Láska je chyba v programe

Láska je chyba v programe https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16062/bmid_laska-je-chyba-v-programe-0G6-16062.jpg 4 164 12

Matkin opäť dokazuje, že je dobrý pozorovateľ so zmyslom pre čierny humor a pointu. V románe Láska je chyba v programe tridsiatnik Stajpen rieši zložitý citový prepletenec so svojou priateľkou Zoe, s priateľkou svojho brata Korbena Sony a s expriateľkou Kimi. Popritom pomáha matke (ne)zostať s otcom a priateľovi Skalárovi (ne)zostať pri zdravom rozume, všetko podfarbené sarkastickými komentármi o živote, práci a láske. Štýl je ľahký, svieži a prudko čitateľný. Ženy sú krajšie a inteligentnejšie, muži citlivejší, rodičia trápnejší, sex búrlivejší a rozchody bolestnejšie ako v skutočnosti. Kniha Maxima E. Matkina Láska je chyba v programe je pravdivejšia ako život...... celý text

Romány , Literatura slovenská

Vydáno: , Slovart (SK)

Láska je chyba v programe , 2004

Corso
09.07.2021 2 z 5

Mam s tymto romanom zvlastny zazitok. Cital som ho na pokracovanie v prilohe novin Pravda ked to vychadzalo cez vikendy. Ani trt si uz nepamatam, ale viem ze som predtym tiez precital prvy Matkinovej roman, a na toto som sa vtedy celkom tesil. Take... telenovelove, laska bla bla bla, tazky zivot bla bla bla, sklamanie bla bla bla, co s tou mojou frajerkou bla bla bla. Aj som to mal odlozene, take povytrhane velke novinove lajstra, potom som to vyhodil. Napriklad som si z Pravdy strihal aj Garfielda a Dilberta... komiksove stripy, tie som nevyhodil dodnes. :)

lacola
23.11.2018 4 z 5

Trocha depresivní román od Matkina. Popisuje mizérii (některých) vztahů a snaží se nám vnutit názor, že láska vztahy pouze komplikuje. Čteno ve slovenštině.

Ninash
22.10.2018 2 z 5

Príbeh dobrý, dej priemerný, súčasný, trošku psychológie, trochu sexu, trochu z nudnostie tejto doby. Moja recenzia je univerzálna pre všetky knihy autora Matkina sú totiž všetky rovnaké. Buď ich miluješ alebo nenávidíš...

marhoul
21.10.2018 2 z 5

Lehoučké, příjemné čtení. Nic velkého v tom není třeba hledat.

Fanda74
18.07.2018 4 z 5

"Polnočné deníky" se mi asi líbily o trochu více, ale tato kniha se mi opět četla dobře. "Deníky" byly možná vtipnější, ale tady je zase výraznější dějová linka, příběh, u kterého jsem byl docela zvědavý jak dopadne. Lehké, ale hodně příjemné čtení.

Simona02
06.01.2018 3 z 5

Priemerný príbeh. Ničím neprekvapil a ani nezaujal. A výnimočne nemám rada použitie vulgárnych slov v knihách. Niekedy to prehliadnem, ale v tomto prípade tomu tak nebolo bohužiaľ. V budúcnosti pravdepodobne už nesiahnem po tomto autorovi.

Alseri
13.04.2016 2 z 5

Ako už bolo vyrieknuté: ľahká, oddychová literatúra, ktorá sa dobre číta, bez väčšej hĺbky či stopy, ktorú by vo vás zanechala. Po pol roku od prečítania si už na obsah ani nespomeniete, jediné čo vám utkvie v hlave je prdelka z obálky :) Svoju cieľovú skupinu si však titul určite nájde, moja šálka kávy to však nie je. Hodnotím ako priemer.

feex8
30.11.2014 2 z 5

Umelecky ziadna slava, ale ide o lahko citatelnu oddychovu knihu. Ja som sa nou odreagovavala pocas skuskoveho obdobia, kedy som nemohla citat uz nic narocnejsie, aby ma neporazilo. Kniha, pri ktorej clovek nemusi rozmyslat, staci, ze sa nechava unasat dejom. Je lahka, je nenarocna. Kvalitou by som ju nenazvala, ale do vlaku alebo na dovolenku, ked clovek nema naladu alebo silu venovat sa kvalitnejsim dielam, celkom ujde.

Jedna vec ma ale priserne iritovala. V celej knihe a v celom tom style pisania je jasne citit, ze ide o zensku autorku, ktora sa silou mocou snazi posobit ako muz, snazi sa vcitit do muzskej povahy. Nepacilo sa mi to, bolo to nasilne, neprirodzene a umele, ale odhliadnuc od toho, mohlo to byt aj horsie.

Moje hodnotenie: 35%

+kora+
15.10.2014 5 z 5

romantika po slovensky : ) a celkom sranda. super oddychové čítanie.

adorjas
05.07.2014 2 z 5

Pre niekoho kaliber najväčšieho stupňa, pre niekoho proste nič. Som rada, že je tu aj takýto tuzemský autor, avšak ja som s autorovými knihami tak, že po prečítaní okamžite zíde z mysle...( a to nemám poruchu pamäti) ;)

SMITH
04.03.2013 5 z 5

" Manželstvo bez lásky znamená lásku bez manželstva "

Stajpen v kníhkupectve narazil na Kimi. Čítala si v knižke Láska a manipulácie a zamyslene robila fialové žuvačkové bubliny . Stajpena na Kimi odjakživa udivovalo , že skutočne vzbudzovala dojem , že jej je jedno , ako na koho pôsobí .
- Manipuluješ , alebo si manipulovaná ? - spýtal sa Stajpen.
-Takéto príručky sú ako knihy o chorobách . Radšej nečítať , lebo hneď na sebe spozoruješ príznaky . Čítam si to desať minút a už sa začínam cítiť ako totálna chuderka, ktorej všetci ubližujú .-

Morgainne
28.08.2012 4 z 5

"O hodinu už Stajpen sedel v ďalšom byte. Na zemi vyberal z košíka marhule, které ešte nezhnili tak, aby sa nedali zjesť. Kimi sa nikdy nenechala vyrušovať niečím takým, ako je hnijúce ovocie. V kuchyni visela sladkastá vôňa, ktorá si naplno užívala posledné chvíle slávy, ešte kým sa definitívne nezmení na smrad.
Literatura a skutočný život majú spoločné to, že najdôležitejšie veci sa odohrávajú na tých najmenej zaujímavých miestach: v bytoch, v autách a v hlavách zúčastnených osôb. Úplne inak je to vo filmoch. Ale v komiksoch. Alebo v reklamách. Tam ide hlavne o atraktívne lokácie. No napadlo by vám vyznávať lásku niekomu počas požiaru na hasičskom rebríku, štverať sa hore na billboard, chodiť premýšlať niekam do riiti palovej na strechu mrakodrapu alebo naháňať sa po kanáloch?"

........

Zoe a Sony sa prehnane priateľsky vybozkávali. Stajpen vedel, že keby sa tam v tej chvíli objavila Kimi, Zoe by ju bola schopná ubodať manikúrovými nožničkami a neušetrila by ju, ani keby sa za jej omilostnenie modlila celá detská krížová výprava. A pritom Kimi neurobila už celé roky smerom ke Stajpenovi jediné erotické gesto, žiadnu narážku, nevenovala mu ani pohľad, ktorý by sa dal vysvetliť dvojzmyselne. A Sony by neváhala a pokojne by ho pretiahla za najbližším rohom. Ako to, že to Zoe vyhodnocuje celkom nesprávne? Stáva sa to aj jemu, že zo zjavných faktov vyvodzuje absolútne nesprávne závery?
- Je milá, - povedala Zoe, keď sa Sony vrtiac zadkom strácala v maniakalne nakupujúcom dave.
- Jasné. Hovorme jej Piraňa.
- Čo proti nej máš?
- Používaj mozog.
Už v okamihu, ako to povedal, ho to zamrzelo. A zároveň mu došlo, že Zoe až tak mimo nie je. Možno nevie, ako sú na tom tie dve, vie však, čo cíti on. Vyspal by sa pokojne s obidvomi, ale zamilovať by sa vedel len do jednej. Do Kimi.

2004  71%Láska je chyba v programe
2011  67%Miluj mě ironicky
2005  75%Mexická vlna
2003  73%Půlnoční deník
2011  71%Nie na ústa

Kniha Láska je chyba v programe je v