Fanda74 Fanda74 komentáře u knih

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Ze začátku mě to hodně bavilo, souhlasím s tím, že mi to připadalo jako takový slabší odvar románů D. Browna, ale to rozuzlení je takové neuvěřitelné, až celkem nezajímavé. Jsem zvědavý na jinou knížku tohoto autora.
Na druhou stranu hlavní hrdina je sympatický, dobře se to čte.

18.09.2019 3 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Asi jo, velmi dobře se povídka čte a konec si můžeme vyložit jakkoliv, paradoxně nepůsobí pesimisticky, měl jsem při čtení takový příjemný pocit, jako by se všechno odehrávalo v takovém klidném snu.

09.09.2019 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Pro mě první setkání s touto autorkou a hned zásah. Velmi pěkné čtení, na osudech obyčejných lidí se nejlépe přiblíží historie - tady 100 let a osudy "jedné" rodiny. Nic moc veselého a napětí až dokonce. Těším se na další knížku autorky

09.09.2019 5 z 5

Příjemná, oddechová knížka na letní dny. Úplně jsem si vybavil takové ty americké "romantické" komedie. Asi jsem Sáře trochu i záviděl :-)

25.08.2019 4 z 5

Ema Destinnová : česká pěvecká legenda Ema Destinnová : česká pěvecká legenda Miloslav Pospíšil

Velmi zajímavá knížka, i když pro mě poměrně těžká. O opeře toho moc nevím, spíš mě zajímal příběh umělkyně, která se stala doslova světovou hvězdou a proslavila český národ ve světě. A jak jí odměnil český národ ... tak jak to prostě umíme :-(

30.07.2019 4 z 5

Svatý rváč: Román o Jeronýmovi Pražském Svatý rváč: Román o Jeronýmovi Pražském Milena Štráfeldová

Knížku jsem si rád přečetl a rozšířil jsem si obzory, protože o Jeronýmovi Pražském toho moc nevím, rád jsem si udělal obrázek i o studentském životě ve středověké Praze.... trochu mě rušilo propojení s přítomností, i když v konečném důsledku byl příběh Lukáše, Barytona a samotné autory také zajímavý. Na druhou stranu text nebyl nijak chytlavý, mám radši jednolité příběhy, i když chápu, že o Jeronýmovi se toho moc neví...

28.07.2019 2 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Když čtenář toleruje takový ten „americký styl“, jako že všechno nakonec dobře dopadne, tak opět musím napsat, že to je velmi dobrý román. Je čtivý, nechybí tomu napětí, ale hlavně je to zase o běžných lidech, o tom, co se reálně může stát (a nejspíš stává), o tom, o čem možná ani nepřemýšlíme, ale týká se nás to všech (i když můžeme mít pocit, že ne). Autorka píše o skutečnostech i maličkostech, které prostě jsou. Na knihách Jodi Picoult mám rád to, že v konečném důsledku dokážu pochopit každou ze zúčastněných postav a vůbec to neznamená, že s jednáním všech postav souhlasím, prostě každý žijeme, tak jak umíme a tak, jak nám prostředí dovolí.
„Kolik výjimek uděláte, než si uvědomíte, že pravda, kterou vám říkali není pravdivá.“
„… není nic sobečtějšího, než snažit se změnit něčí mysl, protože ten druhý neuvažuje jako vy.“

„Sednu si na kraj postele a pak se na chviličku stulím pod její paži. Opírám se uchem o její hrudník. Naposledy můžu být jejím dítětem.“

29.06.2019 5 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Dobrá, napínavá knížka plná neočekávaných zvratů.

13.05.2019 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Další dobrá, čtivá detektivka ze série případů Roberta Huntera. Tento román mi možná zatím připadal nejsilnější, osobně se dotýká hlavního hrdiny, je tam nepříjemná manipulace, až psychické týrání - pořádně mě mrazilo, podobně jako u všech autorových knih. Dobře napsané a čtivé.

27.01.2019 5 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Velmi pěkná knížka a ani troch nevadí, že konce je očekávatelný, naopak je čtenář zvědavý, jak se příběh bude dál vyvíjet. Milé, chytré a dojemné.

27.01.2019 5 z 5

Cti otce svého, ale miluj ženu svou Cti otce svého, ale miluj ženu svou Antonín Polách

Krásný historický román. „Romantický příběh“ na pozadí historických události a ropzvoje nového věku u nás – humanismus, renesance. Zájem o tento příběh ve mně vzbudila návštěva zámku Březnice a jako první jsem přečetl knihu „Krásná Filipina“ Brigitte Riebe, a to jsem sáhnul trochu vedle. Antonín Polách se čte úžasně, čtenář by i věřil, že to tak bylo…

04.01.2019 5 z 5

Nevěsta Borgiů Nevěsta Borgiů Jeanne Kalogridis

Dobrý román, čtivé, napínavé.

28.12.2018 5 z 5

Krásná Filipína Krásná Filipína Brigitte Riebe

Po knížce jsem sáhnul po návštěvě zámku Březnice (a podobně jako na zámku) se z tohoto velmi zajímavého příběhu dalo dostat víc. Chyběl mi pohled ze strany Ferdinanda Tyrolského a trochu širší uvedení do konkrétní doby a reálií. Možná to bylo moc jednoduché. Líbilo se mi členění kapitol podle bylin - to je hezký nápad.

26.11.2018 1 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Takové oddychové čtení, ale musím přiznat, že jsem většinu postav chápal, občas mě ta realita až rozesmutněla, občas pobavila, ale celkově jsem se tam nedozvěděl nic nového. Tak spíš, že jsem si to přečetl a tak trochu hořce řekl „jo, tak to je“. Na knížkách Patrika Hartla mám rád, jak se dokáže trefit do situací, které známe. No ale jsem zvědavý na další knížku - jak dlouho s tím vydrží ????.

24.11.2018 3 z 5

Volá Berlín Volá Berlín Kelly Durham

Dobrý román, pohled na druhou světovou válku úplně z jiného úhlu.

18.11.2018 4 z 5

Mexická vlna Mexická vlna Maxim E. Matkin

Opět jsem vůbec nebyl zklamán, trochu vážnější, až smutné...

29.10.2018 4 z 5

Bonaparťačka - Lásky pražské plavovlásky Bonaparťačka - Lásky pražské plavovlásky Thea Schejbalová

Není to žádná romantika, jak by se podle obalu mohlo zdát, zajímavé téma, ale ne úplně dobře se mi to četlo. Trochu přeskakování v ději, občas jsem se trochu ztrácel...

29.10.2018 2 z 5

Skryté okno Skryté okno Rachel Abbott

Čtivé, napínavé, ale možná až moc náhod a zbytečných komplikovaných scén.

17.10.2018 2 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Zajímavě zpracované - stejný příběh viděno dvěma postavami - ženský a mužský pohled. Není zde tolik vtipných scén jako v předcházejících knížkách autora, ale vůbec to nevadí, aspoň je to něco jiného. Intimní příběh dvou sourozenců.

17.10.2018 4 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Napínavé, čtivé, ale závěr mě docela zklamal...

17.10.2018 3 z 5