Fazolecek Fazolecek komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Příběh ze života obyčejných lidí. Líbil se mi, ale na 5* to nebylo. Ačkoli byla kniha zajímavá, myslím, že brzy zapomenu o čem vlastně byla.

21.06.2024 4 z 5

Drž se Drž se Harlan Coben

Tolik kombinací a pořád to do sebe zapadá. Je obdivuhodné jak sám autor dokáže tolik kombinovat a neztratit se. Napínavý příběh, který Vás nenechá jít spát.

09.01.2023 5 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Nemůžu dát jinak než 5*. Ano jmen je v knize opravdu hodně, ale pokud čtete sérii od začátku, tak nemůžete mít problém. Mě spíš než jména vyvádějí z míry skořicoví šneci =) příjde mi, že tam ti lidi nic jiného nejedí asi oblíbený pokrm autorky =)

23.09.2021 5 z 5

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Za mě jedna z nejlepších ze série. Nečíst sérii od prvního dílu asi by mě mátlo množství postav a jejich osudy. Tady na této sérii je dobře vidět vztahová linie. Kniha dějově zasazená do období druhé sv. války prolínající se se současností. Povedená

15.05.2021 5 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Těžce se sháněla,ale nakonec jsem ji sehnala. A stála za to. Zajímavý námět, příjemná detektivka, moc dobře se četla.
SPOILER: jen co mi trošku vadilo, tak to byla Erika a její těhotenství. A v některých pasážích si dost protiřečila. Řešila co smí a nesmí jíst v těhotenství a to se celou knihu nalívala colou =)

19.12.2020 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Perfektní, moc se mi líbila, napínavá od začátku do konce. Super krimi a nechyběla ani romantika. Jen mám problém, nemůžu sehnat druhý díl =(

20.09.2020 5 z 5

Na památku černá Na památku černá Carlene Thompson

Škoda, že nemůžu dát víc hvězd. Tuto knihu jsem měla dlouho v knihovně aniž bych tušila, že to může být jedna z nej =) Nevím co napsat abych nepoužila spoiler. Celá kniha od začátku až do konce je jedno velké napětí, žádné obkecávání, žádná omáčka...Dokonce jste ochotni začít věřit na duchy a nadpřirozeno =D a konec? Neřeknu =D

26.10.2019 5 z 5

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Prozatím poslední díl ze série. Byla to dlouhá série s hodně tlustýma knihama. Říkala jsem si, že jsem konečně u posledního dílu a změním autora. Po přečtení poslední strany se nemůžu dočkat dalšího dílu a věřím, že bude stát za to =) A těm co se knihu chystají číst, doporučuji číst sérii postupně, přece jen jsou v knihách jisté důležité návaznosti =)

14.10.2019 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Mé první scifi a celkem se dalo. Co mi v knize vadilo, byly zdlouhavé technické popisy. Děj je napínavý, takže když jsem proletěla technické záležitosti, můžu hodnotit jako super =) Na chvíli se zase vrátím k thrilerům než sáhnu znovu po scifi.

23.01.2019 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Fiktivní příběh, který Vás někdy málem přesvědčil, že je skutečný. Nebyla to top kniha, ale ani neurazila. Nemám výtek =)

06.06.2023 4 z 5

Kouzlo všité do šatů Kouzlo všité do šatů Barbara Davis

Romantický příběh, který se dobře četl. Jediné co mě ve čtení rušilo, byla čeština Rory. Nepochopila jsem důvod proč by takto Rory měla mluvit. A na korektuře si mohli dát více záležet, tolik chyb v knize jsem dlouho neviděla.
Ale příběh byl hezký, kniha čtivá =)

14.04.2023 4 z 5

Nikomu ani slovo Nikomu ani slovo Harlan Coben

Tolikrát jsem věděla jak to dopadne a stejně to dopadlo jinak =) hodně napínavé čtení do poslední stránky.

30.10.2022 5 z 5

Tajemství Tajemství Kathryn Hughes

Pro mě oddechové čtení se zajímavým a napínavým příběhem. Baví mě knihy, kde se prolínají časové (dějové) linky. Můžu vřele doporučit =)

22.09.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Má první kniha od Hartla. Četla se dobře, ale 500 stran a o čem? Humoru tam bylo pramálo, spíš na mě kniha často působila depresivně. Přečíst se dala, ale nebyl to můj šálek kávy =)

24.01.2022 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

V knize mě bavilo posledních cca 50 stran. První polovina bylo pořád omílání jednoho a toho samého dokola.

16.02.2021 3 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Můj šálek kávy to nebyl, dočetla jsem, jelikož nerada nechávám rozečtené knihy. Naprosto nevěrohodný příběh. Nedovedu si představit ženu, která by takovéhle jednání snášela.

14.10.2020 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

První polovinou jsem se prokousávala a říkala si, že teda nic moc. Druhá už byla lepší =) Chvílemi mi kniha připadala jako určená spíš pro věkovou skupinu young adult =) Originální příběh, dobře se četla =)

10.02.2020 4 z 5

Tatínkova holčička Tatínkova holčička Mary Higgins Clark

Stránky odsýpaly, zajímavý námět, ale na můj vkus málo akční. Oddechová četba, která neurazí. Další knihy od autorky asi vyhledávat nebudu =)

30.06.2019 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Prvních cca 100 stran jsem si říkala, že tahle kniha ode mne dostane nejhorší hodnocení jaké jsem kdy dala. Ale nakonec to zase až tak špatné nebylo.
Začátek pro mě byl nuda, konec překombinovaný, místy až moc drastický. Sečteno, podtrženo to docela ušlo =)

28.04.2019 4 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

No, nevím. Čte se to dobře, rychle stránky odsýpají, ale nebýt toho konce, asi už po dalším díle nesáhnu. Takhle mě zvědavost donutí.

20.01.2024 4 z 5