Fanda74 Fanda74 komentáře u knih

Království Království Jo Nesbø

Výborný, napínavý román - v podstatě mě chytnul od začátku a přečetl jsem ho jedním dechem. Celá řada zvratů udržují čtenáře v neustálé pohotovosti.

11.04.2022 5 z 5

Vídeňský sen Vídeňský sen Vlastimil Vondruška

V podstatě podobně jako u prvního dílu - pokračování osudů jedné české rodiny v rámci Rakouské monarchie. Velmi čtivé, zábavné. Těším se na další díl.

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Za mě zase pěkní vyprávění autora, jehož styl mám rád. Na začátku jsem měl trochu obavy, jestli mě téma sklářů dokáže vtáhnout, ale rozhodně vtáhlo.Velmi ryche se rozvine příběh jedné rodiny. Mně se líbí, jak Vlastimi Vondruška umí velmi nenásilně vsunout čtenáři naše dějiný, objevují se zde skutečné historické postavy, stavby a při četbě je velmi snadně si představi, jak se u nás žilo na přelomu 17. a 18, století, co lidi zajímalo, co je živilo ... Těším se na další díly.

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Výborné, čtivé, v podstatě jsem to dal jedním dechem. Kdo z nás dneska někoho nesleduju na sociálních sítích - třeba jen tak pro zábavu. Je to jen neškodná zábava? Pro všechny? Určitě rád sáhnu po další knize od této autorky.

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Silné téma a zajímavgě zpracováno, z pohledu dívky ze šesté třídy, která si v podstatě ani neuvědomuje, co se vlastně děje, a možná o to získává celý příběh větší apel. Velmi dobře zpracované téma.

28.03.2022 4 z 5

Dějiny násilí Dějiny násilí Édouard Louis (p)

Zajímavé a smutné téma, ale vůbec jsem se nezačetl a příběh mě nesthnul. Možná mi vadilo přeskakování pohledů hlavního hrdiny a jeho sestry. Text mi případal zbytečně složitý.

28.03.2022 1 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Určitě jsem o autorky četl lepší knihy, tady mě moc nebavil poslední část (hlavní hrdinky na útěku) a vůbec mě nezajímalo provázání s komiksem. Opět zajímavé téma, ale chyběly mi různé pohledy zúčastněných, tak jak autorka většinou své příběhy zpracovává.

16.03.2022 2 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Kniha se mi líbila, takový příběh jak i na poměrně nesympatického frajírka se nakonec usměje štěstí a najde svoje místo "na zemi". Trochu naivní příběh, ale proč ne.

16.03.2022 4 z 5

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

Velmi dobrá rodinná sága jedné polské židovské rodiny a myslím, že číst podobné knihy v této době je velmi důležité. Líbilo se mi jak pestré je vyprávění v rozsahu jednoho románu a je zde popsáno jak trpěli i ti Židé, kteří přímo neskončili v koncentračních táborech, ale jejich cesty vedly jinam a jinak. Výborná kniha.

16.03.2022 5 z 5

Volání anděla Volání anděla Guillaume Musso

Čtivé a napínavé, možná trochu překombinované a ze začátku mi styl psaní připadal takový jednoduchý. Taková odpočinková četba.

22.02.2022 3 z 5

Vánoční případ Vánoční případ Jitka Ludvíková

Dobrá "parťačka" Michaely Klevisové. Já mám tyto české detektivky rád, jsou jemnější a nejsou tak extrémní a vyhrocené. Trochu mi nesedí postava spisovatelky, protože obecně nemám rád, když se "civilista" pouští sám do pátrání, ale určitě mi to nezabrání k tomu, abych si přečetl nějakou další knížku autorky. Hezky se to čte.

14.02.2022 5 z 5

Klec pro majáky Klec pro majáky Mike Perry

Za mě dobrá knížka, je důležité se o těchto tématech bavit a vidět z jiného pohledu. Obdivuji autorovu otevřenost a zároveň cit pro komentování určitých situací a takovou vyváženost - na jednu stranu těžké a vážné téma, na druhou stranu celý příběh působí pozitivně - že se vyplatí překonávat i těžké překážky a jít hodně přes sebe, aby se člověk cítil šťastný.

14.02.2022 5 z 5

Zůstane to v rodině Zůstane to v rodině Martin Váša

Taková příjemná oddechovka, výborné postřehy. Prvotina se mi asi líbila víc, ale je to také o tom, do jaké nálady knížka zapadne. Je fajn, že knížka vlastně nic zásadního neřeší (resp. řeší, ale s lehkostí), je to jen takový pohled na život, občas trefné, občas tlačí na pilu. Hlavní postava je mi velmi sympatická (těžko se oprostit od toho, že to není autobiografie, ale to je asi jedno).

14.02.2022 4 z 5

Ruce houslisty Ruce houslisty Alena Ježková

Výborně napsaná kniha, ze začátku jsem si neuměl představit jak na relativně malém prostoru může být popsán osud jedné rodiny v průběhu 20. století, ještě v podstatě povídkovým stylem, ale kniha je fakt úžasná. Máte pocit, že o osudech rodiny, ale i historii našeho státu víte v podstatě vše. Některé historické události jsou popsány velmi působivě, např. rok 1968 v Praze (asi jsem nečetl lépe vystiženou atmosféru doby) nebo Terezín v období 2. sv. války (popsány hrůzy, ale i pozitivní prvky - jestli se to dá vůbec takto napsat). Na cca 164 stranách - klobouk dolů, velmi pěkná kniha.

01.02.2022 5 z 5

Poslední cesta císařovny Sisi Poslední cesta císařovny Sisi Uwe Klausner

Dávám tři hvězdičky - dobře se to čte a obdivuji, jak se je možné navázat na skutečnou historickou událost s fiktivním příběhem - autorovu fantazii obdivuji. Ale, že by mě to nějak obohatilo, to asi ne. Moc náhod najednou.

31.01.2022 3 z 5

Hotel Sen, pokoj 36 Hotel Sen, pokoj 36 Mike Perry

Jsem rád, že po Kleci pro majáky, vzniklo pokračování, protože po přečtení "majáků" čtenáře myslím napadají různé otázky, jak to bylo dál? a jak vlastně "funguje" ten běžný život po proměně, a tak dál. Na mě obě knížky působí vcelku optimisticky, protože to hlavní poselství myslím je to, že i přes všechny ty peripetie, strasti a těžkosti to stojí za to. A obdivuji takovou otevřenou zpověď. Asi to není nutné, ale doporučuji přečíst obě knihy.

31.01.2022 5 z 5

Co se stalo Co se stalo Caitlin Wahrer

Velmi zajímavé téma, i tak jako zajímavě chycené, asi jsem čekal jiný vývoj, takže nakonec překvapení, dobře napsané, ale trochu "jakoby táhlo" - nějak jsem se klidně dokázal odtrhnout. Ale dobré

16.01.2022 4 z 5

Zápisník abstinentky Zápisník abstinentky Michaela Duffková

Obdivuji tu otevřenost a naléhavost sdělení, já jsem asi čekal, že půjde o více beletristicky až románově zpracovaný příběh ale tím určitě nesnižuji kvalitu díla.

16.01.2022 3 z 5

Veselá svině s račicí a depkou Veselá svině s račicí a depkou Andrea Kábelová

Ufff, no co k tomu napsat - těžké téma napsané lehčí formou, ale prostě stejně těžké. Občas jsem se i zasmál, ale spíše ze zoufalství, nicméně dobře se to čte a myslím, že je dobré si to přečíst, i když zrovna tento problém nemáte. Nu, někdy je tedy pěkně naloženo.

11.01.2022 5 z 5

Před povodní Před povodní Anna Bolavá (p)

Tak já jsem až tak nadšený nebyl a vlastně jsem se neustále musel přesvědčovat, jestli vůbec správně chápu co čtu. Líbí se mi styl psaní autorky, je to čtivé, dokonce i popisné části jsou uchvacující, ale já jsem v celém příběhu nějak nenašel nic a nikoho, kdo by mě vyloženě zajímal.

04.01.2022 2 z 5