fis.rena fis.rena komentáře u knih

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

V první řadě bych tuto knihu nehledala mezi thrillery,ale v sekci psychologického románu.
Čtení je zajímavé jak z vyprávění postižené Kitty,tak i z pohledu Alison. Říkám si...která z nich vlastně opravdu žije a která přežívá? Celou knihu provází různá zjištění a rozkrývání polopravd, skutečností a holých faktů.
Je tu láska,pomsta,lítost,prostředí věznice i domova pro postižené...vše podávané pozvolna,ale určitě zaujme.

15.04.2019 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Vraždy,únos,překvapení...dobrý čtení tenhle další případ Eriky.
Pro mě by mohl být víc rozveden psychologický obrázek Maxe,zajímalo by mě to.
Za mě ano, čtěte Roba.

01.04.2019 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Jess a Will,Stella a Dan...dvě dějové linky,romantika v době války,odpočinkové čtení bez překvapení. Ale jo,příběh pěkný, taková pohádka.

04.01.2019 3 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Špičkový psychothriller,který udržuje napětí od první stránky. Postavy jsou skvěle popsané,na žádné hluché místo jsem nenarazila...(to jsem byla spíš já hluchá,když na mě někdo mluvil a já četla) :D prostě tahle knížka chytne a vtáhne a není úniku.

16.04.2016 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Tak tihle sousedé mě naprosto strhali,jelikož jsem nemohla přestat číst :D prostě dobrý a proslulou nálepku bestseller si dle mého plně zaslouží. Super a šup tam s mými pěti hvězdnými. Doporučuji!

02.08.2017 5 z 5

Sběratelka parfémů Sběratelka parfémů Kathleen Tessaro

Příjemná nenáročná oddechovka,která přímo dýchá atmosférou kouzelné Paříže. I přesto,že veškeré spojitosti jsou zcela zřejmé,čtení baví,zaujme a nepustí. Měla jsem chuť se s Valmontem procházet a nechat se okouzlovat jeho vyprávěním a poznáním, s madam Zed si dát sklenku a Evu držet za ruku...prostě se nechte unášet na vlně "Ce Soir" .

27.02.2017 4 z 5

Sněhová sestřička Sněhová sestřička Maja Lunde

To je tak úchvatná kniha! Úchvatná obsahem i ilustracemi. Já ještě nikdy neviděla tak dechberoucí,"živé " obrázky a Sněhová sestřička si je skutečně zaslouží.
Příběh,kterým nás provází kluk Julián,má vánoční nádech,je veselý,smutný,plný naděje i slz. Příběh o tom,že vánoční duch není pouze vůně perníčků a nazdobený stromeček. Jak těžké je smíření se v duši dětské i té dospělé,a jak je důležitá pomoc a citlivý přístup.
Ráda se ke knize vrátím v další předvánoční čas a připomenu si,že mám být vděčná a pokorná.

15.12.2023 5 z 5

Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila Roman Vaněk

Poklady...co víc k tomu říct. Teď v karanténě si kuchařku chráním jak oko v hlavě,když funguju i jako závodní jídelna. Je v ní velká inspirace, skvělé rady a ty výsledky jsou boží. Romana žeru :)

08.05.2020 5 z 5

Rok v lese Rok v lese Emilia Dziubak

Nádherně ilustrovaná poučná kniha pro malé i větší děti,ve které je znázorněn život v lese v každém měsíci v roce. Na první dvoustraně je každé zvíře pěkně popsáno,tak není třeba mít strach,že nebudeme vědět,jak se který ptáček v knize nazývá,čehož jsem se obávala já :D

09.02.2020 5 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Kniha,která se vryje do mysli,dostane se pod kůži a dá podnět k přemýšlení. Napsané jasně,žádná "horká kaše".

08.08.2018 5 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Já jen opěvuji toto příjemné čtení (y) Nápad spojení lidí v dokonalý pár skrze DNA je úžasný. Všech pět dějových linek,do kterých všem zasáhla zmíněná DNA,mě moc bavilo,i přesto,že to není žádný krvák. V určitých pasážích prostě víte,co se stane,tušíte a ano,je to tak,ale já to odpouštím,čtení mě moc bavilo. Kdybych měla vyzdvihnout jednu dějovou linku,která mě nejvíce bavila,tak to nedokážu. Každá je něčím zajímavá a chytlavá...ať je to vědkyně Ells nebo Amy,která nemá tušení...všechny jsou top.

11.07.2018 5 z 5

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

A mně se to líbilo,je to fajnově napsaný psychothriller,zcela reálný,kde o napětí není nouze a můžu říct,že když jsem se začetla,stránky lítaly. Příběh rodiny,který se může stát komukoliv. Čtení je chvílemi smutné,deprimující z pohledu matky a na konci jsem si říkala,že vlastně kvůli takovým obdobným "kravinám" se dějí lidské tragédie.

20.12.2017 4 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Kniha se mi líbila a musím říct,že byla snad nejlepší z těch dosud přečtených,ve kterých čtenáři znají vraha. U thrillerů mám ráda zjišťovat kdo to provedl i proč,ale tady mi to tedy nechybělo,jelikož se pořád něco dělo a kniha je velice čtivá. Wonderland mě zklamal,ale teď si u mě Jennifer zvedla svou knižní laťku.

07.06.2017 4 z 5

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

Velice čtivý a zajímavý příběh tří přítelkyň,které bohužel rozdělí sebevražda jedné z nich a ony dvě se začnou zabývat otázkou "proč". Rozkrývající se osud Noelle mi stále více vnukává otázku "Jak moc vlastně známe své přátele a blízké?" Jak se říká...pod lampou největší tma. Doporučuji!

02.10.2016 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Krásné počtení (y) ,jsem velice mile překvapena,protože Vypravěčka teda spíš nic než moc,tudíž jsem od této knihy moc neočekávala. A vida! Vyprávění více osob a jejich pohled na věc a události je perfektní a moc se mi líbí v globálu čtení. V příběhu nic nepřebývá ani nechybí,naopak je tam všechno...láska,tragédie,smutek,otázky a posléze i odpovědi,ze kterých jsem se teda na konci obsypala husí kůží,protože jsem to takhle skutečně nečekala.
No,a ti sloni,že jo...to byla prostě nádhera číst. Kouzelná Botswana a divoká příroda,nádhera. Vřele doporučuji jako oddechovou četbu.

26.09.2016 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Tohle že je debut? Pak volám a žádám o další,protože nemám dost (y) moje očekávání bylo zcela naplněno.

12.10.2015 5 z 5

Pan doktor Marek Dvořák...to je přesně ten typ doktora,který,když vám řekne,že máte zlomenou nohu a jediné,co vám v tuto chvíli uleví,je trubička,kterou vám zavede do řitního otvoru,tak si prostě ty gatě svlíknete a vystrčíte prdku,aniž byste si uvědomili,že si z vás dělá srandu. Jeho humor je mi velmi blízký.
Kniha je psána formou rozhovoru a otázky jsou dobré. Některé jeho poznatky by si mělo hodně lidí vzít k srdci.

09.12.2023 5 z 5

Dokonalá chuť Dokonalá chuť Natalie Young

Jedna tichá, nenápadná žena,které si v davu rozhodně nevšimnete. Žije spořádaný život se svým manželem,který už tak spořádaný není. Nebo je? A pak je tu jeden den...zastavení mysli nebo plné uvědomění dlouho plánovaného činu,který jí dle jejího "osvobodí"? Ano,všechny situace mají nějaké vhodné řešení,ale každý to své vidí v něčem jiném. Jeden z nefungujícího manželství odejde,jiný ho dál žije. Další ho bude řešit vyhledáním jiné osoby,která bude jeho starosti a tužby sdílet bez toho,aby manželství nadobro opustil. Ale jsou i tací,kteří chtějí absolutní a definitivní řešení s pomocí rýče. Co se takovému člověku honí v hlavě se dozvíte právě v této knize. Čtení mě bavilo a pár receptů na zpracování Jacoba mě určitě neznechutilo...spíš jsem si obdivně pokyvovala hlavou s úsměvem na tváři. Surové čtení bez obalu to je bezpochyby,ale právě proto je to tak skvělý a jedinečný. Slabé žaludky tyto téměř tři stovky stránek opravdu nedají,to mohu potvrdit,ale snižovat hodnocení knihy právě kvůli tomu,že "to nedám",je mimo. Anotace přeci mluví jasně,ne.

27.08.2022 4 z 5

Kouzlo kuchyně Čech a Moravy aneb dědictví našich babiček Kouzlo kuchyně Čech a Moravy aneb dědictví našich babiček Roman Vaněk

Tato kuchařka už je náročnější na přípravu co do času...domácí chléb, výroba domácí šunky, vinné klobásy apod., ale jsou tu i poctivá jídla jako je dančí hřbet, kuřecí roláda nebo koleno na černém pivě. Jsou v ní skutečně recepty našich babiček ,které jsem ani neznala. Vše je, jak je zvykem, krásně přehledné a z fotek by člověk hned uždiboval :) provolávám 3x sláva.

19.03.2021 5 z 5

Sladké poklady české a moravské kuchyně Sladké poklady české a moravské kuchyně Roman Vaněk

Ten ovocný koláč,jo. A čokoládová roláda. Jo,a taky vanilková omáčka!
Uživatelka Clara del Valle by se měla naučit číst...na str.66/67 je 190g smetany,ale zakysané! Je třeba číst pořádně,ano,abysme zbytečně neodradili někoho,kdo by si kuchařku rád koupil a číst umí :)
Recepty jsou opravdu skvělé, poctivé.

25.05.2020 5 z 5