Lidi aneb Duch národa je nejlépe cítit v přeplněném autobuse

Kapitoly: Chcete lidi poznat opravdu zblízka? Cestujte s nimi. Ženy, paninky, lvice, slepice, baby, dámy, pereny, pinduly, přesličky a plavuně. Všechny národy milují svoje děti, rozdíl je jenom v tom, jak jim to dávají najevo. Dva póly pohostinnosti: otevřené náruče? ? hůl do ruky? Místa která nelžou, aneb o hygieně. 2. vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309343/lidi-aneb-duch-naroda-je-nejlepe-ci-YT1-309343.jpg 4.4104

Kniha Lidi aneb Duch národa je nejlépe cítit v přeplněném autobuse

Andi
26.06.2021

Pěkná knížka, kterou přelouskáte za jedno odpoledne. Vydáno v roce 1997, je pěkné si přečíst o tom, jak se během mého dětství žilo jinde. Zážitky jsou velmi vtipné, občas taky smutné, některé k zamyšlení. Upozornění - jde jen o země, které autorka navštívila.

Metroušek
03.04.2021

Knížečka, kterou je skutečně radost číst. Pravdivá, upřímná, objevná, zábavná a chytrá. Je to takový živočichopis domorodců. První a třetí díl jsou vynikající, často jsem se smál nahlas.

palka452
12.12.2020

Skvělá kniha nyní na rádiu dvojka

Fanda74
23.11.2020

Pěkné, vtipné postřehy z cestování - jiný kraj, jiný mrav. Třeba "dóze na sýry" se směju ještě teď :-)

maja2712
04.10.2020

Hezky si s Milenou Holcovou pocestujete a dozvíte se jak to mají různé národy třeba s kultem krásy, s výchovou děti, s pohostinností nebo s hygienou. A zase se vám rozšíří obzory. Otázkou je,jak dlouho ty informace v hlavě zůstanou. Hezky sepsané.

knihyKeMne
29.02.2020

Tak tohle bylo vyprávění přesně podle mého gusta! Vtipné historky, jak se Evropan potýká s rozdílností kultur okolního světa, a navíc tématicky sjednocené! A nepochybuju, že toto jsou i velmi praktické informace, kdybych se přece jen v podobné situaci jednou ocitla.

tami1
16.01.2020

Vtipná knížečka plná netradičních poznatků z cest.
Cestování, ženy, děti, pohostinnost a hygiena jsou témata, která bývají řešena u každého národa určitým specifickým způsoben. Na skok zaskočíme do Turecka, Albánie, Mexika i Brazílie, Mongolska a na Ukrajinu a všude tam se prostřednictvím humorných postřehů dozvíme zajímavosti ze života obyčejných lidí.

"V Evropě přežívá nedůvěra v němčinu, Asiat je ve střehu vůči japonštině a ruštině, Latinská Amerika je naopak ostražitá vůči angličtině. Na závěr jedno povzbudivé upozornění. Čeština nevadí nikomu."

milan3144
16.01.2020

Napsáno s lehkostí a humorem, kdy autorka vtipně srovnává rozdíly a stejnosti lidí různých národů. Kniha o tom, jak jsme různí i jak jsme podobní.