Sestry B.

Novela Sestry B. zachycuje nejen dramatické zvraty života herečky Lídy Baarové včetně jejího vztahu s Josefem Goebbelsem, ale hlavně problém její odpovědnosti a viny za osud mladší sestry Zorky Janů. Ta kvůli Lídě Baarové spáchala v roce 1946 sebevraždu. Zorka neunesla, že ji její herečtí kolegové po druhé světové válce odmítli jakožto „sestru nacistické kolaborantky Baarové“ vpustit do divadla. Kniha zachycuje klíčové okamžiky vztahu obou sester, jejichž osudy se stále více rozcházely, ale i tragický dopad historických událostí na život jednotlivců....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/294096/sestry-b-nON-294096.jpg 3.944
Novely, Literatura česká
Vydáno · Garamond

Kniha Sestry B.

akinomV
28.12.2018

Knihu jsem přímo hltala i když v ní bylo jen málo pro mě nového. I tak jsem si ráda přečetla více o sestře Zorce a jak už tu bylo řečeno, škoda, že tam o ní nebylo víc. Po přečtení Miloš Havel - český filmový magnát jsem se ráda vrátila do stejné doby a prostředí a viděla vše zase z jiného úhlu pohledu. Určitě stojí za přečtení.

hanča34
31.12.2017

Velmi působivé. Poznala jsem paní Štráfeldovou osobně a velmi mně zaujala. Budu číst další její knihy.

medlovice
26.09.2017

Výborné , výborné. Energické, čtivé, děj má spád a letí . Jejich osudy znám. vím jak to dopadne ale možná právě proto nemohu přestat číst. Tolik přeju Zorce ještě trochu života, trochu lásky, trochu vzduchu k dýchání, protože snad jiného nic polkla, jen aby byla štíhlá.
Diktatura krásy a znamení doby , opravdu za to všechno mohla jen a jen Lída? To ona řekla Zorce zhubni a nastartovala její anorexii ? A nebo matka ,která si léčila svoje mindráky a nenaplněné sny? Snad otec, tak trochu slaboch ? A budeme jednou i my soudit dnešní herce za to jak podlézají dnešním náckům ? Krásný obal krásná kniha, osud který bolí .

Jana283
30.08.2017

Svezlo se na momentální vlně zájmu a nepřineslo nic nového. Takový kompilát.

Catherine
12.08.2017

Nejsem fanda ani jedné z těchto hereček, přiznám se že ani načteno o nich nic nemám. Ale způsob jakým píše paní Štráfeldová je mi velmi sympatický , jak vám dokáže citlivým a čtivým způsobem podat příběhy je pro mě prostě dokonalý. Žádná její kniha mě zatím nezklamala, ale z této jsem byla opravdu unešena a přečetla jsem jí jedním dechem.

ritz
01.06.2017

Velice pěkně a čtivě napsaný příběh dvou hereckých sester, jejichž osud si s nima oběma bohužel nepěkně zahrál.

zoew
12.05.2017

Smutný příběh nešťastné labilní Zorky a naivní až hloupoučké Lídy. Napsáno velmi čtivě.

kristyna4415
27.04.2017