Kouzlo kuchyně Čech a Moravy aneb dědictví našich babiček

Kouzlo kuchyně Čech a Moravy aneb dědictví našich babiček https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135165/kouzlo-kuchyne-cech-a-moravy-aneb-dedictvi-nasich-babicek-135165.jpg 5 96 12

Knižní bestseller "Poklady klasické české kuchyně" doplňuje tato ještě lépe propracovaná a obsáhlejší kuchařská kniha Romana Vaňka z dílny Pražského kulinářského institutu. Do detailu popisuje více než 200 receptů české a moravské kuchyně řazené do 17 ti sekcí. Kuchařka obsahuje více než 500 špičkových fotografii, které vás krok za krokem dovedou k dokonalým domácím pokrmům. Kniha svým zpracováním nadchne úplné amatéry ale i profesionální kuchaře. Kniha bezpečně zaujme své čelní místo v knihovně každého milovníka poctivé kuchyně.... celý text

jarkaska
19.02.2022 5 z 5

Tato kuchařka mi zůstala, když se dcera odstěhovala, ta vlastní všechny od Romana Vaňka. I když mám různé kuchařky, tuto používám nejčastěji. Prostě super recepty.

martinka.exner
03.04.2021 5 z 5

Baví mě vaření s Romanem a ráda se k jeho receptům vracím. Moc se mi líbí, že je kuchařka moderní a inspiruje mě i ve stylu servírování. Super.

fis.rena
19.03.2021 5 z 5

Tato kuchařka už je náročnější na přípravu co do času...domácí chléb, výroba domácí šunky, vinné klobásy apod., ale jsou tu i poctivá jídla jako je dančí hřbet, kuřecí roláda nebo koleno na černém pivě. Jsou v ní skutečně recepty našich babiček ,které jsem ani neznala. Vše je, jak je zvykem, krásně přehledné a z fotek by člověk hned uždiboval :) provolávám 3x sláva.

Azmodan
06.01.2021

Kniha je velice kvalitní a drží si vysoký standard svých bratrů a sester - přehlednost, srozumitelnost, jednoduchost, kvalitu fotografií atd. Jen to téma není pro každého. Jitrnice, jelítka, klobásy a domácí pečivo, to není zrovna to, co by jste dělali každý víkend.
Přesto si myslím, že by neměla chybět v žádné knihovničce a to zejména pro své nepopiratelné kvality.
Doporučuji!

hroneczek
07.08.2018 5 z 5

Je pravda, že z předchozí kuchařky Pokladů vaříme více, ale i zde je spousta receptů, na které nedáme dopustit. Vše jasně popsáno, obsahuje i typy a rady nad zlato.

MorriconeTheGod
05.05.2017 5 z 5

Pro běžné vaření ne tak dobré jako poklady. Jde to často víc do minulosti a k jídlům už zapomenutým apod. Pokud si ale chcete udělat zabijačku nebo péct vlastní pečivo - určitě po knize sáhněte. Je spíš skutečně pro nadšence.

luboss23
31.12.2014 5 z 5

Další z výborných kuchařek od Romana Vaňka. Jsem z nich nadšen. Jen víc, jen houšť... ;-)

MarieAnnaSarah
26.12.2013

Gastronomie je mou láskou, hobby i obživou a pan Vaněk patří k českým kuchařům, kterých si vážím a bezmezně je uznávám, takže touto knihou se Ježíšek trefil do černého :)

Kniha obsahuje známé i zapomenuté recepty našich babiček podané jednoduchou formou, u složitějších receptů doplněnou fotografiemi s postupem. Vše podtrženo fotkami s dokonalou úpravou přímo na talíři, která dokazuje, že nejen zahraniční speciality mohou být oku lahodící. Jedním slovem krása. Jsem naprosto spokojena a doporučuji knihu všem i začínajícím kuchařům.

Evickar
05.11.2013 5 z 5

Další skvělá kuchařka od pana Vaňka, která se spíše soustředí tentokrát na výrobu domácích uzenin a zabíjačku, ale i tak se v ní najdou další klasické české recepty s krásnými fotografiemi.

Nuny
14.08.2013 5 z 5

Kuchařka je moc hezky udělaná a má moc pěkné fotky. Recepty mě velmi zaujali, už jen pro to, že některé vůbec nedělám. Základ jsou poctivé suroviny a pak už jde všechno samo ;).

Ronin Roujin
12.06.2013 4 z 5

Nejklasičtější česká jídla i exotičtější mňamky ale rozhodně kuchařka, kterou využije každý, kdo se rozhodne přestat babicovat a začít opravdu vařit.

dafulka
06.10.2012

jestli bude jako předešlá kniha, tak to se je na co těšit

Roman Vaněk
česká, 1969