Jiskra v popelu ekniha

Své tělo a krev zaslibte Impériu. Srdce si však ponechte. Sirotek bojující za svou rodinu. Voják bojující za svobodu. Jiskra v popelu je epická fantasy, která se odehrává v brutálním světě připomínajícím Římskou říši. Laia je dívka z lidu Učenců, který žije pod krutou nadvládou válečnického Impéria. Když je její bratr zatčen za velezradu, nabídnou jí učenečtí povstalci bojující proti Impériu dohodu: pokud se nechá prodat jako otrokyně na imperiální vojenskou akademii Šerosráz a bude pro ně špehovat, odboj zachrání jejího bratra před popravou. Elias, nejlepší voják na akademii, je znechucený pronásledováním a zabíjením Učenců a rozhodne se dezertovat. Než však stačí utéct, dostane příkaz zúčastnit se Zkoušek, nemilosrdné soutěže, z níž má vzejít nový válečnický císař. Prohrát znamená okamžitou smrt, zvítězit znamená ztratit vlastní duši. Když se Laiiny a Eliasovy cesty na Šerosrázu zkříží, oba zjistí, že jejich osudy jsou propletené víc, než by si kdy dokázali představit, a že jejich rozhodnutí může změnit budoucnost celého Impéria....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279674/jiskra-v-popelu-yvd-279674.jpg 4.6977

Jiskra v popelu 1.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno (ekniha), Host

An Ember in the Ashes, 2015

Kniha Jiskra v popelu

blankaa89

Kniha byla dobře napsaná. Bavilo mě to číst a vždycky jsem se na čtení těšila, ale příběhově to nebylo až tak skvělé. Nebylo tam žadné wow. Prostě to tak plynulo, plynulo a najednou byl konec. Pro náctileté asi super záležitost, ale mi to vlastně nic nedalo. Ale jako odpočinkové čtení to bylo fajn. Teď jen řeším, jestli se vůbec má cenu pouštět do těch dalších dílů...

Ydnev

Tak tohle bylo hodně špatné. Možná by mě kniha zaujala, kdyby mi bylo dvanáct..né, ani to ne, ani ve dvanácti, dokonce ani v deseti, jsem nečetla tak stupidní dialogy, jako byly předloženy tady. Ze začátku jsem si myslela, že je to snad slabší rozjezd a čekala jsem alespoň nějakou zápletku..ale nic. Ploché, předvídatelné, místy přímo trapné. V zájmu autora doufám, že další díly jsou plastičtější, nicméně já do nich investovat nebudu.

falcon9

(+ SPOILER) Dobrý námět, úvod do knihy i svět jsou v pořádku. Příběhy hlavních postav vás vtáhnou do děje a celkově ta hlavní linie je dobrá. Vypadá to jako zdařilý úvod trilogie. Ovšem. Už v prvním díle se objevují jisté 'slabosti' autorky. Knihy jsem četl už před rokem, ale pamatuji si, kterak Elias a ta druhá borka skládali hrůzostrašnou zkoušku dospělosti v nočním Šerosrázu, kde na ně útočili, a to se podržte, všechny kouzelné postavičky ze samolepek od jogurtů, počínaje šmouly a konče mořskou vílou. Ne dělám si srandu. Faktem ale je (spoiler), že borec Elias omdlí a všechno tam odválčí frajerka a když se pán Elias vzbudí, ona mu vypráví, proti komu všemu bojovala a vyjmenuje(a tohle je fakt) snad všechny existující fantasy postavy. Proti kterým tam musela opravdu bojovat. Trpaslíci, kyklopi, víly, co chceš...totální zkrat autorky, absolutní non-sence. A podobných momentů je víc, nicméně tyhle autorčiny slabosti vygradují ve druhém díle, proto před koupí doporučuji přečíst i komentáře ke druhé knize. A především pak ty kritické. Jinak je první kniha povedená a 4/5 jsou naprosto objektivní

Kasana

Chci tomu dát 4,5/5, ale tak FAJN, dám tu jenom 4/5.
Na úvod chci říct, že jsem knihu četla v angličtině a pokud nejste zvyklý číst v jiném než českém, nedoporučuji na této knížce trénovat jazyk. Já jsem zvyklá číst v jiných jazycích a i tak jsem měla občas problém. Není to ale to nejtěžší, co jsem četla, ani zdaleka.

Jako, proč se o téhle knize více nemluví? Možná kvůli tomu love-interestu, protože ho tam není tolik jako v jiných knihách a v jednom případě mi přijde i trochu zbytečný (když se jeden zamiluje do druhého během ... pár dnů? No, minimálně se viděli asi sedmkrát, to je docela brzy u toho člověka s jeho minulostí, nebudu lhát).

Upřímně, ty postavy tady jsou udělány naprosto skvěle. Je tu celá řada vedlejších postav a i když je neznáme tak podrobně, pořád se chovají ... normálně? Uvěřitelně? Já jsem dokonce soucítila s dvěma hlavními záporáky na konci. Která kniha v žánru YA to dokáže? MÁLOKTERÁ!! Ten samotný příběh není nijak velkolepý, i když, to dnes už není skoro nic. Ale pořád jsem se bavila, místy jsem četla se zatajeným dechem. Nemluvě o tom stylu vypravování z obou pohledů, kde občas ta druhý osoba dovysvětlí něco z jejího úhlu pohledu, jindy ne, a popisují věci dramatičněji (2x jsem se nechala napálit tím, že oni umřeli. 2x!!).

Ale, abych byla k sobě férová, ten svět úplně domyšlený není. Sice to prostředí otroků mi zní fakt reálně, určitě realněji než jiné knihy, přijdou mi některé věci nelogické a trochu brzdí systém císařství nebo armády. Ale vzhledem k tomu, že jsme se zatím nedostali ven z jednoho města, tak nebudu předbíhat s tím, zda je svět dobře udělaný nebo ne.

I tak ... kde je můj druhý díl?

terka6559

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Za 1 den jsem přečetla téměř 400 stran, což je můj nový rekord. :)
Těším se na čtení dalších dílů.

Bája89

Jiskra v popelu je příběh o odvaze, o lásce a o síle vzepřít se svému osudu. Plný naděje, zrady, zoufalství, smrti, krve, strachu, horka, bolesti a prachu. Představuje jasný odkaz antické Římské říše, která porazila filozofické učenecké Řecko a teď mu vládne. Samotný Šerosráz, ve kterém Impérium vychovává své bojovníky, které nazývají Masky je jednoznačně do očí bijící Sparta. Osobně jsem byla z Jiskry naprosto nadšená. Prostě pastva pro oči a fantazii.

Ketfl

Jsem nadšená! Moc se mi líbilo vykreslení prostředí i chování postav. Hlavní hrdinka Laia byla z počátku slabá, ale pro svého bratra by udělala cokoliv. Neskutečně se mi zamlouval její přerod v odvážnou holku. Působilo to opravdu dost reálně. Za mě fakt super, nemohla jsem se od knížky vůbec odtrhnout. Hned si jdu zakoupit další díly :-)

leník511

Tak tohle bylo úžasné !!!! Už dlouho jsem nečetla takhle dobrou fantasy knížku !!!

Bitva o Hex Hall
Bitva o Hex Hall