Freedyn Freedyn komentáře u knih

Byla jsem natolik začtená, že zvonění ve škole jsem vůbec neřešila, knihu jsem takřka hltala :) Velice zajímavý příběh vyústil v ještě zajímavější konec. Doprovázející fotografie byly naprosto úžasné.

31.01.2013 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Krásná novela, přečtu si i jinou autorčinu tvorbu :)

15.01.2013 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Na Stařce a moře jsem měla dokonce ve škole i referát, vždy máme 2x do roka z četby. Kdybych si ho vybrala u maturity, můžu se spolehnout sama na sebe, že bych to dala z fleku třeba i ted :)

04.01.2013 5 z 5

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Krátká, ale velice poučná novela.

04.01.2013 5 z 5

Rabínova dcera Rabínova dcera Reva Mann

Pochopila jsem význam slova ortodoxní..Tato knížka pro mě byl opravdový zážitek.

25.12.2012 5 z 5

Dospěj! Dospěj! Ben Brooks

Kniha psaná z pohledu pubertálního kluka? Jo proč ne? :)

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Pro mě naprosto úžasná kniha. Autorka ani v jednu chvíli nesklouzla k nereálnému (například kdyby se Jack po osvobození choval normálně a neměl problémy s adaptací, s chůzí atd.. ) což mě na knize úplně fascinovalo. Pro mě to nejlepší co může být. Snad ji brzy budu mít ve své knihovně :)

24.12.2012 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Mě se líbila jak kniha, tak filmové zpracování:))

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Jednoduchá,krásná novela..

24.12.2012

Memento Memento Radek John

Memento jsem četla několikrát. Nejprve v dětství sama, později pro zopakování, a nakonec kvůli maturitní četbě. A pokaždý mě bavil příběh.

24.12.2012 5 z 5

Moje nejoblíbenější pasáže byly, když si ochočil kozla, a pak už bylo jen..a každým rokem se jeho stádo rozrůstalo :)) ..bylo to opravdu dost realistické :) Na to jak je to tlusté, jsem to ve svých cca 14 přelouskala celkem rychle :)

24.12.2012 3 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Tak konec jsem už vážně nečetla.. Zbytek knihy parádní - ale ten konec se už prostě nedal..

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Mě se tedy RUR líbil. Ze začátku mi sice dělalo problémy se zorientovat (ale to mě dělá u dramat pořád..) ale výsledek byl krásné čtení :)

24.12.2012 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Místy dosti smutné..ale to balady jsou..

24.12.2012 4 z 5

Hrabal.. No přelouskala jsem to, protože to mámv četbě, ale jinak bych to asi sama od sebe nečetla..

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Důkaz toho, že ne vždy musí být spojení upír - červená knihovna. Naačátku jsem byla trochu sklamaná, že z reálného prostředí se najednou stalo nereálné, ale po přečtení celé knihy jsem to už neřešila. Mám ji v paměti, a dlouho mít budu :)

23.12.2012 5 z 5

Pandemie a začalo to jako chřipka.. Pandemie a začalo to jako chřipka.. Daniel Kalla

Četla jsem ji asi před rokem. Jelikož se zajímám o viry, tak tohle bylo pěkné čtení :)

23.12.2012 4 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Tak v polovině jsem to zaklapla.. Pro mě prostě ne..

23.12.2012 4 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Na dovolené na chatě mi ji doporučila příbuzná. Nejprve jsem si říkala, tohle opravdu ne, ale stačilo se začíst a už to bylo :) Mám doma ještě knihu Hospoda Jamajka, tak snad se bude líbit tak jako tento román.

Nikdy se nezměň Nikdy se nezměň Elizabeth Berg

Kniha, kterou jsem si koupila na doporučení prodavačky v antikvariátu. Musela jsem jít, a poděkovat ji. Kniha je opravdu velmi čtivá, i když patří do červené knihovny. Pro mě (17letou holku) to byla ovšem velmi krásná kniha. A i přesto, že jsem z románů vyrostla, a počtu si raději nějaký pěkný bestseller, tak tato kniha mne zaujala ¨:)