Nikdo neví, že jsi tady

Napínavý příběh o odvaze a přátelstvích, která jsou větší a silnější než jakákoliv ideologie. Příběh vypráví třináctiletý chlapec, který se navzdory fašistické výchově ve škole rozhodne řídit svou intuicí a vlastním rozumem, a udělat to, co považuje za správné, ačkoliv tím vědomě přivede do nebezpečí nejen sebe, ale i celou svou rodinu. Lorenzo dlouhých osm měsíců na půdě domu svých příbuzných ukrývá svého židovského kamaráda Daniela, aniž by o tom kdokoliv tušil, i když je to pro něj velmi náročné. Nejenže pro něho musí obstarat jídlo, oblečení, deky, a další věci, ale musí povzbuzovat i jeho vůli k životu. Podaří se mu vše utajit před svou rodinou a zachránit Daniela před deportací do Německa a smrtí v koncentračním táboře? Strhující a dojemné čtení na pozadí historických událostí z období 2. světové války v Itálii. Román, jenž líčí hrůzostrašné válečné činy, ale zároveň dává i naději....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454326/nikdo-nevi-ze-jsi-tady-hpp-454326.jpg 4.616
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Fortuna Libri (ČR)

Nessuno saprà che sei qui, 2020

Kniha Nikdo neví, že jsi tady

Doubravka1975

Moc krásný a silný příběh, který se odehrává v Itálii, v období 2. světové války, o odvaze a přátelstvích, která jsou větší a silnější než jakákoliv ideologie.
Na památku Ferrucia Valecha, jeho skutečnou postavu v příběhu ztvárňuje Daniel. Doporučuji !!!

Renatecka

Velmi povedená kniha, četlo se to vskutku pěkně. Příběh je smutný, z pohledu různých lidí, kteří zažili 2. světovou válku z Itálie. Zajímavé, doporučuji.

gabriela2190
14.10.2020

Dojmený příběh z období 2. světové války. Krásná kniha.