Šikovnej kluk

Vývojový román ze současnosti o vyrovnávání se s jinou sexuální orientací. Dnešní společnost je jistě liberálnější než dříve, změnily se zákony (v Česku i ve Švédsku by dnes Jim mohl uzavřít registrované partnerství, ve Švédsku by měl navíc možnost adoptovat dítě), ale „jinak“ orientovaný člověk i přesto musí – stejně jako náš hrdina – překonat nemálo překážek a problémů: Je to opravdu tak? Jak to přijme okolí? Jak a kdy to říct rodičům? Jak si najdu partnera? Jak se s ním budu chovat na veřejnosti, před sousedy? Jak si zařídím život a kde budu hledat jeho smysl? Inger Edelfeldtové se podařilo hodnověrně vylíčit mnohé z těchto nelehkých momentů,ale i některé reakce okolí. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43677/sikovnej-kluk-43677.jpg 4.543
Vydáno, Tichá Byzanc

Duktig pojke, 1977

Kniha Šikovnej kluk

Fanda74
14.09.2020

Pěkně napsaná kniha, v podstatě jsem naprosto chápal hlavního hrdinu i jeho matku. Nakonec je všechno tak, jak má být. Ocenil bych, že se v podstatě jedná o takové tiché, soukromě drama bez jakýchkoliv excesů a extrémů, které jistě mohou nastat a nastávají, toto je prostě ze života.

Heliii
03.11.2017

Byla jsem naprosto vtažená do Jimova příběhu. Kniha je tak krásně a poutavě napsaná! Při pozitivních pasážích jsem se nemohla přestat usmívat.

ondras666
13.09.2017

Knihy s gay tématikou jsou mi blízké a tahle kniha mě docela mile překvapila.
Už delší dobu jsem si ji chtěl přečíst, ale nebyla dostupná a když na mě koukla v knihovně, hned jsem ji vzal a cestou domů hned otevřel. Prvních 20 stran mě kniha moc nebavila, ale potom jsem si Jimma oblíbil a čekal jak to s ním dopadne. A dopadlo to dobře, alespoň se mi zdá. A zajímavý je pohled jeho matky na danou událost vždy na začátku kapitoly. Opravdu povedená kniha bez zbytečných gay klišé a sexuálních dobrodružství. Příběh obyčejného kluka, jeho trápení a toho, že je homosexuál v rodině, kde je to sprosté slovo.

greatbear
03.08.2017

Skvělá knížka o coming outu, můžu jen doporučit

teri-s
11.04.2017

Tahle kníka je velmi čtivá. Jimmy pbčas přišel takovej fňukálek. Ale fakt super.

Lily28
03.04.2017

Možno ešte zaujímavejšie ako osud samotného hlavného hridnu je sledovať myšlienky jeho matky, ktorej preslov "uvádza" každú kapitolu a vypovedá o rodinnej atmosfére a tlaku spoločnosti viac než pohŕdanie, ktorému čelí Jim. Občas som mala pocit že je jedno či si homosexuál alebo žena, tvoje práva a slobody proste nikoho nezujímajú pokiaľ sa nezmieriš sám so sebou.

Sponka

Příjemný příběh sympaťáka Jimma, který prožívá svůj coming-out v rodině, kde je slovo homosexuál urážka nejhrubšího zrna.
Za sebe mohu jen doporučit.

homosexualita

Inger Edelfeldt