Fanda74 Fanda74 komentáře u knih

Knížku jsem přečetl na jeden zátah, začal jsem v tramvaji a když jsem vystoupil, tak jsem si sednul na lavičku, abych jí dokončil. Smutné, ale i plné naděje, krásné, jemné a pravdivé. Knížka, u které se usmíváte a tečou slzy současně. Klidně bych to přirovnal třeba k „Malému princi“. Asi půjdu koupit hyacinty.

„Pamatuješ si, jak jsi ze začátku, když jsme byli čerstvě zamilovaní říkal, že spát je utrpení?“
„Ano. Protože spánek jsme nemohli sdílet. Každé ráno po probuzení jsem prožil několik nesnesitelných vteřin, než jsem zamrkal a uvědomil si, kde jsem. Než jsem si uvědomil, že jsi tam taky.“

24.07.2018 5 z 5

Láska je chyba v programe Láska je chyba v programe Maxim E. Matkin

"Polnočné deníky" se mi asi líbily o trochu více, ale tato kniha se mi opět četla dobře. "Deníky" byly možná vtipnější, ale tady je zase výraznější dějová linka, příběh, u kterého jsem byl docela zvědavý jak dopadne. Lehké, ale hodně příjemné čtení.

18.07.2018 4 z 5

Půlnoční deník Půlnoční deník Maxim E. Matkin

Výborná knížka, u které jsem se docela zasmál, někdy i nahlas, i když to v podstatě moc veselé není, spíš tak nějak trpce pravdivé. Autor(ka), už je známo, zda je to žena nebo muž?, píše hlavně o depresích, o smyslu života, o lásce a o sexu ... prostě přesně něco takového jsem potřeboval číst :-). Partnerské vztahy. Rád jsem si knížku přečetl ve slovenštině, působí to tak nějak jemněji až roztomile. Těším se na další.

18.07.2018 5 z 5

Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly Cynthia Harrod-Eagles

Rodinná sága ve stylu „Panství Downtown“, kde hlavním pojítkem mezi osudy jednotlivých postav je začátek 1. světové války a vstup Velké Británie. Mě to hodně bavilo a vyhovuje mi beletristický způsob výkladu historie, možná jsou některé události upravené tak, aby zapadaly do příběhu, ale když jsem si to dal do kontextu s tím, co třeba vím nebo spíš jsem četl jinde, tak se autorka drží historie. Nějakou dobu mi sice trvalo, než jsem se srovnal v postavách (je jich tam moc), ale dá se. Do dalšího dílu určitě půjdu, čte se to dobře. Od autorky jsem četl „Já, Viktorie“ a to se mi líbilo hodně…

05.07.2018 4 z 5

Ten den jsem se rozhodl zemřít Ten den jsem se rozhodl zemřít Jonathan Destin

Silný a smutný příběh, ale nelíbil se mi styl zpracování. Je to takový rozkouskovaný deník - chápu psal ho hlavní protagonista příběhu. Ač vůbec nechci zlehčovat závažnost tématu, myslím že lepší beletristické zpracování by přidalo na naléhavosti a působení tématu. Tato kniha pro mě byla spíše informační "něco špatného se děje a dít by se to nemělo", ale vyloženě emočně mě to nezasáhlo (možná až na výpověď obou rodičů).

18.06.2018 2 z 5

Králova konkubína Králova konkubína Anne O'Brien

Čtivý, historický román. Ze začátku taková pohádka o tom "jak chudá holka ke štěstí přišla", ale nakonec jsem se do toho začetl. Líbilo se mi, že hlavní postavou je žena, která skutečně žila a její příběh byl vcelku zajímavý.

18.06.2018 3 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Vlastně ani nevím, jestli je příběh hezký, spíše je to o takových životních paradoxech, které ale věřím, že jsou reálné. O člověku, kterému se fakt nedařilo v žádné době a ať dělal, co dělal, tak to nikdy nedopadlo dobře. Líbí se mi styl psaní autora, součástí vyprávění jsou krátké úvahy a zamyšlení na životem, které jsem si třeba četl i dvakrát, abych si řekl „jo, tak to je“. Myslím, že se ke knížce časem vrátím, je tam toho dost, co je dobré si připomenout.

10.06.2018 5 z 5

Ty, ja a tí druhí Ty, ja a tí druhí Fionnuala Kearney

Zajímavý, rodinný příběh, ale knížka mě úplně nechytla. Dočetl jsem jí, protože jsem byl zvědavý, jak se bude příběh vyvíjet, ale ač silný příběh, tak mě to emočně vůbec nechytlo. Jediná postava, která mi byla sympatická byla dcera Meg.

22.05.2018 2 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Krásná, čtivá, kniha - silný a smutná příběh. Velmi dobře se to čte.

16.04.2018 5 z 5