Pandemie a začalo to jako chřipka..

Pandemie a začalo to jako chřipka.. https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/6373/mid_pandemie-a-zacalo-to-jako-chripka-duk-6373.jpg 4 52 12

Doktor Noah Haldane si je velmi dobře vědom, že nad lidstvem visí nebezpečí pandemie chřipky, podobné té, která v roce 1919 během čtyř měsíců zabila více než dvacet milionů lidí. Když pak z Číny dorazí zpráva o výskytu nových chřipkových kmenů, Haldane ví, že těžké časy právě nastaly. Není zapotřebí dlouhých výzkumů, aby zjistil, že nová choroba je mnohem nebezpečnější než SARS: zabíjí každého čtvrtého nakaženého člověka a za své oběti si vybírá především mladé lidi, kteří se doposud těšili pevnému zdraví. Vše se až děsivě podobá nákaze, která ovládla svět před devadesáti lety. Navzdory úsilí Haldanova týmu se akutní respirační kolapsový syndrom nepodaří lokalizovat. V době rozvinuté letecké přepravy se zabijácký virus může přenášet mnohem snadněji než španělská chřipka v roce 1919. Zprávy o nových obětech přicházejí z Hong Kongu, Londýna, Ameriky - a není divu, když někdo smrtící kmeny vědomě šíří...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Domino

Pandemic , 2004

denniys
28.02.2024 3 z 5

Příběh byl suchý..
Mohlo to být docela dobré čtení, ale chtělo to více popisů dopadů nemoci a méně politikaření, zajímavé byly části z pohledu teroristů..
Postavy byly celkem sympatické, ale našlo se poměrně dost nelogičností.. škoda

irskádívka
26.11.2022 3 z 5

Mohlo by to být velmi zajímavé čtení, ale naše realita s dobou covidu ukazuje, že svět není až tak jednoduchý a prvoplánový. Příběh je více o terorismu a lidech ovlivněných náboženským hnutím než o pandemii, ale i tak to bylo docela dobré.

jirimatejka
15.01.2022 4 z 5

Docela fajn čtení, i když víc než o pandemii to bylo o teroristech. Místy je to trochu prvoplánové a odhadnutelné. Postavy sympatické, uvěřitelné a celkový dojem dobrý.

Irika
04.01.2021 4 z 5

Pohodové čtení v době šílenství okolo korony, jen ta naše realita nekončí tak jednoduše a idylicky. Přitom takového viru, o jakém je kniha, by se lidi opravdu měli důvod bát, ne jak té naší chřipečky.
Nicméně kniha by mohla být lepší, za mě 75%.

Adhara
02.06.2020 2 z 5

Nebavilo. Sucho napísaný triler plný klišé, slabo charakterizovaných postáv, predvídateľného konca. Spočiatku to vyzeralo, že by sa to azda aj mohlo rozbehnúť, boli tam náznaky zaujímavých postáv. Ale nerozbehlo. Vo výsledku takmer žiadne emócie, žiadna šťava, žiadne prekvapenie. Na základe anotácie som očakávala čosi iné. Nebolo to napísané úplne zle a príbeh Noahovej manželskej krízy ma spočiatku ako-tak zaujal, ale to je asi tak všetko, čo môžem na knihe pochváliť.

KočkomilkaJana
21.03.2020 2 z 5

Pandemie je klišé nad klišé. Kanaďan Kalla jel asi podle scénáře nějakého amerického filmu, jinak si to neumím vysvětlit. Jména protagonistů jsou tak stereotypně směšná! Když k nim přidáme klasický vzhled superhrdinů - ať už vědátorů, agentů či záporáků - je to první větší ne pozitivní pocit z knihy či příběhu. A pak chyby, které trknou. Sice upoutají jen na chvíli, ale i tak snižují věrohodný prožitek. Tři návštěvníci přijdou do nemocnice, kde mají všichni roušku, ale ti tři ji mít nemusí? Vážně jde každý zelenáč na meeting s prezidentem USA? Nebo se jen tak scházejí na kávičku se supertajným agentem “Bondem”, díky kterému vzniká i domnělý milostný trojúhelník? Co mi ale opravdu vadilo, tak nepřítomnost bezpečnostních kamer v hotelu. Jde o fikci z doby po pádu Dvojčat (konspirační teorie se promítne i v Pandemii), tak jak to, že nikde nejsou kamery, díky kterým by se dalo cokoliv dohledat a spojit? Je to pro mne natolik silný rys příběhu, že mne znechutil jen o něco málo více než fakt, že lékař a specialista na pandemie přijde s myšlenkou sledování telefonu dříve než agent CIA…

aelfric
21.02.2020 5 z 5

Velice působivá kniha, vzhledem k podobnosti příběhu z roku 2004, k udalostem počátku 2020 ve skutečnosti, taky epidemie, příbuzna z SARS a MERS, taky rozšíření z Číny, rozšířená sebevražedným spůsobem fundamentalistickými muslimy, doporučuji.

DK197
31.10.2019 3 z 5

Asi jsem blázen, ale mě to teda nechytilo. Psáno, jak z pohledu záporáků, tak hrdinů, takže všechny plány víte dopředu a téměř nic vás nepřekvapí. To mě fakt nebaví. Navíc spousta jmen, titulů a míst, kde se příběh odehrává... z toho se trochu točí hlava (ačkoli opodstatnění to má). A ústřední dvojice je taktéž hned jasná... A navíc poamericku krásná a úspěšná (přestože jejich životy dokonalé naštěstí nejsou).

Ale čtivé to bylo, psáno moc hezky. A nebylo to pitomé. Ani přeslazené. Jen tomu chybělo víc šťávy a napětí. 50%.
A autorovi dám v budoucnu pro tu čtivost (sláva překladu) asi ještě šanci.

JiříM
23.07.2016 5 z 5

Supr! Dobre se cte.

Vlasta610
19.02.2013 4 z 5

Začátek mě moc nechytil, ale pak se to dostalo do spádu a byla jsem spokojená.

petka-2007
16.01.2013 5 z 5

Výborně se čte, od začátku do konce bezvadné!

Freedyn
23.12.2012 4 z 5

Četla jsem ji asi před rokem. Jelikož se zajímám o viry, tak tohle bylo pěkné čtení :)

nemoci kanadská literatura smrtelné choroby lékařské thrillery chřipka pandemie boj s nemocí postapokalyptické romány

Daniel Kalla
kanadská, 1966
2006  73%Pandemie a začalo to jako chřipka..
2006  82%Bakterie
2019  76%Nákaza

Kniha Pandemie a začalo to jako chřipka.. je v