - je to super sexouš, chci ho, ale NEE, on je vlastně hnusná maska, fuuj - mě vyloženě otravovaly), odboj... Jedinou novinkou byly jakési nadpřirozené postavy, ale až na augury mě příliš nezaujaly.
Taky mi to trošku přišlo jako mix Hunger Games a Divergence, i když to podle mého názoru vůbec nedosahovalo jejich kvalit.
Co ale musím pochválit je nádherná obálka - no, aspoň něco pozitivního. :D
Zkrátka a dobře.. na další díly se nechystám a nechápu tolik kladných recenzí.

vodopad152
02. září

Tahle kniha je naprosto dokonale napsaná. Autorka má neuvěřitelný talent. Vzhledem k ději to bylo taky moc dobře vymyšlené. Kniha je nadprůměrná v žánru Young adult a myslím že lidé co čtou tento žánr by si tuto knihu rozhodně neměli nechat ujít.

MartinaF
30. srpna

Skvělý začátek trilogie. Už se nedivím, proč většina čtenářů tady sdílí pozitivní komentáře. Jsou knihy, kterým masivní marketing sluší a ty, které knihu zabíjí. V tomto případě je to první varianta. Těším se už na další díl.

Lika007
30. srpna

Hodně originální a nápadité. Vyprávění z pohledu více postav mě bavilo.

katallinka
17. srpna

Wow!!! Strašně dlouho jsem tuto knihu přehlížela, protože ji všichni až podezřele moc vychvalovali. Byla to, ale hrozná chyba. Svět, příběh a postavy naprosto skvělé. Navíc kniha je čtivě napsaná, takže jsem musela číst v každé volné minutě. Všem moc doporučuji a hned jsem si musela koupit další díl. Potřebuju vědět jak to celé dopadne.

Rodaw
17. srpna

JISKRA V POPELU
Jsem moc ráda, že jsem do této série šla - i když to byl svým způsobem trošku výstup z mé komfortní zóny, jelikož fantasy moc nečtu:). Jiskra v popelu ale skutečně svým prostředím připomíná spíš Římskou říši a ty fantasy prvky jsou v ní jen v malém množství. Paní autorka píše velmi čtivě. Hned jsem se do příběhu začetla a měla jsem problémy se odtrhnout:).
Možná jsem na základě všech těch jásajících komentářů čekala ještě trošku větší wow, ale knížka se mi moc líbila a nemůžu se dočkat toho, až se pustím do dalšího dílu:). V komentářích lidé také často zmiňují, že je tato kniha až moc brutální a krutá... Nějaké násilí tu je, ale za mě ve velmi decentní a elegantní míře a upřímně - těšila jsem se, že tato kniha bude ještě o něco krutější:D Opravdu není se čeho bát, pokud násilí nijak neholdujete, i tak je tato kniha pro Vás, alespoň za mě:)
Takže spokojenost! Krásně propletený, napínavý a skvěle vymyšlený příběh. Jsem zvědavá, co přinese druhý díl a jak se to celé posune a vyvine! :)
AKTUALIZACE: Tak už za sebou mám i druhý díl a teda bohužel přišlo zklamání:-( Nevím, zda se to dalších dílů pustím... opravdu je to fantasy - a pro čtenáře fantasy 100% dokonalá volba a nutnost - ale já to nedokážu ocenit:( Ach jo, mrzí mě to.. co se dá dělat..

Nickky
04. srpna

„Kde je život, tam je naděje.”
Tato kniha mě zpočátku moc nelákala, téměř jsem nepátrala po recenzích a rozečetla ji až po druhém vypůjčení z knihovny.
Jelikož jsem neměla dopředu žádná očekávání, byla jsem velmi příjemně překvapena. Autorka dávkuje nové informace postupně, takže mi od začátku všechno připadalo logické a přehledné.
Je sice pravda, že fantasy svět připomínající Římskou říši byl spíše letmo nastíněn, ale tato skutečnost byla vykompenzována napínavým a poutavě napsaným příběhem.
Jiskra v popelu je kniha o touze po svobodě, obětavosti, lásce k rodině a nelehkých rozhodnutích.
Název knihy je opravdu výstižný. Někdy i slabá jiskra naděje stačí k tomu, aby se rozhořel plamen odvahy.
Vřele doporučuji.

Knihomolkajá
04. srpna

Luxus, luxus, luxus. :D
Co víc chcete slyšet?
No dobře, tak ze sebe vymáčknu i něco víc, než jen tři slova.
Tohle je jedna z těch chvil, kdy nevím, co o knize napsat. A ne proto, že by byla natolik nezajímavá, že by prostě nebylo o čem psát, ale právě proto, že byla tak perfektní, že ani není co vytýkat, což já mám ve svých recenzích často ve zvyku a dělám to ráda.
Co mě asi nejvíce překvapilo, bylo, že i když se nám tam rýsoval milostný trojúhelník, který já tak nemám ráda, než jsem si stihla uvědomit, že mi vadí, byl konec knihy. Tak nenuceně napsaná milostná část příběhu je naprostý unikát.
Co tam chybělo v romantice, nahradilo násilí, kterým kniha přetéká. Od tělesných trestů velitelky, až po neuvěřitelně přísné výcvikové praktiky masek.
Už se těším, až si přečtu druhý díl. Jestli jste někdo stále váhal, zda si přečíst či ne, pak nechápu, proč tu ještě čtete mojí recenzi a místo toho už nedržíte v ruce Jiskru v popelu. Přeji knize ještě více úspěchu, než měla doposud. Tohle si propagaci zaslouží.

Anastazie0810
30. července

Tato kniha nemá tak velkou propagaci jako ostatní fantasy knížky, a to je velká chyba!!!! Je totiž naprosto úžasná, dokonalá, no prostě....ach...!!

Úžasný příběh, úžasná fantasy, Napínavá až do úplného konce! Autorka skvěle vystihla charaktery postav a svým psaním Vás bezpodmínečně vtáhne do děje. A pak ani nevíte jak ,ale už držíte palce Eliasovi a Laie až do konce.
Za mě je to skvělý první díl! Rozhodně doporučuju!

Michalka98
17. července

Upřímně musím říct, že si svým hodnocením nejsem příliš jistá. Kniha je čtivá a originální, ale srovnání s Harrym Potterem mi přijde opravdu přehnané. Kniha ani zdaleka nedosahuje takové kvality, svět není tak propracovaný. Postavy ve mně nevyvolávaly téměř žádné emoce, ale na druhou stranu si nejspíš další díly (někdy) přečtu, protože příběh je zajímavý. Z knihy nejsem tak nadšená jako většina recenzentů, ale nejsem ani zklamaná. Dávám 3,5 hvězdy.

Irimie
05. července

Už dlouho jsem nečetla tak dobrou fantasy. Chytlo mě to od 1. stránky a přečteno jedním dechem! :-)

Anyv
03. července

Do této knihy jsem se pustila s velmi nízkým očekáváním, ale musím se přiznat, že mě velmi zaujala a rozhodla jsem se pustit do dalšího dílu. Elias si mě naprosto získal a Laia v sobě skrývá mnohem víc než bychom čekali. Knihu doporučuji :) skrývá mnoho záhad, zajímavých postav, intrik, tajemství ale i soucit a dobro v postavách, u kterých bychom to nečekali.

Nelmal
13. června

Tak to je slabé, zatím přečtena větší polovina, nyní již plánuji jen rychločtení. Další díl si rozhodně nepřečtu, osud těch lidí mě nezajímá. Děj nudný, asi sem zmslaná naslouchačem a fajou.

RemiBlack
28. května

2018/25
Své tělo a krev zaslibte Impériu. Srdce si však ponechte. - A přesně tak to s touhle knihou mám. Byla skvělá, čtivá, zajímavá. A hlavně: měla úroveň, což se mnohdy o YA literatuře říct nedá. Získala si moje tělo a krev (jak poetické, že?), ale nějak to pořád není můj styl. Srdce si tedy nechávám pro další díl...

adelka7079
27. května

Dokonalá kniha! Málo kdy mi hlavní postavy přirostou tolik k srdci, na nic si nehrajou, děj není tlačen do extrémů, řekla bych, že je opravdu uvěřitelný. Příběh miluju, naprosto mě učaroval!

kneslova
10. května

Dějově super, co mi vadí v této knize je pro mne přílišné násilí, jinak ohromně čtivá kniha

Alee
19. dubna

Za mě je to po nějaké době opět jedna z knih, která mi nedá spát a nití mě číst a číst a číst. Ano, možná nepatří mezi ty knihy, kde se řeší složitá politika a my sledujeme neuvěřitelně detailně propracovaný svět, ale lehkost a svižnost vyprávění navíc s barvitými postavami nám vše plně vynahrazuje. Protože tohle je příběh o přátelství, o obětování se, o svědomí, o svobodě, o odvaze a o lásce ve všech jejích podobách.

Dani3
16. dubna

Jiskra v popelu mi moc nesedla. Začátek byl docela slibný, ale postupně mě to přestalo bavit. Autorka vypráví svůj příběh pouze z pohledů Laii a Eliase a to pro mě bylo bohužel málo. Vůbec nic jsem se nedozvěděla o okolním světě, proč je svět zrovna takový jaký je.

Přistihla jsem se, že čtu příběh, který se mě vlastně nijak nedotýká. Nemůžu říct, že by se tam nic nedělo, naopak o akci nebyla nouze, ale chyběla mi určitá propracovanost a hloubka. Na čem autorka zapracovala, byla brutalita, strach a utrpení. To je v podstatě jediná hybná síla celého příběhu.

Lenka40
08. dubna

Tak opět kniha do které jsem se prostě zamilovala a moc potřebuju další díl ,který vyjde až v září . Příběh kde nebezpečí a smrt číhá na každém rohu mě prostě pohltil . Lainu a Elise jsem si prostě zamilovala . Už se těším na jejich dobrodružství v dalších dílech v sérii Jiskra v popelu.

Emikooo
26. března

Velice originální a netradiční prostředí. Nápadité. :-) Líbila se mi.

Ailee
24. března

Tuhle knihu jsem četla strašně dlouho, ale ne proto, že by byla špatná. Naopak. Pokaždé, když jsem ji vzala do rukou, tak jsem ji v danou chvíli nemohla odložit. Jen jsem prostě měla rozečteno spoustu dalších knih, a tahle nakonec skončila zahrabaná hluboko pod nima.
Každdopádně to byl skutečně originální a barvitý svět. Děj byl zajímavý a jedinečný, i když zpětně mi přijde, jako kdyby se toho na těch stránkách až tolik nestihlo stát. Ale bylo to psané tak lehce, že se to četlo samo. brzy se vrhnu na druhý díl.

Klarsik3
18. března

Příběh mě okamžitě pohltil a jen těžko jsem se od něj odtrhávala.. Laia se mi moc líbila, protože o sobě celou dobu ví jaká je a nesnaží se ostatním namluvit opak.. Eliase jsem si také hned oblíbila.. Takže se nemůžu dočkat dalšího dílu..

Edlik
13. března

Nářez od začátku až do konce. Ano, opět se jedná o YA literaturu, ale tady jsem se opravdu poprvé o hlavní postavu bál. Svět, který je zde vymyšlení je krutý, nic není zadarmo a vše je vykoupeno nějakou obětí. Svět je opravdu promyšlený a protože nám je vlastně jen trochu nastíněný tak zbývá spousta prostoru jak ho v dalších dílech rozvíjet. Líbí se mí i způsob psaní kapitol "na střídačku" mezi hlavními postavami. Hned začínám s Plamenem v temnotě.

sgjoli
04. března

Tak tohle byla neskutečná jízda! Jedna z věcí, co rozhodně zaujmou, je multižánrovost. Tento román je kombinací fantasy, dramatu a historického románu, objevují se však i prvky thrilleru a špionážního románu. I přesto se Tahirové podařilo vše skloubit dohromady tak, aby příběh jako celek velmi dobře fungoval a nic během čtení rušivě nevybočovalo.

Kniha je od první strany doslova nabitá dějem, pořád jsme v pohybu a vůbec nevadí, že nemáte ani chvilku na rozjímání. Skvělý děj, skvěle propracovaný svět, skvěle propracované postavy. Z knihy jsem naprosto nadšená a jedině doporučuju. Snad se brzo dostanu ke čtení druhého dílu!

Audrina
14. února

Knížky žánru YA moc nečtu. Přijde mi, že jsou všechny straně podobné a nepřináší mi extra čtenářský zážitek. Po Jiskře v popelu jsem sáhla ze dvou důvodů. Vydal ji Host, což je pro mě nakladatelství zaručující kvalitu a zároveň knihu doporučovalo spoustu lidí, se kterými se v knížkách často shodnu.
Příběh mi připadal výborně vymyšlený, svět byl propracovaný a hrdinové nebyli plošší, jak to u podobných příběhů bývá. Moc se těším na pokračování, pouze se u něj obávám, že lehce sklouzne ke klišoidnímu milostnému trojuhelníku

Arsinoe_06
12. února

Jako nebylo to spatny, to vubec, na druhou stranu uz jsem cetla dost lepsich fantasy na podobne tema...Trosku me iritovalo to co uz tu zminoval nekdo podemnou, Mazen ocividne zaporna postava, proc je Laia tak naivni ze to nevidi? Obcas bych hlavnim postavam rada pridala trochu duvtipu a selskeho rozumu ;) ale rada si prectu pokracovani, preci jen mi zajima jak to dopadne :)

MarekJ
06. února

Nejlepší kniha, kterou jsem kdy četl. Nemůžu víc co říct. Pokud milujete fantasy a akčnost. Tak tahle kniha je pro vás jako dělaná. 5*/5*

Ésperance
02. února

Mám ráda fantasy příběhy, které jsou dějem zasazeny do středověku či starověku. Motiv příběhu je poutavý a splnil mé očekávání v tom, že se budu snažt dočíst do konce, abych věděla, jak to dopadne. Pěkně je vykreslena postava Eliase a ke konci knihy je dobře rozpletena hádanka s augury. Tady mé pozitivní hodnocení bohužel končí.
V průběhu čtení jsem se nemohla zbavit dojmu, že popis událostí, styl výcviku, zkoušky se v příběhu až příliš podobají Hunger games, Divergenci pouze s obměnou za prostředí. Celkem nelogický mi přišel souboj kamarádů proti sobě v závěrečné zkoušce. Autorka mi nedokázala nijak vysvětlit, proč to vlastně bylo třeba, bylo to tam jaksi nadbytečné. Kdyby například uvedla, že se měla testovat oddanost veliteli, nebo měli vzejít jen ti nejlepší, ze kterých bude vytvořena nějaká jednotka, pochopila bych to, takhle mi to ale přišlo trochu navíc. Mazen je od začátu záporná postava a vcelku mi vadilo, že je to tak očividné a hlavní postava Laia pořád nic netuší. Znám spoustu knih, kde je "skrytá zrada" odhalena daleko rafinovanějším a napínavějším způsobem, až čtenáři spadne "čelist".
Nicméně ráda si přečtu pokračování, protože jako oddychovka to byl fajn. Pokud bych to ale měla srovnat, třeba s Písní krve od Anthonyho Ryana, kde jsem se nemohla odtrhnout, u této knížky jsem ten pocit neměla a v klidu ji odložila.


TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Autor a jeho další knihy

Sabaa Tahir

Sabaa Tahir
americká

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených7x
v Přečtených891x
v Čtenářské výzvě150x
v Doporučených149x
v Knihotéce292x
v Chystám se číst586x
v Chci si koupit161x
v dalších seznamech12x