Fanda74 Fanda74 komentáře u knih

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Taková střední cesta - detektivka, kde už od začátku tušíte, kdo bude ten zlý, pak se to nějak rychle semele, vcelku nesympatická vyšetřovatelka (možná by nebyla, kdybych její případy četl postupně a přišel jí na chuť) a zápletka mi taky nepřipadal nijak zvlášť výjimečná. Ale pěkně se to čte.

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Trochu mi trvalo než jsem se prokousal tak první třetinou, ale protože už jsem nějaké knihy o této autorky četl, tak jsem asi tušil, že používá opět stejný princip - čtenář se zase až na konci dozví, co se vlastně stalo. Třeba Sedmilhářky nebo Manželovo tajemství se mi líbily víc, ale tato kniha také není špatná. Jak pár vteřin může nabourat vědomí tolika lidí a přivodit jim výčitky - jestli jsme náhodou nemohli udělat něco jinak.

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

Moje první kniha od Ivanky Deváté a pobavil jsem se asi tak, jako když jí slyším vyprávět v TV. některé "vtípky" jsou možná tak nějak natlačeny, ale zase třeba pobyt v blázinci popisuje vtipně, ale velmi citlivě. Ani z toho nepadá na čtenáře smutek, i když je to vlastně také kniha o stáří.

První kněžna aneb Závrať moci První kněžna aneb Závrať moci Jiří Bílek

Chtěl jsem si přečíst nějakou beletrii z tohoto období, a tak jsem vlastně spokojený. Myslím, že si autor nechtěl vyloženě vymýšlet, čerpal z toho mála, co víme, a proto možná román není až tak nabitý dějem nebo jsou tam vyloženě hluchá místa, ale asi maximum z toho mála, co se ví. Je to čtivé a pro mě určitě realističtější pohled na život prvních Přemyslovců než třeba nějaké heslo ve slovníku.

09.08.2021 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Takový hořký humor, i přes použity dialekt se knížka dobře čte, četl jsem už "Chirurga" a určitě se těším na další knížky autorky. Z toho je cítit život, prostě tak, jak plyne, možná žádná pozitiva, ale to je asi o úhlu pohledu.

12.07.2021 4 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Tady jsem byl vcelku nadšený. První kniha Jiřího Hájíčka. Ten příběh je takový v podstatě normálně obyčejně neobyčejný, asi všechny postavy jsem chápal, nic mi nepřipadalo přehnané, čtivé.

12.07.2021 5 z 5

Povídky o nelásce Povídky o nelásce Michal Viewegh

Já jsem byl spokojený, docela jsem se i zasmál, i když to bylo takové hořkohumorné. Nejsem vyloženě čtenář povídek, ale toto mě zabavilo. Kromě poslední části divadelní hry, to jsem přečetl silou vůle, ale možná je to opravdu tím, že nejsem na tento žánr zvyklý. Ale povídky se mi líbily..

12.07.2021 4 z 5

Nikdo neví, že jsi tady Nikdo neví, že jsi tady Nicoletta Giampietro

Pěkné, takové "Musíme si pomáhat po italsku", ale obrau života lidí za 2. sv. války je mi asi z Evropy nejvzdálenější, tak se mi to román dost líbil. Knížka má napětí, inspirováno skutečnými událostmi.

12.07.2021 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Velmi příjemné překvapení - detektivka trochu ve stylu Agathy Christie ale z našeho současného prostředí. Několik postav a každá má nějaký motiv nebo škraloup a čtenář fakt neví, resp. já jsem nevěděl :-). Na rozdíl např. od severských detektivek tento román není stavěn na "extrému, krvelačnosti a nejrůznějších zvláštnostech", ale na příbězích a charakterech postav, možná i náhodách - taková detektivka po česku, ale moc pěkná.

21.06.2021 5 z 5

Kolo štěstěny Kolo štěstěny Ken Follett

Já jsem spokojený - čtivé, mělo to švih, napětí, taková rodinná sága - dva pořádní "zloduši", myslím že všechno, co k tomuto typu "pokračování Dickense a Dumase" patří.

21.06.2021 4 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Moje první kniha autora, napínavé, čtivé, ale přiznám se, že celkově mě ten příběh až tak nezaujal a připadal mi zbytečně překombinovaný.

21.06.2021 3 z 5

Pražská buzna Pražská buzna Jiří Markvart

Kniha se mi líbila, otevřené, bez pretvarky, myslím že realita taková je, i když je to psáno s nadsázkou a takovou lehkostí.

20.04.2021 4 z 5

Mlsná huba Mlsná huba Magda Váňová

Taková fakt jednoduchá oddychovka, byl jsem docela zvědavý co z toho vyleze, takže jsem to dočetl, ale jednoduché a slabé.

20.04.2021 2 z 5

Jiřina Steimarová - Ničeho nelituju Jiřina Steimarová - Ničeho nelituju Kamila Čížová

Poslouchal jsem jako audioknihu a vlastně se mi to líbilo. Biografie mam rad i když Jiřinu Steimarovou jako herečku neznám, ale je to kus historie. Na me možná zbytečně krátké.

20.04.2021 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Dobře se to četlo, ze všech postav mi byl asi nejsympatictejsi syn hlavního hrdiny. Jinak všichni naštvaní a negativní... Na druhou stranu knížka která se neodklada.

02.04.2021 4 z 5

Hana Hegerová - Lásko prokletá Hana Hegerová - Lásko prokletá Miroslav Graclík

Mám docela rád knihy Miroslava Graclika, ani bych je neoznacil za memoary, ale spíš kompilací lépe či měně dostupných informací. Zase mě to inspirovalo k poslechu desek Hany Hegerove - krása. Vlastně mi ani nevadil popis historických událostí jako spíš časté opakování textu, toho co již bylo napsáno například v předcházející kapitole. Na rozdíl od písní Hany Hegerove jde o výčet informací, nečekejte žádné emoce.

02.04.2021 3 z 5

Přešlé mrazem Přešlé mrazem Marie Formáčková

Takové oddechové, pohodové čtení. Líbilo se mi, jak se jednotlivé příběhy prolínají.

21.03.2021 3 z 5

Sestry B. Sestry B. Milena Štráfeldová

Poslouchal jsem jako audioknihu a určitě se mi líbilo více než třeba film Filipa Renče. Známý příběh očima dvou sester. Osudy Zorky Janů jsem vlastně vůbec neznal.

20.03.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Druhý díl rodinné ságy z Karviné musím říct, že opět jsem četl jedním dechem. Nejen, že se vrací k velmi zajímavym a ne úplně známým událostem naší historie, ale čtenář si velmi oblíbí jednotlivé postavy a vlastně je vůbec nechcete opustit. A hlavní je, že každý se snažíme nějak přežít a každý toužíme po štěstí. Kniha se mi líbila moc.

20.03.2021 5 z 5

Rozhovory s přáteli Rozhovory s přáteli Sally Rooney

Při čtení jsem si vybavil seriál HBO Girls, ale ten mě bavil víc. Přečetl jsem, ale asi zásadní kniha to není.

20.03.2021 1 z 5