Nikdo neví, že jsi tady

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Napínavý příběh o odvaze a přátelstvích, která jsou větší a silnější než jakákoliv ideologie. Příběh vypráví třináctiletý chlapec, který se navzdory fašistické výchově ve škole rozhodne řídit svou intuicí a vlastním rozumem, a udělat to, co považuje za správné, ačkoliv tím vědomě přivede do nebezpečí nejen sebe, ale i celou svou rodinu. Lorenzo dlouhých osm měsíců na půdě domu svých příbuzných ukrývá svého židovského kamaráda Daniela, aniž by o tom kdokoliv tušil, i když je to pro něj velmi náročné. Nejenže pro něho musí obstarat jídlo, oblečení, deky, a další věci, ale musí povzbuzovat i jeho vůli k životu. Podaří se mu vše utajit před svou rodinou a zachránit Daniela před deportací do Německa a smrtí v koncentračním táboře? Strhující a dojemné čtení na pozadí historických událostí z období 2. světové války v Itálii. Román, jenž líčí hrůzostrašné válečné činy, ale zároveň dává i naději....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454326/nikdo-nevi-ze-jsi-tady-hpp-454326.jpg 4.616
Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Fortuna Libri (ČR)
Orig. název

Nessuno saprà che sei qui, 2020

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Nikdo neví, že jsi tady

Přidat komentář
Doubravka1975
07. března

Moc krásný a silný příběh, který se odehrává v Itálii, v období 2. světové války, o odvaze a přátelstvích, která jsou větší a silnější než jakákoliv ideologie.
Na památku Ferrucia Valecha, jeho skutečnou postavu v příběhu ztvárňuje Daniel. Doporučuji !!!

Renatecka
23. února

Velmi povedená kniha, četlo se to vskutku pěkně. Příběh je smutný, z pohledu různých lidí, kteří zažili 2. světovou válku z Itálie. Zajímavé, doporučuji.


gabriela2190
14.10.2020

Dojmený příběh z období 2. světové války. Krásná kniha.