Fzuzik Fzuzik komentáře u knih

Stezka Českem Stezka Českem Martin Úbl

Moc hezky napsané, vtipné, zajímavé a rozhodně ne nudné.
Osobně jsem si velmi užívala příběhy lidí, kteří se na stezku vydali.

13.06.2023 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tentokrát se Carterova autorsky "zvrácená" mysl opravdu překonala.
Děsivý příběh od začátku až do konce a jako vždy velice zajímavé rozuzlení.
Opravdu doufám, že takový námět zůstane pouze v knize a nestane se nikdy realitou.

29.06.2020 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Opět jedna "šílenost" od Carter, ze které mi bylo fyzicky zle, ale nemohla jsem přestat číst. Teď si opět dám pauzu a přečtu si něco lehčího. :)

01.09.2022 4 z 5

Ďáblova dcera Ďáblova dcera Lisa Kleypas

Tento díl naprosto předčil veškerá očekávání! Od čtení jsem se nemohla odtrhnout a jen mě mrzí, že nebyla alespoň o 100 stran delší. :)
Dle mého osobního vkusu je to nejlepší díl z celé série.

26.11.2021 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Konečně série co má "koule" ;). Od začátku do konce napínavé, těším se na další pokračování dobrodružství Garcii a Huntera.
Líbí se mi, že není hned od začátku jasné, kdo ve pachatelem a i když se v příběhu objeví, nepůsobí vůbec podezřele.

18.04.2020 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Na úvod musím podotknout, pro "zlé jazyky" tvrdící, že se jedná o slátaninu z červené knihovny, nejsem žádná plačka.
Ale tahle knížka mě donutila se smát, naštvat se a brečet.
Totálně mě dostala! Úžasně napsaná kniha se špetkou sarkasmu a pořádnou dávkou emocí.

(Nedoporučuji číst ve vlaku především finálních cca 150 stran.... špatně se poplakává, když na vás každý kouká a nudle u nosu taky není zrovna pěkná). :)

20.08.2016 5 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Opět skvěle napsáno!
Doufám, že autorka sérii obohatí o další pokračování. :)

02.11.2022 4 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Přečteno jedním dechem. :)

23.10.2022 4 z 5

Svatba s Winterbornem Svatba s Winterbornem Lisa Kleypas

Opět skvělé čtení. :) Těším se na další díl.
Je zajímavé, jak je tato série od autorky mnohem lepší než samostatně psané knihy.

29.09.2021 4 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Knížku jsem doslova zhltla. Opravdu povedené dílo. Při četbě pasáží z útulku mi až srdce usedalo, když jsem si představila všechny ty nebohé tvorečky.
Ráda si od autorky přečtu další díla, když budu mít možnost.

29.10.2020 4 z 5

Stezka Českem: Nové příběhy Stezka Českem: Nové příběhy kolektiv autorů

Přečteno jedním dechem během klidné služby v práci. :)
Už se těším až opět vyrazím.

17.03.2024 5 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Začátek mírně nudný, ale postupně se to krásně rozběhlo. :)

14.12.2023 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Moc příjemná změna, kdy se autorka zaměřila spíš na dění okolo než samostatné vraždění. :) určitě se přečtu pokračování.

18.09.2022 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Nechtěla jsem knihu číst, po předchozí zkušenosti s jiným severským autorem, kdy se mi styl psaní nelíbil, jsem se obávala, že to bude podobné.
Bla jsem nadmíru potěšena a překvapená nad propracovaností děje!
Ihned na začátku se autor nebál "napálit to tam naplno," až jsem si řikala jak dokáže udržet napětí po zbytek dalších 400 stran. :)
Naprosto výborné dějové linie a smyčky, které se vždy objevily, když už jsem si říkala, že tentokrát je naprosto jasné,kdo je pachatelem.
Přečteno jedním dechem, kdy jsem se nedokázala od knihy odtrhnout a potřebovala jsem vědět co bude dále. :)

27.10.2019 5 z 5

I když sem si tuto knihu přála přečíst, trvalo mi to pomalu rok, než jsem k tomu našla odvahu.
Že hrůzy, kterých lidé byly sami sobě schopni páchat během války, byly neuvěřitelné, to všichni víme.
Ovšem to, co jsem pociťovala při čtení této knihy, jsem nikdy ještě nezažila.
V polovině jsem musela knihu na pár dní ponechat stranou, neboť mě natolik ovlivňovala, že jsem nemohla pokračovat.
Něco jiného je když čtete příběh, o kterém víte, že je pouze výplodem autorovi fantazie, ovšem ve chvíli, kdy si uvědomíte, že jde o opravdovou lidskou bytost, dokáže to silně ovlivnit vaše momentální rozpoložení.
Můžeme jen doufat, že toto se již nikdy nebude opakovat a lidé nedovolí aby byly vystaveni situaci, kdy zatratí lidi, které milují.

19.10.2018 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Knihu jsem dostala na Vánoce "od Ježíška," díky pracovnímu vytížení jsem ovšem neměla čas si ji přečíst dříve.
Naštěstí nastal čas volna, a tak jsem se hladově vrhla do čtení. Nevím, zda to bylo díky dlouhodobé absenci čtení nebo mě děj natolik vtáhl, že jsem knihu dočetla za jediný den, ale stalo se.
Zpočátku mi trvalo než jsme si udělala názor, zda se mi děj vlastně líbí nebo ne.
Čím více jsme se do děje dostávala, začínala jsem tomu přicházet na chuť.
Naprostá submisivita až naivita Emmy mě občas vyváděla z míry, ale díky tomu to ve čtenáři dokáže vyvolat emoce.
Trochu mi její postava připomíná jednu z protagonistek Dívky ve vlaku.
Celkový dojem je dobrý, jsem ráda, že moje volba padla na tuto knihu.
A děkuji Ježíškovi za výběr :)

26.02.2018 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Velmi zajímavé rozuzlení, ale paralelní dějová linka byla poněkud zvláštní.

18.06.2023 3 z 5

Sanatorium Sanatorium Sarah Pearse

Očekávala jsem něco jiného, ponuré prostředí mělo velký potenciál, který pro mě autorka nevyužila.

03.03.2023 2 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Většinu knihy se jic nedělo. Doufám, že další dobrodružství Cormorana bude zajímavější. :)

24.12.2022 2 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Napsáno bez obalu, nechutně a šíleně.
Nedá se přestat číst, i když se zvedá žaludek.
Nejvíc jsem bojovala s úseky, kde byla zvířata, to jsem řvala jak želva.

17.11.2022 4 z 5