Fanda74 Fanda74 komentáře u knih

Tři v háji Tři v háji Michal Viewegh

No, takové rychlé nenáročné čtení. Až tak moc jsem nečekal, tak jsem nebyl zklamaný. Asi nebylo úplně jednoduché, aby tři autoři psali jeden příběh, ale asi zbytečný pokus.

16.02.2021 odpad!

Paměť mojí babičce Paměť mojí babičce Petra Hůlová

Dobrá Knížka, překvapilo mě, že autorkou je Češka. Trochu mi chyběl slovníček pod čarou, některé výrazy si neznalý čtenář musí domyslet, ale dá se. Pěkné, čtivé, zajímavé.

16.02.2021 4 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Zajímavá knížka, ale že bych jí četl znova, tak to asi ne. Takový syrový styl, vlastně žádná z postav mi nebyla sympatická, o klukovi, který nemá šťastný život, chce se dostat někam dál, ale …………...- no asi tomu rozumím, ale je to taková beznaděj.

16.02.2021 3 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Knížky Chrise Cartera mě vždycky vtáhnout. Možná trochu překombinované, ale asi proč ne :-)

16.02.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Výborná knížka - by to dárek, jinak bych možná po knížce nesáhl, ale jsem moc rád, že se mi nakonec dostala do ruky. Velmi čtivé přiblížení historických událostí, které třeba nejsou veřejně známé, osudy lidí z kraje, o kterém se zase tak často nemluví a není slyšet. Těším se na další díl.

16.02.2021 5 z 5

Zpátky ve hře Zpátky ve hře Michal Viewegh

Nejsem fanouškem knih Michala Viewegha a neumím moc číst povídky, na mě jsou to krátké úseky, ale tato kniha se mi velmi líbila a vlastně i dost dojala. Myslím, že se autorovi výborně podařilo vyjádřit pocity a stav "odcházejícího" člověka a možná působivěji něž kdyby to bylo přímo popisné. Asi dám knihám MV ještě šanci :-)

11.12.2020 5 z 5

Pravda o mém muži Pravda o mém muži Halina Pawlowská

První kniha od Haliny Pawlovské a za mě takový lepší průměr. Asi jsem se nějak extra nepobavil, asi jsem čekal humoristickou knihu. Ale třeba konec knihy je velmi hezky chycen.

11.12.2020 3 z 5

Babky na divoko Babky na divoko Milena Holcová

Mě knížka celkem příjemně překvapila. Nejdříve jsem považoval za nepravděpodobně, že by se hlavní představitelky rozhodly vzít své starší matky na takovou "náročnou" cestu, ale pak mě to vlastně bavilo - jak se odkrývaly jejich vztahy. Vlastně dobrý nápad.

11.12.2020 3 z 5

Lidi aneb Duch národa je nejlépe cítit v přeplněném autobuse Lidi aneb Duch národa je nejlépe cítit v přeplněném autobuse Milena Holcová

Pěkné, vtipné postřehy z cestování - jiný kraj, jiný mrav. Třeba "dóze na sýry" se směju ještě teď :-)

Nůž Nůž Jo Nesbø

První setkání s autorem a musím říct, že dobrý. Dobře se to četlo, pěkně vymyšlené - vlastně jsem se od toho nemohl odtrhnout.

Ledaže se spletu Ledaže se spletu Michael Třeštík

Moc pěkná knížka, taková sbírka "facebookových statusů" a vzpomínek na určitě životní mezníky, události. Výborně jsem se pobavil a vlastně jsem všechno chápal, protože ač jsem o generaci mladší, tak pohled na svět a ve kolem mám podobný.

První terapie První terapie Anna Fodorova

Asi jsem možná čekal víc, zajímavé téma - práce psychoterapeuta a propojení se soukromým životem, ale hlavní zápletka mě až tak moc nezaujala.

23.11.2020 2 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Náhodou jsem dostal jako dárek a knížka se mi moc líbila.

27.10.2020 5 z 5

Miloval jsem Ingrid Bergmanovou Miloval jsem Ingrid Bergmanovou Chris Greenhalgh

Čtivé, jako bych se díval na film s Ingrid Bermanovou, ale že bych si román dlouho pamatoval, to asi ne.

27.10.2020 3 z 5

Petr Novák: Klaunova zpověď Petr Novák: Klaunova zpověď Miroslav Graclík

Vlastně se nejedná o klasickou biografii nebo memoáry, ale spíš takovou kompilaci informací o Petru Novákovi. Vlastně tu práci obdivuji a rád jsem si přečetl knihu ak tomu poslouchal písničky Petra Nováka.

27.10.2020 3 z 5

Listen To My Heart: Moje láska k životu Listen To My Heart: Moje láska k životu Helena von Zweigbergk

Jako fanoušek skupiny Roxette jsem této knize dlouho odolával, protože jsem nechtěl smutnit tak, jako na posledním koncertě skupiny v Praze. Pěkná, silná a upřímná výpověď ženy s úžasným hlasem a energií.

14.09.2020 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Zase ohromně napínavá detektivka, musíte číst dál a dál. Trochu mě zklamal náhlý zvrat v ději, který obrátil vyšetřování (resp. nasměroval), ale asi by se to nikam neposunulo. Myslím, že autor musí být šílenec, mezi jeho knihami si vždy musím dát pauzu :-), než se pustím do další :-)

14.09.2020 4 z 5

Šikovnej kluk Šikovnej kluk Inger Edelfeldt

Pěkně napsaná kniha, v podstatě jsem naprosto chápal hlavního hrdinu i jeho matku. Nakonec je všechno tak, jak má být. Ocenil bych, že se v podstatě jedná o takové tiché, soukromě drama bez jakýchkoliv excesů a extrémů, které jistě mohou nastat a nastávají, toto je prostě ze života.

14.09.2020 4 z 5

Hlavou proti zdi Hlavou proti zdi Kamila Moučková

Paní Moučková je samozřejmě obdivuhodná, ale jsem nadšený i s paní Witowské - jak jemně dokázat a citlivě dokáže formulovat otázky. Nevadila mi ani drobná "chaotičnost" témat (témata se opakovala), ale ve mně to vyvolávalo pocit autentického rozhovoru dvou přítelkyň.

28.06.2020 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Tady opravdu asi není, co dodat - knihy Aleny Mornštajnové jsou opravdu dobré, zase jsem mimo jiné obdivoval jak je na poměrně malém prostoru možné odvyprávět tolik příběhů, neboť čtenář má pocit, že sleduje osudy nejen hlavních hrdinů, ale i vedlejších postav. No a že nic není černobílé, to je prostě fakt. Krásná kniha kterou přečtete za chvíli a zároveň vás mrzí, že už je konec

28.06.2020 5 z 5