Fanda74 Fanda74 komentáře u knih

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Myslím, že dobře zpracované téma akce Anthropoid a následků. Milostný vztah Gabčíka a Anny Malinové mi připadal trochu nadnesený, autorka přiznává, že je v podstatě nepodložený a nedoložený, ale proč ne. Je to beletrie, čte se to velmi pěkně, i když jsou některé pasáže docela drastické. Ale myslím, že jako obraz doby a některých historických událostí je tato forma působivější něž seznam dat a událostí. Hrsdinové, ale i ty "bestie" byli lidé.

Mizení Mizení Jiří Březina

Dobrý detektivka, zajímavý námět. Těším se na další

05.06.2023 5 z 5

Dvě tváře - Soukromý život osvětimských vrahů Dvě tváře - Soukromý život osvětimských vrahů Nina Majewska-Brown

Souhlasím s níže uvedeným, velmi zajímavé téma, ale tak nějak rychle spláchnuté. Navíc na mě vždy působí nedůvěryhodně, jak ty ženy esesmanů nevěděly a netušily, co se děje, a pak se divily (nebo ani nedivily). Ano, zdrojů informací bylo málo a propaganda byla silná, ale přeci jen tyto ženy byly nejblíž.

05.06.2023 2 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Líbí se mi jak pan Hájíček píše, je to čtivé a takové realistické, ale jako že bych z toho byl úplně nadšený, to asi ne. Myslím, že za pár týdnů si knížku nevybavím.

05.06.2023 3 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Výborná detektivka

Smrt s odkladem Smrt s odkladem Josef Klíma

Detektivky pana Klímy mám rád, pěkně se to čte, takže pěkné.

Pátá královna Pátá královna Michael A. Shaheen

Na knížku jsem se hodně těžil a byl jsem zvědavý, jakým způsobem se americký autor chopí českých dějin, ale musím přiznat, žer z toho mám takové rozporuplné pocity. Celá konstrukce příběhu včetně rozuzlení je hodně zajímavá, možná i zpracování (vlastně příběh ze současnosti, kdy historik z USA pátrá v české historii a dává dohromady příběh - pohledy z jiných úhlů), ale určité pasáže mě nebavily - asi jsem čekal že větši prostor dostane doba minulá než ta současná. Ale rozhodně zajímavá knížka.

11.03.2023 3 z 5

Jarmarečník Jarmarečník Vlastimil Vondruška

Pan Vondruška píše tak odlehčeně a nekomplikovaně, třetí díl rodinné ságy se mi opěě líbil a určitě se pustím do dalšího dílu.

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Knížky Michaely Klevisové mám rád a nebyl jsem zklamán. Vždycky je to takový napínavý příběh, který nejde vyloženě do extrému. Pěkné

Paví hody Paví hody Jan Štifter

Asi jsem se v knížce úplně nenašel, i když mě vlastně docela bavila. Pro mě takový průměr, i když romány z naší historie mám hodně rád.

10.02.2023 3 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Výborná detektivka - první knížka autorky, kterou jsem četl a těším se na další

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Vlastně ano, dobře se to čte, je to napínavé, byl jsem zvědavý jak to dopadne. Hlavní vyšetřovatelka mi sice vůbec není sympatická (ani nevím proč), ale jinak pěkná detektivka.

10.02.2023 4 z 5

Nikdy neumírej sama Nikdy neumírej sama Lisa Jackson

První knížka této autorky, kterou jsem četl (a možná poslední). Čtivé, ale dějově dost slabé - každý má dvojče, o které přišel, na smrt zraněný pachatel "jede" pořád dál - vlastně mi to připadalo celé jako blbost, ale dočetl jsem to.

10.02.2023 1 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Asi bych opakoval to, co jsem napsal k předcházející knize "Smrtící bílá". Vůbec mi nevadilo, že je knížka poměrně rozsáhlá - naopak. To se prostě dobře čte.

10.02.2023 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Zase nezklamala. Po přečtení jsem mrknul na seriál C.B.Strike, který byl natočen poedle této knihy a také jsem nebyl zklamán. Naopak jsem mírně upravil představu o hlavních hrdinech. Líbí se mi styl autorka, jak chytá detaily a pomalu rozkrývá celý případ. Ale vlastně mě i baví vyvíjející se vztah obou hlavních hrdinů. Jo tyhle knížky mám rád

Odkaz Odkaz Nina Wähä

Přiznám se, že po 150 stranách jsem knihu odložil a nedočetl. Zaujalo mě prostředí vlastně i charakteristiky jednotlivých postav a byl jsem zvědavý, co z toho nakonec vyjde, ale jak se tam vlastně pořád "nic nedělo", jenom byli všichni divní, tak jsem knížku odložil. Vůbec netvrdím, že je román špatný, naopak 80 léta, Finský venkov - prostě úplně jiné prostředí a životní podmínky, ale jak se neustále střídaly ty popisy jednotlivých členů rodiny a jejich vývoj, tak jsem ztratil hlavní linku a přestalo mě to bavit.

20.11.2022

Símka Símka Lucie Hušková

Na mě kniha moc nezapůsobila, i když příběh samozřejmě zaujal. Je o komplikovaném vztahu matky a dcery. Možná je to úspornějším stylem autorky, ale tak nějak jsem si říkal, že je to smutné, ale že to tak někdy/někde je. Emočně mě to nechytlo.

20.11.2022 2 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Za mě dobrá detektivka, rád sáhnu po další knize autora, příběh se tak pěkně rozvíjí a je napínavý

20.11.2022 5 z 5

Manželský pakt Manželský pakt Michelle Richmond

Kniha je čtivá a téma je zajímavě a v podstatě jsem byl napnutý, jak to dopadne. Konec mě trochu zklamal, mám trochu pocit, že si s ním autorka nevěděla moc rady, ale zase si můžeme myslet, co chceme.

20.11.2022 4 z 5

Přestaň se bát Přestaň se bát Iveta Svobodová

Tři detektivní povídky, které mně moc nenadchly. Za prvé je téměř od počátku jasné, kdo je pachatel, takže je tam minimální odhalování pachatel a jeho motivace, a pak mi vyloženě vadil "takový ten ideální, pozitivní svět", ve které se tedy objeví nějaký zločinec, ale jinak se mají všichni rádi, všichni jsou skvělí a pozitivní. Mně to nevtáhlo a postavy mi byly vcelku nesympatické.

20.11.2022 2 z 5