Vánoční případ

Vánoční případ https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472473/bmid_vanocni-pripad-r8x-472473.jpg 4 75 15

Jižně od Prahy řádí sehraný gang zlodějů. Na svědomí má více než 120 vykradených nemovitostí, přesto nedělá chyby a nezanechává stopy. Policie nasadila do terénu několik týmů, přesto se gang stále nedaří dopadnout. Jediné štěstí je, že gang se střetu s majiteli nemovitostí vyhýbá a vybírá si opuštěné domy. Přesto mezi lidmi narůstá strach, neboť věří, že je jen otázkou času, kdy se něco někomu stane. Drzost gangu zlodějů nemá meze a do akce jde i na Štědrý den, kdy vybere v několika domech nejenom cennosti, ale i dárky pod stromečkem. I tyto krádeže se zdají jako podle šablony, než je v jednom domě nalezena mrtvá žena. Na místo okamžitě dorazí tým vyšetřovatelů z pražské kriminálky a nestačí se divit, že je do případu opět zapletena spisovatelka Monika Hrubešová.... celý text

Danago
23.12.2023 5 z 5

Je to moje první setkání s autorkou a jsem velmi příjemné překvapená jak moc mě kniha bavila. Opravdu dobrá česká detektivka

Hasickat
05.12.2023 5 z 5

Za mě tentokrát velká spokojenost. Oproti předchozímu dílu ze série zde byla přehlednost postav, nic, kvůli čemu bych se musela vracet v knížce zpět, abych si vzpomněla na souvislosti a hlavně prostě normální příběh, který nebyl nijak přitažený za vlasy a jak z amerických filmů. Opravdu povedené a odpočinkové.

lalela
21.02.2023 5 z 5

Opět jsem se vrhla na knížku od paní spisovatelky Ludvíkové, a věděla jsem už na začátku, že nebudu zklamaná. Nádherně promyšlená detektivka, opět skvěle popsané postavy, nic v knížce nechybí. Prostě knížky Jitky Ludvíkové se čtou jedna báseň. Do poslední chvíle jsem hádala, kdo je vrah, ale že to bude až tak zamotané, to jsem nečekala.

Monika1717
07.01.2023 4 z 5

Pěkné čtení na vánoční prázdniny.

EvaApple
06.01.2023 5 z 5

Rozhodně zdařilý počin od české autorky. Tleskám, protože dobrých klasických českých detektivek je jako šafránu. Vrah byl překvapení, a k tomu mi vyšlo čtení právě na období Vánoc, co víc si přát pro dlouhé zimní večery?

Dixinka
02.11.2022 5 z 5

Konečně zase moc pěkný detektivní případ. Četlo se jedním dechem.

Katka2382
12.09.2022 5 z 5

Pěkná česká detektivka.Četla se jedním dechem.Naštěstí jsem ji dala za jeden den a tak mi nemuselo v noci šrotovat v hlavě kdo je vrah.

keny
20.05.2022 3 z 5

Taková normální klidna česká detektivka, spíš mi to přišlo jak někdy z 80.let, ale po dlouhé době jsem si zas přečetla něco z jiného žánru. Na dovolenou ideál.

lucakuca
01.05.2022 4 z 5

Krimoška po česku s pupkatým panem vyšetřovatelem a jeho mladým kolegou.
Příjemná detektivka s příjemnýma vraždičkama. Vše decentně podávané jako kafíčko v porcelánu se zvednutým malíčkem.

alnahu
10.04.2022 5 z 5

Příjemná,čtivá česká detektivka .Příběh ,který se odehrává právě o vánocích a tomu odpovídá i pěkná lákavá obálka.Kniha má i zajímavou zápletku.Já si ráda proložím čtení i českou odpočinkovou detektivkou ,bez krve a násilí.

zdehan
26.03.2022 5 z 5

Pěkná česka detektivka stoji za přečtení.

katka.oo
11.03.2022 4 z 5

Příjemná česká detektivka, nenásilná, oddechová, dobře se mi četla, sympatické postavy, původně jsem přemýšlela dát 3*, ale z lásky k českým autorům a jejich knihám 4*.

Fanda74
14.02.2022 5 z 5

Dobrá "parťačka" Michaely Klevisové. Já mám tyto české detektivky rád, jsou jemnější a nejsou tak extrémní a vyhrocené. Trochu mi nesedí postava spisovatelky, protože obecně nemám rád, když se "civilista" pouští sám do pátrání, ale určitě mi to nezabrání k tomu, abych si přečetl nějakou další knížku autorky. Hezky se to čte.

Ivka2
31.01.2022 3 z 5

(SPOILER) Příběh je vsazen do milionářské vilové čtvrti kolem Sázavy. V knize se prolínají tři dějové linky. Karel- podnikatel, který je před bankrotem, policejní vyšetřování a pak vyšetřování spisovatelky Hrubešové, která byla na místě činu jako první. Příběh se dobře rozjel na všech rovinách, ale někde v půlce se vyšetřování Hrubešové úplně odmlčí a vidíme pouze vyšetřování policie. Na konci knihy nějakým zázrakem odhaluje vraha Hrubešová a jen tak mimochodem shrne ve dvou větách jak to dopadlo s Karlem. S koncem se mohla spisovatelka trochu víc vyhrát.

Denisa232623
27.12.2021 3 z 5

Po hodně dlouhé době česká detektivka do mojí sbírky přečtených knih. Nemůžu si pomoct, ale mě ty zahraniční baví asi více. Nebo možná tam na mě bylo málo krve, napětí a akce. Těžko říct, protože příběh sám o sobě moc pěkný. Ale přesto se naskytlo něco, co mi úplně nesedělo.

Vánoce krimi české detektivky

Jitka Ludvíková