Půlnoční deník

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Deníkový román z bratislavského prostředí, který autor píšící pod pseudonymem vydával v autentickém čase na pokračování v internetovém časopise "inZine". [česky] "Pár nocí, které stály za zaznamenání" ze života mladého muže, který se po rozchodu se svými třemi partnerkami cítí náhle osamělý uprostřed davu i hektického společenského života. Příběh se odehrává především po bratislavských barech. S mírnou ironií vůči sobě a se sžíravým sarkasmem vůči ženám vůbec a vůči těm okolo sebe zejména líčí události, které během půl roku jeho život i jeho pocity trochu posunuly. Jeho životní dramata se odehrávají v dimenzích "chci ji, nechce mě", případně naopak, rozhovory se točí téměř výhradně kolem probíhajícího, případně z různých důvodů neprobíhajícího sexu a veškeré aktivity rovněž. Pocit deprimující osamělosti, plynoucí z hrdinova zavedeného a jinak zřejmě dobře fungujícího egocentrismu a z celé společnosti, v níž se pohybuje, je podám velmi autenticky, živě, čtivě. Dobře napsaný příběh kazí občasné hrubé gramatické "lapsy" překladatele. vavrovak...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/39466/pulnocni-denik-39466.jpg 3.7148
Žánr
Romány, Literatura slovenská
Vydáno, Filip Trend
Orig. název

Polnočný denník, 2002

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (17)

Kniha Půlnoční deník

Přidat komentář
lacola
23.11.2018

Kniha popisuje životy Matkina, jeho všech bývalých, současných i budoucích milenek a také členů jeho rodiny (hlavně sestra Hysterka a matka jsou zobrazeny skvěle). Jako prvotina velice dobré. Ale další romány jsou mnohem lepší :-). Čteno ve slovenštině.

Ninash
22.10.2018

Príbeh dobrý, dej priemerný, súčasný, trošku psychológie, trochu sexu, trochu z nudnostie tejto doby. Moja recenzia je univerzálna pre všetky knihy autora Matkina sú totiž všetky rovnaké. Buď ich miluješ alebo nenávidíš...

todilka
01.10.2018

Po knížce jsem sáhla kvůli čtenářské výzvě a kvůli tomu, že jsem se doslechla, že není známé pohlaví autora (teď už ho znám, ale záměrně jsem po tom nepátrala). Celou dobu jsem tudíž hádala, zda příběh napsal muž či žena a musím říct, že jsem si dlouho jistá nebyla, ale nakonec jsem hádala správně. Jinak jsem ale čekala zřejmě něco víc. Zhruba od poloviny mě to začalo celkem i bavit, ale jinak nic extra.
Jedna hvězdička je za vynikající sarkastický styl a humor, druhá za krásu a sex-appeal slovenského jazyka a třetí za umění...jak to jen říci...krájet příběh na těch správných místech.
*čtenářská výzva 2018: kniha od slovenského autora

Fanda74
18.07.2018

Výborná knížka, u které jsem se docela zasmál, někdy i nahlas, i když to v podstatě moc veselé není, spíš tak nějak trpce pravdivé. Autor(ka), už je známo, zda je to žena nebo muž?, píše hlavně o depresích, o smyslu života, o lásce a o sexu ... prostě přesně něco takového jsem potřeboval číst :-). Partnerské vztahy. Rád jsem si knížku přečetl ve slovenštině, působí to tak nějak jemněji až roztomile. Těším se na další.

eduard7019
06.01.2018

Autorov-(kin) debut, po ktorom som netrpezlivo očakával každú ďalšiu knihu.

tess.de.veles
12.12.2014

Miluju tuhle knihu...asi nejvíc z jejích všech.....

ripo
04.11.2014

Svojho času som to pravidelne čítaval na webe inzine.sk. Bolo to niečo nové, svojou formou a štýlom písania. Ten je však už dnes bežný. Toto bolo ale prvé ...

Sherilyn
15.09.2014

Od novinky jsem se dostala u mého oblíbeného Matkina opět zase trochu k něčemu staršímu. Ó jak jsem byla nadšená, to je zase on, to je můj Matkin, tak skvělý, tak perfektní. Kniha se mi velmi líbila, smála jsem se, brečela, šel mi mráz po zádech a jako vždy jsem se sama musela zamyslet nad životem, který mi občas proplouvá mezi prsty.

1