Jiskra v popelu

Jiskra v popelu
ekniha

Své tělo a krev zaslibte Impériu. Srdce si však ponechte. Sirotek bojující za svou rodinu. Voják bojující za svobodu. Jiskra v popelu je epická fantasy, která se odehrává v brutálním světě připomínajícím Římskou říši. Laia je dívka z lidu Učenců, který žije pod krutou nadvládou válečnického Impéria. Když je její bratr zatčen za velezradu, nabídnou jí učenečtí povstalci bojující proti Impériu dohodu: pokud se nechá prodat jako otrokyně na imperiální vojenskou akademii Šerosráz a bude pro ně špehovat, odboj zachrání jejího bratra před popravou. Elias, nejlepší voják na akademii, je znechucený pronásledováním a zabíjením Učenců a rozhodne se dezertovat. Než však stačí utéct, dostane příkaz zúčastnit se Zkoušek, nemilosrdné soutěže, z níž má vzejít nový válečnický císař. Prohrát znamená okamžitou smrt, zvítězit znamená ztratit vlastní duši. Když se Laiiny a Eliasovy cesty na Šerosrázu zkříží, oba zjistí, že jejich osudy jsou propletené víc, než by si kdy dokázali představit, a že jejich rozhodnutí může změnit budoucnost celého Impéria....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/279674/jiskra-v-popelu-yvd-279674.jpg 4.6715

Jiskra v popelu (1.)

An Ember in the Ashes (2015)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Host

katallinka
předevčírem

Wow!!! Strašně dlouho jsem tuto knihu přehlížela, protože ji všichni až podezřele moc vychvalovali. Byla to, ale hrozná chyba. Svět, příběh a postavy naprosto skvělé. Navíc kniha je čtivě napsaná, takže jsem musela číst v každé volné minutě. Všem moc doporučuji a hned jsem si musela koupit další díl. Potřebuju vědět jak to celé dopadne.

Rodaw
předevčírem

JISKRA V POPELU
Jsem moc ráda, že jsem do této série šla - i když to byl svým způsobem trošku výstup z mé komfortní zóny, jelikož fantasy moc nečtu:). Jiskra v popelu ale skutečně svým prostředím připomíná spíš Římskou říši a ty fantasy prvky jsou v ní jen v malém množství. Paní autorka píše velmi čtivě. Hned jsem se do příběhu začetla a měla jsem problémy se odtrhnout:).
Možná jsem na základě všech těch jásajících komentářů čekala ještě trošku větší wow, ale knížka se mi moc líbila a nemůžu se dočkat toho, až se pustím do dalšího dílu:). V komentářích lidé také často zmiňují, že je tato kniha až moc brutální a krutá... Nějaké násilí tu je, ale za mě ve velmi decentní a elegantní míře a upřímně - těšila jsem se, že tato kniha bude ještě o něco krutější:D Opravdu není se čeho bát, pokud násilí nijak neholdujete, i tak je tato kniha pro Vás, alespoň za mě:)
Takže spokojenost! Krásně propletený, napínavý a skvěle vymyšlený příběh. Jsem zvědavá, co přinese druhý díl a jak se to celé posune a vyvine! :)

Nickky

„Kde je život, tam je naděje.”
Tato kniha mě zpočátku moc nelákala, téměř jsem nepátrala po recenzích a rozečetla ji až po druhém vypůjčení z knihovny.
Jelikož jsem neměla dopředu žádná očekávání, byla jsem velmi příjemně překvapena. Autorka dávkuje nové informace postupně, takže mi od začátku všechno připadalo logické a přehledné.
Je sice pravda, že fantasy svět připomínající Římskou říši byl spíše letmo nastíněn, ale tato skutečnost byla vykompenzována napínavým a poutavě napsaným příběhem.
Jiskra v popelu je kniha o touze po svobodě, obětavosti, lásce k rodině a nelehkých rozhodnutích.
Název knihy je opravdu výstižný. Někdy i slabá jiskra naděje stačí k tomu, aby se rozhořel plamen odvahy.
Vřele doporučuji.

Knihomolkajá

Luxus, luxus, luxus. :D
Co víc chcete slyšet?
No dobře, tak ze sebe vymáčknu i něco víc, než jen tři slova.
Tohle je jedna z těch chvil, kdy nevím, co o knize napsat. A ne proto, že by byla natolik nezajímavá, že by prostě nebylo o čem psát, ale právě proto, že byla tak perfektní, že ani není co vytýkat, což já mám ve svých recenzích často ve zvyku a dělám to ráda.
Co mě asi nejvíce překvapilo, bylo, že i když se nám tam rýsoval milostný trojúhelník, který já tak nemám ráda, než jsem si stihla uvědomit, že mi vadí, byl konec knihy. Tak nenuceně napsaná milostná část příběhu je naprostý unikát.
Co tam chybělo v romantice, nahradilo násilí, kterým kniha přetéká. Od tělesných trestů velitelky, až po neuvěřitelně přísné výcvikové praktiky masek.
Už se těším, až si přečtu druhý díl. Jestli jste někdo stále váhal, zda si přečíst či ne, pak nechápu, proč tu ještě čtete mojí recenzi a místo toho už nedržíte v ruce Jiskru v popelu. Přeji knize ještě více úspěchu, než měla doposud. Tohle si propagaci zaslouží.

Anastazie0810

Tato kniha nemá tak velkou propagaci jako ostatní fantasy knížky, a to je velká chyba!!!! Je totiž naprosto úžasná, dokonalá, no prostě....ach...!!

Úžasný příběh, úžasná fantasy, Napínavá až do úplného konce! Autorka skvěle vystihla charaktery postav a svým psaním Vás bezpodmínečně vtáhne do děje. A pak ani nevíte jak ,ale už držíte palce Eliasovi a Laie až do konce.
Za mě je to skvělý první díl! Rozhodně doporučuju!

Michalka98

Upřímně musím říct, že si svým hodnocením nejsem příliš jistá. Kniha je čtivá a originální, ale srovnání s Harrym Potterem mi přijde opravdu přehnané. Kniha ani zdaleka nedosahuje takové kvality, svět není tak propracovaný. Postavy ve mně nevyvolávaly téměř žádné emoce, ale na druhou stranu si nejspíš další díly (někdy) přečtu, protože příběh je zajímavý. Z knihy nejsem tak nadšená jako většina recenzentů, ale nejsem ani zklamaná. Dávám 3,5 hvězdy.

Irimie

Už dlouho jsem nečetla tak dobrou fantasy. Chytlo mě to od 1. stránky a přečteno jedním dechem! :-)

Anyv

Do této knihy jsem se pustila s velmi nízkým očekáváním, ale musím se přiznat, že mě velmi zaujala a rozhodla jsem se pustit do dalšího dílu. Elias si mě naprosto získal a Laia v sobě skrývá mnohem víc než bychom čekali. Knihu doporučuji :) skrývá mnoho záhad, zajímavých postav, intrik, tajemství ale i soucit a dobro v postavách, u kterých bychom to nečekali.

Nelmal

Tak to je slabé, zatím přečtena větší polovina, nyní již plánuji jen rychločtení. Další díl si rozhodně nepřečtu, osud těch lidí mě nezajímá. Děj nudný, asi sem zmslaná naslouchačem a fajou.

RemiBlack

2018/25
Své tělo a krev zaslibte Impériu. Srdce si však ponechte. - A přesně tak to s touhle knihou mám. Byla skvělá, čtivá, zajímavá. A hlavně: měla úroveň, což se mnohdy o YA literatuře říct nedá. Získala si moje tělo a krev (jak poetické, že?), ale nějak to pořád není můj styl. Srdce si tedy nechávám pro další díl...

adelka7079

Dokonalá kniha! Málo kdy mi hlavní postavy přirostou tolik k srdci, na nic si nehrajou, děj není tlačen do extrémů, řekla bych, že je opravdu uvěřitelný. Příběh miluju, naprosto mě učaroval!

kneslova

Dějově super, co mi vadí v této knize je pro mne přílišné násilí, jinak ohromně čtivá kniha

Alee

Za mě je to po nějaké době opět jedna z knih, která mi nedá spát a nití mě číst a číst a číst. Ano, možná nepatří mezi ty knihy, kde se řeší složitá politika a my sledujeme neuvěřitelně detailně propracovaný svět, ale lehkost a svižnost vyprávění navíc s barvitými postavami nám vše plně vynahrazuje. Protože tohle je příběh o přátelství, o obětování se, o svědomí, o svobodě, o odvaze a o lásce ve všech jejích podobách.

Dani3

Jiskra v popelu mi moc nesedla. Začátek byl docela slibný, ale postupně mě to přestalo bavit. Autorka vypráví svůj příběh pouze z pohledů Laii a Eliase a to pro mě bylo bohužel málo. Vůbec nic jsem se nedozvěděla o okolním světě, proč je svět zrovna takový jaký je.

Přistihla jsem se, že čtu příběh, který se mě vlastně nijak nedotýká. Nemůžu říct, že by se tam nic nedělo, naopak o akci nebyla nouze, ale chyběla mi určitá propracovanost a hloubka. Na čem autorka zapracovala, byla brutalita, strach a utrpení. To je v podstatě jediná hybná síla celého příběhu.

Lenka40

Tak opět kniha do které jsem se prostě zamilovala a moc potřebuju další díl ,který vyjde až v září . Příběh kde nebezpečí a smrt číhá na každém rohu mě prostě pohltil . Lainu a Elise jsem si prostě zamilovala . Už se těším na jejich dobrodružství v dalších dílech v sérii Jiskra v popelu.

Emikooo

Velice originální a netradiční prostředí. Nápadité. :-) Líbila se mi.

Ailee

Tuhle knihu jsem četla strašně dlouho, ale ne proto, že by byla špatná. Naopak. Pokaždé, když jsem ji vzala do rukou, tak jsem ji v danou chvíli nemohla odložit. Jen jsem prostě měla rozečteno spoustu dalších knih, a tahle nakonec skončila zahrabaná hluboko pod nima.
Každdopádně to byl skutečně originální a barvitý svět. Děj byl zajímavý a jedinečný, i když zpětně mi přijde, jako kdyby se toho na těch stránkách až tolik nestihlo stát. Ale bylo to psané tak lehce, že se to četlo samo. brzy se vrhnu na druhý díl.

Klarsik3

Příběh mě okamžitě pohltil a jen těžko jsem se od něj odtrhávala.. Laia se mi moc líbila, protože o sobě celou dobu ví jaká je a nesnaží se ostatním namluvit opak.. Eliase jsem si také hned oblíbila.. Takže se nemůžu dočkat dalšího dílu..

Edlik

Nářez od začátku až do konce. Ano, opět se jedná o YA literaturu, ale tady jsem se opravdu poprvé o hlavní postavu bál. Svět, který je zde vymyšlení je krutý, nic není zadarmo a vše je vykoupeno nějakou obětí. Svět je opravdu promyšlený a protože nám je vlastně jen trochu nastíněný tak zbývá spousta prostoru jak ho v dalších dílech rozvíjet. Líbí se mí i způsob psaní kapitol "na střídačku" mezi hlavními postavami. Hned začínám s Plamenem v temnotě.

sgjoli

Tak tohle byla neskutečná jízda! Jedna z věcí, co rozhodně zaujmou, je multižánrovost. Tento román je kombinací fantasy, dramatu a historického románu, objevují se však i prvky thrilleru a špionážního románu. I přesto se Tahirové podařilo vše skloubit dohromady tak, aby příběh jako celek velmi dobře fungoval a nic během čtení rušivě nevybočovalo.

Kniha je od první strany doslova nabitá dějem, pořád jsme v pohybu a vůbec nevadí, že nemáte ani chvilku na rozjímání. Skvělý děj, skvěle propracovaný svět, skvěle propracované postavy. Z knihy jsem naprosto nadšená a jedině doporučuju. Snad se brzo dostanu ke čtení druhého dílu!

Audrina

Knížky žánru YA moc nečtu. Přijde mi, že jsou všechny straně podobné a nepřináší mi extra čtenářský zážitek. Po Jiskře v popelu jsem sáhla ze dvou důvodů. Vydal ji Host, což je pro mě nakladatelství zaručující kvalitu a zároveň knihu doporučovalo spoustu lidí, se kterými se v knížkách často shodnu.
Příběh mi připadal výborně vymyšlený, svět byl propracovaný a hrdinové nebyli plošší, jak to u podobných příběhů bývá. Moc se těším na pokračování, pouze se u něj obávám, že lehce sklouzne ke klišoidnímu milostnému trojuhelníku

Arsinoe_06

Jako nebylo to spatny, to vubec, na druhou stranu uz jsem cetla dost lepsich fantasy na podobne tema...Trosku me iritovalo to co uz tu zminoval nekdo podemnou, Mazen ocividne zaporna postava, proc je Laia tak naivni ze to nevidi? Obcas bych hlavnim postavam rada pridala trochu duvtipu a selskeho rozumu ;) ale rada si prectu pokracovani, preci jen mi zajima jak to dopadne :)

MarekJ

Nejlepší kniha, kterou jsem kdy četl. Nemůžu víc co říct. Pokud milujete fantasy a akčnost. Tak tahle kniha je pro vás jako dělaná. 5*/5*

Ésperance

Mám ráda fantasy příběhy, které jsou dějem zasazeny do středověku či starověku. Motiv příběhu je poutavý a splnil mé očekávání v tom, že se budu snažt dočíst do konce, abych věděla, jak to dopadne. Pěkně je vykreslena postava Eliase a ke konci knihy je dobře rozpletena hádanka s augury. Tady mé pozitivní hodnocení bohužel končí.
V průběhu čtení jsem se nemohla zbavit dojmu, že popis událostí, styl výcviku, zkoušky se v příběhu až příliš podobají Hunger games, Divergenci pouze s obměnou za prostředí. Celkem nelogický mi přišel souboj kamarádů proti sobě v závěrečné zkoušce. Autorka mi nedokázala nijak vysvětlit, proč to vlastně bylo třeba, bylo to tam jaksi nadbytečné. Kdyby například uvedla, že se měla testovat oddanost veliteli, nebo měli vzejít jen ti nejlepší, ze kterých bude vytvořena nějaká jednotka, pochopila bych to, takhle mi to ale přišlo trochu navíc. Mazen je od začátu záporná postava a vcelku mi vadilo, že je to tak očividné a hlavní postava Laia pořád nic netuší. Znám spoustu knih, kde je "skrytá zrada" odhalena daleko rafinovanějším a napínavějším způsobem, až čtenáři spadne "čelist".
Nicméně ráda si přečtu pokračování, protože jako oddychovka to byl fajn. Pokud bych to ale měla srovnat, třeba s Písní krve od Anthonyho Ryana, kde jsem se nemohla odtrhnout, u této knížky jsem ten pocit neměla a v klidu ji odložila.

Mergirus

Zpočátku mě děj nijak neuchvátil a obávala jsem se přemíry násilí. To se sice knize nevyhnulo (pořád jsem v jedné bitvě doufala, tam budou jen duchové, že to nebude doopravdy), ale příběh mě chytil a nemohla jsem se od četby odpoutat. Oblíbila jsem si i Helenu a její postavení na konci knihy jí vůbec nezávidím. Těším se na další díl. Ale zděsila jsem se, když jsem zjistila, že to je tetralogie!!! To si přečtu teď dva díly a pak budu zas věčnost čekat na další? Ach jo, těžký úděl čtenáře. A je na co čekat ;)

terka98

Páni. Tak takhle dobrou knížku jsem už dlouho nečetla. Děj se netáhne, má spád a neustále se něco děje. Dokonce i "milostný trojúhelník" je v této knize snesitelný :) A i když jsem si myslela, že mne autorka nepřekvapí, dařilo se jí to obstojně. Nutno podotknout, že i celkem často :)

Calla2002

Páni prostě páni
Fakt jsem se lekla že umřou ale nakonec vše dopadlo dokonale ❤
Zajímalo by mě kdo bude s kým..
Toto je kniha do které se člověk opravdu vžije a je nervózní jak to bude pokračovat
Musím sehnat 2 díl potřebuju pokračování
Doporučuji

alabra

Silný příběh, děj má spád, vtáhne čtenáře do děje, máte problém knihu odložit, chci číst i další knihy od této autorky.

Mikejla19

Zase budu jednou výjimka, mě tahle knížka moc nenadchla. Příběh mi přišel takový nijaký, ne přímo nudný, četl se dobře a rychle, ale prostě tomu něco chybělo, nedokázala jsem si to všechno pořádně představit.. Ze začátku mně vadil přítomný čas, ale zvykla jsem si, naopak to bylo u postav. Laia mně nepřišla nějak extra zajímavá, ale docela mě bavila a zajímalo mě, co bude dál, zato Eliase jsem si oblíbila hned a až na pár momentů jsem ho měla ráda až do konce. S Laiou to bylo jiné, postupně mně začínala čím dál víc lézt na nervy, kapitoly s ní bych nejradši přeskočila, občas pro mě bylo utrpení je číst. Taky mně vadily dva milostné trojúhelníky.. Proč jako? Asi bych vynechala nějaký hlubší vztah Laii a Keenana, přišel mi celkem zbytečný. Posledních cca 150 stran bylo zajímavějších, ale stejně jsem si několikrát říkala, ať už jsem u konce, protože mně knížka nebavila. Občas mně přišlo, že chybí nějaké detaily a některé situace jsou divně popsané, ale to je možná tím, že jsem se pozděj už tolik nesoustředila. No, takové pocity jsem z knížky ještě neměla a už vůbec bych si nemyslela, že se to stane při čtení fantasy. Jsem malinko zvědavá, co je v dalším díle, ale stejně si to radši nechám ujít.

Veronicess

Jedna z mojích obľúbených kníh. Čo vám poviem, je fakt úžasná. Sabaa Tahir je proste nadaná spisovateľka. Vytvorila tento drsný a neprajný svet, v ktorom svoje postavy rozhodne nešetrí. Laia, Elias a Helene sú tak dobre napísaní, až cítite všetky rany osodu ako keby sa diali vám.

Sabaa Tahir

Sabaa Tahir