fiona007 fiona007 komentáře u knih

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Harry byl opravdu skvělý, jsem ráda, že nepodlehnul své neřesti, protože kdy alkoholuje, tak mě to moc neba. Každopádně příběh poutavý, a ten konec... Nemůžu tomu uvěřit a vysloveně jsem zvědavá na další díl.

03.04.2015 4 z 5

Tak jsem si pěkně zopákla dějiny a dozvěděla jsem se něco navíc. Byla to sranda, opravdu jsem se v několika momentech válela smíchy (třeba: A kolik lidí už jsi konvertoval?, No záleží na úhlu pohledu). Trochu mi to ovšem připomnělo Forresta Gumpa. Ale doporučuju a už se těším na Analfabetku.

27.11.2014 4 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Už ne tak dokonalý jako jednička, ale pořád napínavé a více se to motá kolem Lisbeth, Michael ustoupil do pozadí. Pořád se to dobře čte a rozhodně je to zajímavé, hlavně ke konci

13.08.2014 4 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Hezký upírský příběh tentokrát z našeho prostředí. Rozhodně zajímavé pojetí, a jsem ráda, že konečně něco z Česka o upírech.

13.08.2014 3 z 5

Předposlední knížka přečtena jedním dechem. Zajímavě podané informace o Voldemortově mládí.
Rozhodně mě bavil princ dvojí krve a jeho "rady" a konečné rozuzlení, i když to Harryho taky mohlo trknout, kdo to asi je :-) Nejlepší z lektvarů :-)
Jako vždycky na konci překvapení, který jsem obrečela.

12.08.2014 5 z 5

Trochu temnější a míň pohádkové pokračování.
Harry opět s přáteli objeví tajemství a nakonec vše vyřeší a odhalí pravdu.
Skvělé pokračování.

12.08.2014 5 z 5

Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje... Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje... Ursula Poznanski

No teda ze začátku až zhruba do dvou třetin knih jsem se nudila, vůbec mě to nebavilo. Začalo mě to bavit až v okamžiku, kdy se do toho zapojila Emily s Viktorem. To odhalení bylo skvělý, hodně promyšlený, asi zajedu do Londýna projet se metrem :-) Ale jinak, přestože knížka byla na doporučení s tím, že by se mi mohla líbit, přes půlku knížky jsem protrpěla. Proto hodnocení 2 z pěti a to jenom kvůli skvělé propracovanosti a promyšlenosti příběhu a jeho rozuzlení.

12.08.2014 2 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Skvělé pokračování předchozího příběhu, kde už je i více akce, hlavně se přidávají další postavy. Čte se to jedním dechem.

08.08.2014 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Nejdřív je to taková pěkná pohádka, která postupně temní. Tolkien píše hodně popisně, ale zase můžeme namáhat svojí fantazii. Příběh malého hobita mi neskutečně učaroval.

08.08.2014 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Knížka navazuje na první příběh, rozvíjí ho, jsou zde nové postavy. Rozhodně překvapující závěr druhé knížky.

07.08.2014 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Opět super kniha, nejdříve maličko zdlouhavé v Honkongu, ale pak se to rozjelo, opět se skvělým rozuzlením.

07.08.2014 5 z 5

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

Tahle knížka mě okouzlila. Konečně je to taky slaďárna ze strany kluka.
Líbí se mi ty flashbacky do minulosti, celá ta střeštěná famílie Leny.
Je to napínavý, vtipný čtení:-)

06.08.2014 5 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

co je moc, je moc. Tohle pokračování mě nebavilo, bylo dobré až ke konci, kde se konečně dělo, a dokonce nastalo pár překvapení:-)

06.08.2014 3 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Super zápletka, knížku jsem přečetla snad během dvou dní, je to čtivé, vtipné, super

06.08.2014 4 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Pokračování dobré, pořád napínavé, vtipné je, že se to celý stane během pár dní :-)

06.08.2014 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Bravo, to se opravdu povedlo. Skvělý romantický příběh, nejvíc zbožňuju ten začátek, než ona zjistí to tajemství. Romantická slaďárna hlavně pro puberťáky, ale jsem z ní nadšená:-)

Divergence Divergence Veronica Roth

Knížka mě okamžitě vtáhla do děje. Líbil se mi hezky popsaný svět i postavy.
Rozhodně zajímavej nápad, příběh je napínavý, překvapivý, nechybí ani romantika. Prostě super.

06.08.2014 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

no... Jestli to fakt psala J. K. Rowling, tak asi zapomněla jak se píše.
Je to neskutečně zdlouhavý.
Bavil mě vztah Robin a Strika, v příběhu nahlédneme do detektivní práce opravdu do detailu.
Posledních asi 70 stránek je to napínavý, ale zbytek knížky by se dal zcuknout určitě o polovinu.
Sice to není Poirot, ale detektivka dobrá.

31.07.2015 4 z 5

Nikdy se nepřestala usmívat Nikdy se nepřestala usmívat Martin Štefko

Jednoznačně skvělý! Knížku jsem přečetla za jediný den, musela jsem číst v kuse, jak to bylo napínavý. Líbil se mi vztah, který si Alexandra vytvořila s Robertem. Některé pasáže popisující vraždy jsou neskutečně realistické, zvláště TA jedna.
Vřele doporučuju všem, co chtějí napínavý příběh nebo trochu drsnější detektivku.

31.07.2015 5 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

No, upřímně, mrzí mě, že to musím říct, ale film lepší než kniha.
Bavilo mě, jak je knížka psaná formou deníku, ale příběh byl natahovaný a mnohdy mě dlouhé pasáže nebavily.

31.07.2015 3 z 5