Šikovnej kluk

Šikovnej kluk https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43677/sikovnej-kluk-43677.jpg 4 48 7

Vývojový román ze současnosti o vyrovnávání se s jinou sexuální orientací. Dnešní společnost je jistě liberálnější než dříve, změnily se zákony (v Česku i ve Švédsku by dnes Jim mohl uzavřít registrované partnerství, ve Švédsku by měl navíc možnost adoptovat dítě), ale „jinak“ orientovaný člověk i přesto musí – stejně jako náš hrdina – překonat nemálo překážek a problémů: Je to opravdu tak? Jak to přijme okolí? Jak a kdy to říct rodičům? Jak si najdu partnera? Jak se s ním budu chovat na veřejnosti, před sousedy? Jak si zařídím život a kde budu hledat jeho smysl? Inger Edelfeldtové se podařilo hodnověrně vylíčit mnohé z těchto nelehkých momentů,ale i některé reakce okolí. ... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Tichá Byzanc

Duktig pojke , 1977

Fanda74
14.09.2020 4 z 5

Pěkně napsaná kniha, v podstatě jsem naprosto chápal hlavního hrdinu i jeho matku. Nakonec je všechno tak, jak má být. Ocenil bych, že se v podstatě jedná o takové tiché, soukromě drama bez jakýchkoliv excesů a extrémů, které jistě mohou nastat a nastávají, toto je prostě ze života.

Heliii
03.11.2017 5 z 5

Byla jsem naprosto vtažená do Jimova příběhu. Kniha je tak krásně a poutavě napsaná! Při pozitivních pasážích jsem se nemohla přestat usmívat.

ondras666
13.09.2017 5 z 5

Knihy s gay tématikou jsou mi blízké a tahle kniha mě docela mile překvapila.
Už delší dobu jsem si ji chtěl přečíst, ale nebyla dostupná a když na mě koukla v knihovně, hned jsem ji vzal a cestou domů hned otevřel. Prvních 20 stran mě kniha moc nebavila, ale potom jsem si Jimma oblíbil a čekal jak to s ním dopadne. A dopadlo to dobře, alespoň se mi zdá. A zajímavý je pohled jeho matky na danou událost vždy na začátku kapitoly. Opravdu povedená kniha bez zbytečných gay klišé a sexuálních dobrodružství. Příběh obyčejného kluka, jeho trápení a toho, že je homosexuál v rodině, kde je to sprosté slovo.

greatbear
03.08.2017 5 z 5

Skvělá knížka o coming outu, můžu jen doporučit

teri-s
11.04.2017 5 z 5

Tahle kníka je velmi čtivá. Jimmy pbčas přišel takovej fňukálek. Ale fakt super.

Lily28
03.04.2017 4 z 5

Možno ešte zaujímavejšie ako osud samotného hlavného hridnu je sledovať myšlienky jeho matky, ktorej preslov "uvádza" každú kapitolu a vypovedá o rodinnej atmosfére a tlaku spoločnosti viac než pohŕdanie, ktorému čelí Jim. Občas som mala pocit že je jedno či si homosexuál alebo žena, tvoje práva a slobody proste nikoho nezujímajú pokiaľ sa nezmieriš sám so sebou.

Sponka
30.11.-0001 4 z 5

Příjemný příběh sympaťáka Jimma, který prožívá svůj coming-out v rodině, kde je slovo homosexuál urážka nejhrubšího zrna.
Za sebe mohu jen doporučit.

homosexualita

Inger Edelfeldt