Klec pro majáky

Duší muž, tělem žena… Omyl přírody, výzva osudu? · Šokující, zcela otevřená zpověď muže, který polovinu života prožil v ženské roli, jež mu určilo jeho tělo. Ač cítěním a myšlenkami muž, podřídil se genderovému škatulkování společnosti a zodpovědně přijal svoje mateřství, porodil a sám vychoval dceru. Teprve na prahu její dospělosti se rozhodl stát se sebou samým a odhalit svoji pravou identitu. Téměř v padesáti letech podstoupil hormonální a chirurgickou přeměnu pohlaví. · Kniha nabitá emocemi a zásadními životními zvraty, přesto psaná s nadhledem, lehkostí a vtipem. · Ojedinělá publikace na našem trhu. Strhne čtenáře upřímnou výpovědí o vnitřní síle, tužbách i disciplinovanosti člověka, který zažil oba póly - ženu i muže....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/61_/61334/klec-pro-majaky-KhS-61334.jpg 4.296
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno · Kniha Zlín

Kniha Klec pro majáky

tweed

Ok, pojďme si říct dvě věci.
1. Myslím, že pro někoho, kdo je transgender a má pocit, že nebude ve svém těle nikdy šťasten, avšak přesto váhá, zda vyhledat pomoc a udělat svůj život takovým, jakým by ho chtěl a měl mít, tak pro toho by tato kniha mohla mít hodnotu zhruba milionu hvězdiček z pěti. Hlavně proto, že Mike se rozhodne do přeměny jít až v padesáti a lidé v jeho okolí to berou lépe, než byste čekali. Takže go for it.

Teď však pokračujme s mým dvouhvězdičkovým názorem.

Knihu jsem chtěla přečíst hlavně proto, že mě zajímaly pocity transgender osoby. Být transgender je pro mě asi nejvíce abstraktní a neuchopitelný pocit, který si můj mozek nedokáže představit. Tato kniha mi v tom nepomohla a navíc mi Mike silně lezl na nervy. Jeho milion malicherných problémů, které má víceméně každý druhý člověk, mě nezajímaly. Zkrátka - kámoši bychom asi nebyli. Navíc to, že ze sebe neustále dělal blbečka, aby se někomu zalíbil, bylo na facku. Z toho si příklad neberte a případně si do života sežeňte někoho, kdo vám od rána do večera bude vysvětlovat, že se chováte jak k*k*t a takhle si vás NIKDO vážit nebude.

Stopadesátkrát bych podepsala to, co napsala Etrnka níže (cituji): "pasaze o rozdrasanych autorovych citech by vydaly na par harlequinek"

Fiadh

Uf, tak tohle bylo náročné. Nepředpokládám, že by na českém knižním trhu bylo více podobných knih (minimálně v době vydání a z českého prostředí) a vydat tohle chtělo určitě velkou kuráž. Původně jsem si myslela, že to snad ani nedočtu, prvních přibližně sto padesát stran jsem měla chuť hodit s knížkou do zdi. V komentářích se objevuje, že je kniha místy patetická. Mno... místy... já bych to proškrtala tak na polovinu, ale chápu, že pro Mika, křehkou duši, bylo důležité to všechno sdělit světu. To jen já jsem prostě šutr a číst desítky stránek o obdivování všech jeho lásek mi téměř fyzicky ubližovalo. Druhá část knihy, ta ze současnosti, už byla znatelně lepší a dovolila mi lépe pochopit to, co prožíval on sám a co nejspíš prožívá většina lidí v této situaci. Pokud vás daná problematika zajímá, tak kniha rozhodně stojí za povšimnutí.

Ayna

Tuhle knihu mám ráda, četla jsem ji opakovaně a byla mi přínosem, když jsem potřebovala pochopit osobu mně blízkou, která prochází tímtéž co autor. Jako jo, negativa by se našly. Slohově je to průměr, hodně často patetické... ale jako životní příběh zajímavé a (teď nevím, jak to napsat, aby to neznělo tak pitomě školometsky) z hlediska osvěty i potřebné.

Viktorkaviky
12.05.2018

Dobré pro ty, kteří zažívají něco podobného

greatbear
05.03.2018

Mike má můj obdiv. Každý velký životní krok, když je vlastní rodina je velice těžký a vím o tom své.
Kniha se četla jedním dechem, chvíli smutná, chvíli veselá, dokázal vtáhnout do svého příběhu a jako bych tam byl s ním.
Děkuji Miku...

broskev28
24.08.2017

Ztotožňuju se především s komentáři Servuse a Ruxandry. A přidávám svůj postřeh: přerod byl mnohem složitější, protože šlo o biologickou matku. Jak dlouho trvalo, než se odhodlal s dcerou na tohle téma promluvit? A už vůbec si nepředstavuju, jak náročné to bylo pro Mikovu dceru . . .

maygirl
03.05.2017

Skvělá kniha. Jedinečná sonda do životního příběhu muže, který se narodil v těle ženy a jeho cesta za propojením duše a těla. Doporučuji!

etrnka
23.02.2017

Rozhodne zajimave tema, stalo za precteni! Neubranila jsem se a zvedavost me hnala dal, hledala jsem ma internetu, jak Mike vypada, dokonce jsem shledla i 13.komnatu, ktera o nem byla natocena a pred lety ji vysilali na CT. U knihy mi vadil jeji styl, dlouhe pasaze o rozdrasanych autorovych citech by vydaly na par harlequinek ;-)

TIP: Máte rádi Databázi knih?

transsexualita autobiografické prvky transsexuálové změna pohlaví LGBT

Mike Perry
česká, 1958